USA

Odpovědět
Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 14 lis 2020, 12:05

https://www.czechfreepress.cz/amerika/o ... idena.html
Objevují se nové a nové důkazy o krádeži voleb v USA. Pensylvánský soud hází do koše nelegální hlasovací lístky pro Bidena.
V pátek 12. t.m. rozhodl pensylvánský soud Commonwealthu o tom, že „ soud konstatuje, že obžalována Kathy Boockvarová ze své úřední moci jako sekretářka Commonwealthu, postrádala statutární pravomoc k vydání Pokynů pro volební rady okresů ze dne 2. listopadu 2020, které rozšiřovaly stávající nejzašší termín pro sečítání hlasů, pro kterýžto termín důkaz o totožnosti voličů už nebyl vyžadován.

Podle tohoto rozhodnutí soud tímto prohlašuje, že respondenti okresních volebních rad jsou povinni odečíst od celkového počtu odevzdaných hlasů ty hlasy, které nebyly odevzdány v souladu s paragrafem 1 soudního rozhodnutí, vydaného 5. listopadu 2020“.

Toto soudní rozhodnutí je zde:
https://static.foxnews.com/foxnews.com/ ... ov.-12.pdf

Zpráva televize Fox News k témuž případu je zde:
https://www.foxnews.com/politics/pennsy ... d-deadline

A bývalý starosta New Yorku Giuliani i s přiloženými dokumenty vysvětluje podvody v Pensylvánii a v Michiganu zde:


Dodavatel hlasovacího systému Dominion prohlásil pod přísahou: „Při sečítání hlasů v Detroidu se faulovalo“.

Zde: https://www.theepochtimes.com/dominion- ... 20-11-12-3

Ale továrna na lží deník New York Times nás ujišťuje, že jediný důkaz o volebním podvodu neexistuje.

Překlad: Lubomír Man
zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2020/1 ... verywhere/
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 14 lis 2020, 18:33

https://echo24.cz/a/SxrqS/biden-306-tru ... ou-statech
Biden 306: Trump 232. Americká média vyhlásila vítěze v posledních dvou státech
Kandidát Demokratické strany Joe Biden získal v amerických prezidentských volbách 306 hlasů ve sboru volitelů, zatímco úřadující šéf Bílého domu Donald Trump 232. Uvádí to celostátní americká média poté, co vyhlásila vítěze ve zbývajících dvou státech USA. Georgii a jejích 16 volitelů připsala Bidenovi, Severní Karolínu s 15 hlasy Trumpovi.
CNN PROJECTION: President-elect Joe Biden wins Georgia, flipping the traditionally red state, and Donald Trump wins North Carolina.

This brings the final electoral vote tally to 306 for Biden and 232 for Trump https://t.co/sJJqtbQjqD #CNNElection pic.twitter.com/xp5mXBOZr1
— CNN (@CNN) November 13, 2020
Konečný výsledek je zrcadlovým obrazem toho z roku 2016, kdy to byl Trump, kdo ovládl státy s celkovými 306 voliteli. I tehdy však nasbíral na úrovni celých USA méně hlasů než kandidátka Demokratické strany Hillary Clintonová. Letos bude rozdíl v tomto směru ještě větší, neboť Biden aktuálně vede o více než pět milionů hlasů a jeho náskok se v posledních dnech neustále zvyšoval.

Vítězství bývalého viceprezidenta v Georgii bylo už několik dní bráno jako hotová věc, média nakonec verdikt vyhlásila v momentě, kdy tam jeho náskok přesahoval 14.000 hlasů a byl vyšší než počet nezapočítaných hlasů. Georgia se podle všeho přiklonila k prezidentskému kandidátovi demokratů poprvé od roku 1992. Vedení státu oznámilo, že hlasy se zde ještě budou přepočítávat, neboť rozdíl mezi Trumpem a Bidenem je menší než 0,5 procentního bodu, nečeká se však, že by se jejich zisky změnily o více než stovky.

Pokud jde o Severní Karolínu, Trump tam měl po sečtení více než 98 procent očekávaného počtu hlasů navrch o 1,4 bodu. Prezident i deset dní po uzavření volebních místností stále odmítá uznat svoji porážku a výsledky ve státech, kde neuspěl, označuje za zmanipulované. Volební činitelé napříč USA však nenahlásili žádné nesrovnalosti a naopak průběh voleb poznamenaných koronavirovou pandemií označují za úspěch.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 15 lis 2020, 11:23

https://ac24.cz/-/americky-stat-georgia ... direct=%2F
Americký stát Georgia přistoupí k úplnému přepočtu volebních hlasů!
Státní tajemník Georgie Brad Raffensperger oznámil v tomto americkém státě úplné ruční přepočítání hlasů v amerických prezidentských volbách. Zatímco Trumpovi svitla naděje, napětí v USA by se dalo krájet.

Podle CNBC budou hlasy v každém volebním obvodu přepočítány ručně, protože rozdíl mezi kandidáty je téměř nepostřehnutelný. Podle Raffenspergera je přepočítání naplánováno do 20. listopadu.

„Určitě nám to potrvá všechen zbývající čas před tímto datem,“ řekl. V tuto chvíli není rozdíl mezi Bidenem a Trumpem ve státě větší než 14 tisíc z téměř 5 milionů odevzdaných hlasů. Raffensperger, zastupující republikánskou stranu USA, již dříve uvedl, že Georgia pravděpodobně bude potřebovat přepočítání, protože tento stát tradičně hlasuje pro republikány a pravděpodobnost demokratického vítězství v ní byla považována za extrémně nízkou.

„Není to snadný úkol, ale budeme spolupracovat s volebními obvody, abychom dokončili přepočítání včas, abychom mohli oficiálně potvrdit výsledky hlasování na státní úrovni,“ uvedl činitel.

Stát Georgie dává vítěznému kandidátovi 16 volebních hlasů. Pokud se ukáže, že přepočítání je ve prospěch Trumpa, stále nebude mít dost na to, aby vyhrál. Trump musí „získat“ jak Georgii, tak Pensylvánii, stejně jako státy Arizona a Severní Karolína, které americká média dosud nezohlednila.

Již dříve agregátor politických voleb RealClearPolitics nepotvrdil Bidenovo vítězství a připravil ho o 20 volebních hlasů v Pensylvánii. Podle agregátora má demokratický kandidát v současné době pouze 259 volebních hlasů, k vítězství není zapotřebí více než 270. Trump má podle agregátora 214 volebních hlasů. Později spoluzakladatel a prezident RealClearPolitics Tom Beavan popřel, že by agregátor odečetl hlasy z Pensylvánie od Bidenova výsledku a údajně ho „připravil o volební vítězství“. Nicméně platí, že RealClearPolitics ani oněch 20 volebních hlasů Bidenovi nepřipsal.
+ mnoho odkazov
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 15 lis 2020, 11:25

https://ac24.cz/-/vypustime-krakena-byv ... direct=%2F
Vypustíme krakena! Bývalá americká federální prokurátorka nás připravuje, že to vypukne
Sydney Powell, bývalá federální prokurátorka a současná právnička Michaela T. Flynna uvedla podrobnosti o tom, co se chystá vypustit do světa: „Bylo to organizováno lidmi ze Sillicon Valley, velkými techologickými společnostmi, mediálními společnostmi a sociálními sítěmi. Vypustíme krakena!"

Předtím uvedla:
„Bylo vynaloženo obrovské koordinované úsilí ukrást americké prezidentské volby, de-legitimizovat a zničit hlasy pro trumpa a padělat hlasovací lístky pro Joe Bidena.“ Udělali to všemi možnými představitelnými způsoby, od toho, že nechali v obrovských počtech hlasovat zemřelé lidi, přes falešné hlasovací lístky, které obsahovaly pouze Bidena jako možnost hlasování, takových jsme již identifikovali přes 450 000. (…) Navíc použili algoritmus k výpočtu, kolik hlasů bylo třeba překlopit, aby Biden volby vyhrál. (…) “
“I’m going to release the Kraken!” @SidneyPowell1 on @LouDobbs a few minutes ago.

Translation, “All hell is about to break loose”

My vernacular rendition:”The best lawyer in the history of America is about to lay waste to all involved in the fraud against the legal ?? voter” pic.twitter.com/w2SbfHtsiI
— Ivan’s Projection: ??Trump 305, Biden ?? 233 (@Raiklin) November 13, 2020

Listen... 1 of 3 pic.twitter.com/NYUXhSiPsD
— GEOTUS-Elect M3thods ?? (@M2Madness) November 13, 2020

Listen... 2 of 3 pic.twitter.com/AoFZVg89QW
— GEOTUS-Elect M3thods ?? (@M2Madness) November 13, 2020

Listen... 3 of 3 pic.twitter.com/i3rBQq5aIt
— GEOTUS-Elect M3thods ?? (@M2Madness) November 13, 2020
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 16 lis 2020, 00:22

https://www.czechfreepress.cz/amerika/z ... voleb.html
Zasvěcenci potvrzují: Prezident Trump byl perfektně připraven na pokus o krádež voleb!
Bývalá státní zástupkyně a mandantka generála Flynna se bezprostředně po volbách vyjádřila o zjevném podvodu a to, co řekla, je naprosto pobuřující:

„Bylo vynaloženo obrovské koordinované úsilí ukrást americké prezidentské volby, de-legitimizovat a zničit hlasy pro Trumpa a padělat hlasovací lístky pro Joe Bidena.“ Udělali to všemi možnými představitelnými způsoby, od toho, že nechali v obrovských počtech hlasovat zemřelé lidi, přes falešné hlasovací lístky, které obsahovaly pouze Bidena jako možnost hlasování, takových jsme již identifikovali přes 450 000. (…) Navíc použili algoritmus k výpočtu, kolik hlasů bylo třeba překlopit, aby Biden volby vyhrál. (…) “

O několik dní později Trump potvrdil, že rozsah podvodu byl ve skutečnosti mnohem větší, než se původně předpokládalo:

Operace Scorecard
Dr. Dave Janda již před volbami varoval, že dojde k pokusu o jejich krádež, a jeho host, generálporučík Thomas G. McInerney, bývalý vysoký úředník zpravodajských služeb, vysvětlil, jak demokraté a CIA zavedli mechanismus, díky němuž je možné v důležitých „swing státech“ změnit výsledky hlasování elektronických hlasovacích automatů.

„Tato technologie se nazývá Operation Scorecard a byla vyvinuta CIA, aby tajně ovlivňovala volby v cílových zemích. Nyní je tato technologie nasazena proti Spojeným Státům Americkým, za účelem krádeže voleb pro Bidena“, vysvětlil dále Jandův host. (viz DaveJenda.com ) Následující video ukazuje čestné svědectví vědce, který vytvořil zdrojový kód pro manipulaci voleb:

(Eugene Curtis je americký právník, počítačový programátor a bývalý zaměstnanec NASA. Curtisovo svědectví proběhlo před členy soudního dvora Spojených států v Ohiu v roce 2006. Byl najat Tomem Feeneym, aby vyvinul software umožňující manipulaci hlasování pomocí elektronických hlasovacích zařízení.)

V následující nahrávce vysvětluje Kirk Wiebe, bývalý hlavní analytik NSA, jak fungují manipulační programy „Hammer“ a „Scorecard“. Na závěr zdůraznil, že podle jeho názoru nebude mít trump žádné problémy s prokázáním podvodu.

Zde ukazuje pomocnice při volbách, jak je snadné přelstít elektronické sčítací zařízení:

V praxi vypadá manipulace takto: Zatímco jeden kandidát hlasy získává, druhý současně ztrácí stejný počet hlasů.

V jednom z volebních obvodů v Michiganu vedla takzvaná „závada“ (počítačová chyba) k tomu, že 6 000 hlasů pro donalda trumpa, bylo nesprávně připočítáno Joe Bidenovi. Z tohoto důvodu šéf Republikánské strany požádal, aby bylo přepočítáno v dalších 47 okrscích, protože ty také pracují s pochybným softwarem. Později bylo zjištěno, že se to týká všech „swing států“. (viz TheGatewayPundit & Breitbart )

Podle zaměstnance mediální společnosti Fox Kylea Beckera bylo v Georgii identifikováno již 132 000 falešných hlasů. (viz TheGatewaPundit )

V dalším rozhovoru Powell vysvětluje, že byla použita operace Scorecard (alias Hammer)!

Poznámka: Pokud Deep State použil tento systém ve své vlastní zemi k manipulaci voleb, dá se předpokládat, že byl již použit v jiných zemích, aby se zabránilo nežádoucím výsledkům voleb!

Chytil se Deep State do pasti?
Elektronické padělání volebních výsledků vytváří pouze zdání vítězství. Aby to podvodníci stmelili, museli následně padělat miliony hlasovacích lístků.

V rozhovoru nahraném krátce po volebním dni vysvětluje Dr. Steve Pieczenik, bývalý zaměstnanec vlády, že hlasovací lístky byly profylakticky označeny digitálním vodoznakem, aby bylo možné následně identifikovat falešné hlasovací lístky.

Pieczenik rovněž uvedl, že hlasovací lístky byly „šifrovány pomocí QFS Blockchain code.“ QFS znamená Quantum Financial System (viz banned.video ).

Ačkoli tato zpráva podle mých informací (zatím) nebyla potvrzena, existuje několik zajímavých anekdot, které naznačují, že hluboký stát byl skutečně nalákán do pasti: Trump již v roce 2017 podepsal zákon o navýšení vojenských výdajů na 700 miliard amerických dolarů, což nota bene obsahuje mandát pro blockchainovou studii o kybernetické bezpečnosti. (viz coindesk.com ) Je také zajímavé, že Melania, která často komunikuje se svým šatníkem, přišla k volbám v poutavých šatech s „motivy blockchain.“

Trump také jmenoval na post šéfa pošty jednoho ze svých největších sponzorů, Louise Dejoye. (Je známo, že korespondenční hlasování je předmětem kritiky.) Toto rozhodnutí bylo samozřejmě kontroverzní, načež demokraté skutečně předpokládali, že Trump chce manipulovat s volbami! (viz The Guardian )

„Nyní má kontroverzní manažer logistiky a trumpův velký dárce pravděpodobně větší moc ovlivňovat výsledek letošních prezidentských voleb než kterýkoli jiný úředník.“

Poznámka: (Tolik k pokrytectví.) Vzhledem k současným událostem se zdá pravděpodobnější, že trump nechtěl volby manipulovat, ale spíše sledovat.

V neposlední řadě, v srpnu 2020, jen několik měsíců před volbami, patentovala US Post systém založený na blockchainu pro transparentní a bezpečné korespondenční hlasy. (viz patent – US 2020/0258338 A1 )

Závěr a výhled
Skutečnost, že ve volbách v USA v roce 2020 došlo k masivním podvodům, je naprosto zřejmá a důkazů stále přibývá. Je také jasné, že Trump není včerejší a přesně věděl, co má Deep State za lubem. Následující Executive Order (výkonné nařízení) (oddíl 1. a) ze dne 12. září 2018 ukazuje, že Trump nenechává absolutně nic náhodě.

„Nejpozději do 45 dnů po ukončení voleb ve Spojených státech vyhodnotí ředitel Národní zpravodajské služby po konzultaci s vedoucími jiných příslušných exekutivních orgánů a agentur veškeré informace naznačující, že nějaká zahraniční vláda nebo osoba jednající jako agent zahraniční vlády nebo jednající jejím jménem konali s úmyslem nebo za účelem zasahování do těchto voleb (…) “

Poznámka: Každý, kdo je obeznámen s obsahem notebooku Huntera Bidena, ví, že se Joe Biden za těchto podmínek nikdy nemůže stát prezidentem. (viz New York Post )

Trump strávil poslední víkend na golfu a nechal se v dobré náladě vyfotografovat s hosty resortu. Když si spojíme všechny body a ignorujeme lži masových sdělovacích prostředků, je stále jasnější, že trumpovo znovuzvolení nikdy nebylo v ohrožení a že vše jde podle plánu. Mezitím dokonce uklízí v Pentagonu a (konečně) zaplňuje klíčové pozice loajálními vlastenci. (viz defensenews.com )

Reakce demokratů byla dle očekávání panická:
„Pokud je to začátek trendu – prezident vyhodí a vytlačí odborníky na národní bezpečnost ze svých funkcí, aby je nahradil lidmi, kteří jsou mu loajální – pak bude následujících 70 dní přinejlepším nejistých a přinejhorším přímo nebezpečných.“

Obzvláště vysoké vlny způsobila nominace Anthonyho Taty na pozici Acting Policy Chief (vedoucího útvaru pro politická jednání) v Pentagonu. Tata označil Obamu mimo jiné za mandžuského kandidáta (otroka MK-Ultra) a prostřednictvím Twitteru vzkázal bývalému řediteli CIA Brennanovi, že nastal čas zvolit si jed. (viz Washington Post )

TIP: Blockchain je více než jen digitální měna. Stále více poskytovatelů služeb spoléhá na blockchainovou technologii a neuplatitelnost matematiky při budování decentralizované ekonomiky typu peer-to-peer; od člověka k člověku, bez bank a bez prostředníků. Příklad digitálního vodoznaku ukazuje, že je dokonce myslitelná i papírová měna založená na blockchainu!
Přeložila marki | Zdroj: legitim.ch
zdroj: https://tadesco.org/zasvecenci-potvrzuