Náhorní Karabach / Republika Arcach

Odpovědět
Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 21 lis 2020, 08:26

Oblast Kalbajar v Republice Artsakh / Náhorní Karabach má být předána Ázerbajdžánu v souladu s ruskou zprostředkovanou mírovou dohodou, která ukončila těžké boje mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Obyvatelé regionu Kalbajar jsou velmi proti tomu a bojují proti obratu s dechem. Pálí své domovy a infrastrukturu aby je Ázerbájdžán nemohl využívat. V této zprávě ukazuji vodní elektrárnu spálenou majitelem, takže ji Ázerbájdžán nemůže používat.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 21 lis 2020, 19:08

Ruští míroví strážci starověkých církví před Ázerbájdžánem v Arcachu

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15541
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Alchymista » 21 lis 2020, 21:49

https://cz.sputniknews.com/politika/202 ... o-regionu/
Šojgu prohlásil, že se Rusko chystá zabránit dalšímu krveprolití v Karabachu. Turecko do regionu posílá své vojáky
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu na schůzce v Jerevanu, kde se setkal s premiérem Arménie Nikolem Pašinjanem a ministrem obrany této země Vagharshakem Harutiunyanem, prohlásil, že se Rusko chystá zabránit dalšímu krveprolití v Náhorním Karabachu. Část schůzky byla zveřejněna v sobotu na webu premiéra Arménie.
„Máme před sebou velký kus práce pro zařizování, jak doufám, už mírového života v Karabachu, a hlavním úkolem z naší strany je samozřejmě zabránit krveprolití. To je úkol, který nám stanovil náš vrchní velitel, a my jsme odhodláni ho splnit,“ podotkl Šojgu a dodal: „Přijeli jsme s velkým plánem, a doufáme, že ho realizujeme.“
„Po podepsání prohlášení jsme sem neodkladně přesunuli celý mírový kontingent, tuto práci jsme ukončili předevčírem. Za tyto dny jsme zaujali pozice po celém území Karabachu, zřídili jsme 23 hlídek. Kontrolujeme cestu na Stěpanakert, Lačinský koridor, a zajišťujeme přirozeně pohyb a návrat běženců, kteří odtamtud uprchli,“ podotkl Šojgu.
Arménský premiér Nikol Pašinjan na schůzce s ministrem obrany RF Sergejem Šojgu prohlásil, že počítá s upevněním obranné spolupráce s Ruskem. Oznámila to tisková služba arménského kabinetu ministrů.
Podotýká se, že Pašinjan označil návštěvu ruského ministra za velmi důležitou.
„Chtěl bych podotknout, že v době války (vyostření konfliktu v Karabachu) jsme vždy cítili podporu RF, ruského prezidenta a premiéra, a také vaši osobní podporu. Chtěl bych vám za to poděkovat. Před válkou bylo samozřejmě složité období, nyní je ale složitější, a doufáme, že v tomto období dokážeme prohloubit naši spolupráci s Ruskou federací, mj. v oblasti bezpečnosti, a nejen bezpečnosti, ale i vojensko-technické spolupráce,“ cituje Pašinjanova slova tisková služba arménské vlády.
Následně Pašinjan podotkl, že se vojensko-politická situace v regionu změnila. Zároveň vyslovil naději na prohlubování arménsko-ruských styků „v duchu strategické spolupráce a bratrského přátelství“ v nejbližší době a ve strategické perspektivě, jak se uvádí ve zprávě.V sobotu dorazila do Jerevanu mezivládní delegace Ruska, jejímiž členy jsou ministr obrany RF Sergej Šojgu, ministr zahraničí Sergej Lavrov, vicepremiér Alexej Overčuk, ministr zdravotnictví Michail Muraško a předsedkyně Rospotrebnadzoru Anna Popovová.

Prezident Ruska Vladimir Putin v pátek oznámil, že Rusko pošle do Ázerbájdžánu a Arménie delegaci, v jejímž složení budou šéfové řady ministerstev a resortů. Ruský prezident zdůraznil, že jejím úkolem bude projednání nejnaléhavějších otázek realizace trojstranného prohlášení o Náhorním Karabachu z 9. listopadu, včetně humanitární problematiky.

Po své návštěvě Arménie se Šojgu ihned vypravil do Baku.

Turecko posílá vojáky do Ázerbájdžánu
Zmiňme také, že turecký ministr obrany Hulusi Akar prohlásil, že se turečtí vojáci v nejbližší době vydají do Ázerbájdžánu.
„Pozemní vojska už ukončila přípravy,“ uvádí jeho slova agentura Anadolu.
Turecký parlament dne 17. listopadu schválil výnos prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana o vyslání vojáků do Ázerbájdžánu. Podle tohoto dokumentu se tam budou moci nacházet v průběhu jednoho roku.

Minulý týden Erdogan prohlásil, že Ankara a Moskva podepsaly memorandum o Středisku pro kontrolu příměří v Karabachu, a že se turečtí vojáci budou také účastnit „společné mírové mise“. V Moskvě podotýkali, že Rusko a Turecko budou spolupracovat v Karabachu prostřednictvím monitorovacího střediska na území Ázerbájdžánu, ale řeč o společných mírových silách nebyla.

Prezident Putin ze své strany prohlásil, že Baku a Ankara vždy mluvily o možnosti účasti Turecka v mírových operacích, Moskva je ale dokázala přesvědčit o tom, že by neměly vytvářet předpoklady k porušení dohod o Náhorním Karabachu.

Připomeňme, že 27. září se v Náhorním Karabachu vyostřila situace, a na sporném území začaly aktivní bojové akce. Dne 9. listopadu prezident Ruska Vladimir Putin, prezident Ázerbájdžánu Ilham Alijev a premiér Arménie Nikol Pašinjan podepsali společné prohlášení o úplném zastavení bojových akcí v Náhorním Karabachu, a to od půlnoci (moskevského času) 10. listopadu. Vojenské jednotky Ázerbájdžánu a Arménie se zastavily na obsazených pozicích, a do regionu vstoupily ruské mírové síly.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 23 lis 2020, 13:24

USAF RC-135U byl poprvé v Gruzii sledovat rozmisťování ruských mírových sil v KarabachuÚtvary Mezinárodního střediska pro odstranění min ruského ministerstva obrany se budou podílet na odminování oblastí, silnic a objektů v Náhorním Karabachu


20.11 Ázerbájdžánští vojáci vstupují do okresu Agdam po stažení arménských vojsk
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 23 lis 2020, 20:47

Lidé prchají z oblasti.
Viditelné následky dvou válek.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6473
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od skflanker_ » 23 lis 2020, 21:19

Pri výbuchu míny zahynul vojak
Pri výbuchu míny v Náhornom Karabachu zahynul 1 dôstojník azerbajdžanských ozbrojených síl a zranili sa 4 zamestnanci ministerstva pre mimoriadne situácie neuznaného Náhorného Karabachu + 1 ruský vojak mierových síl.
Podľa dohody v Terterskom rejóne (Тертерском районе) príslušníci Azerbajdžanskej armády + príslušníci ruských mierových síl + zamestnanci ministerstva pre mimoriadne situácie neuznaného Náhorného Karabachu + zamestnanci Medzinárodného výboru Červeného kríža obhliadali mŕtvych keď došlo k výbuchu. Ruský vojak bol odvezený do nemocnice v Baku (Azerbajdžan) a nie je v ohrození života. 4 zamestnanci utrpeli drobné zranenia.
Zdroj https://tass.ru/proisshestviya/10077153 + https://ria.ru/20201123/vzryv-1585963268.html z 23.11.2020

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 24 lis 2020, 19:36

Arcachská armáda se stahuje ze základny před převzetím Ázerbájdžánem

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 25 lis 2020, 18:33

Francouzský senát schválil rezoluci požadující, aby vláda uznala Náhorní Karabach
Ministr zahraničí francouzského ministerstva zahraničí Jean-Baptiste Lemoine vyjádřil názor, že „jednostranné uznání Karabachu nikomu neprospěje“ a nebude sloužit jako mediace
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10099035
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 25 lis 2020, 20:21

Poslední bohoslužba ve starověkém kostele před převzetím Kalbajaru Ázerbájdžánem

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4454
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od IgorT » 26 lis 2020, 14:56

Azerbajdžanskí vojaci znesväcujú arménske hroby v novo odovzdanej oblasti: video
Autor: News Desk -2020-11-260

BEIRUT, LEBANON (13:20) - Nové video zdieľané v aplikácii TikTok ukázalo, že azerbajdžanskí vojaci znesväcujú arménske hroby vo vnútri oblasti Karvachar (var. Kalbajar).
Na videu je azerbajdžanských vojakov vidieť, ako kráčajú k arménskemu hrobu a ako šliapu po pamätných kvetoch predtým, ako opakovane kopú do hrobu, kým nie je zničený.
26-3.JPG
26-3.JPG (49.36 KiB) Zobrazeno 3843 x
Ako ukazuje video , ukazuje sa tiež, že zničili blízke hroby, pretože ďalšie sú poškodené.

Incident sa údajne stal v Karvachare, ktorý je v Azeri známy ako Kalbajar; tento okres bol začiatkom tohto týždňa odovzdaný azerbajdžanským ozbrojeným silám.


Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 26 lis 2020, 18:48

(el. překlad)
V posledních hodinách byly z regionu Vardenis v oblasti Gegharkunik přijaty znepokojivé zprávy. Po dobytí Karvacharu napadla ázerbájdžánská strana zlatý důl Sotk. Zaměstnanci dolu, stejně jako obyvatelé komunity a okolních vesnic, na to upozornili „Epicentrum“. Rovněž poskytli výjimečný personál naší redakci, v níž arménská strana jedná se zástupci ázerbájdžánských ozbrojených sil. Ministerstvo obrany však popřelo zvěsti, že ázerbájdžánské jednotky jsou v oblasti Vardenis.

Obrázek
https://www.google.com/maps/@40.2274496 ... a=!3m1!1e3

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 26 lis 2020, 23:09

Rodiče zmizelých vojáků blokují cestu předsedovi vlády

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2905
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Svarboj » 27 lis 2020, 17:31

Řezání uší, mrzačení i mučení zajatců. Ázerbájdžán řeší zvěrstva v Karabachu

Ázerbájdžán oznámil, že hodlá vyšetřovat válečná zvěrstva, kterých se dopustili vojáci na obou stranách konfliktů o Náhorní Karabach. Na sociálních sítích se během měsíc a půl trvajících bojů objevila řada videí, která šokovala mezinárodní společenství. Podle lidskoprávních organizací je nutné vše důkladně vyšetřit, nejsou si ale jisté, že je toho Ázerbájdžán schopen.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dtt
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 28 lis 2020, 14:35

Fotografie ukazují Náhorní Karabach po válce. Lidé při útěku vypálili své domy
Co nezničila letošní šestitýdenní válka, vzali s sebou při útěku z Náhorního Karabachu Arméni. Ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev si postěžoval, že při svém odchodu "zapalují lesy i domy, které nepostavili". Oni sami říkají, že prchají před násilím.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/fo ... f6b220ee8/

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 29 lis 2020, 10:42

První jednotky speciální lékařské jednotky východního vojenského okruhu dorazily do hlavního města Náhorního Karabachu Stěpankertu.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 01 pro 2020, 14:58

Rekonstrukce elektrických vedení v Náhorním Karabachu

Ruští míroví strážci sledují příměří v Lachin koridoru.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lachin_corridor

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6107
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od martanus » 01 pro 2020, 15:05

Oblast Lachin přešla do Ázerbájdžánu

https://colonelcassad.livejournal.com/

Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 01 pro 2020, 16:04

Rusko a Turecko dosáhly dohody o společném centru pro kontrolu příměří v Karabachu
Rusko a Turecko dosáhly dohody o společném centru kontroly příměří v Karabachu, uvedl na briefingu mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

„V souladu s memorandem podepsaným 11. listopadu 2020 mezi ministerstvem obrany Ruské federace a ministerstvem národní obrany Turecké republiky bylo dosaženo dohody o postupu nasazení a provozu Společného rusko-tureckého centra pro kontrolu příměří a všech vojenských operací,“ uvedl Konašenkov.

Centrum se bude nacházet na území Ázerbájdžánu. Zdůraznil, že počet ruských a tureckých vojáků v organizační struktuře společného centra bude stejný.
https://tvzvezda.ru/news/forces/content ... vPtPW.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 01 pro 2020, 18:31

26. 11. 2020
Ázerbájdžánská armáda přebírá kontrolu nad okresem Kalbajar


Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3271
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 01 pro 2020, 18:35

Ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev navrhl vybudování nové silnice spojující spornou oblast Náhorního Karabachu s Arménií v úterý v televizním projevu k národu v Baku.
"Nyní je dobře známo, že Lachinská cesta prochází městem Lachin." Lachin tedy zůstává uprostřed této cesty. Během svých rozhovorů s ruským prezidentem jsem uvedl, že město by mělo být také vráceno nám. Proto navrhujeme vybudovat nový koridor, “uvedl.
"Vypočítali jsme přibližnou dobu tří let. Věřím však, že ji dokážeme postavit rychleji. Jakmile určíme parametry nového koridoru, bude nám město Lachin vráceno," dodal Alijev.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů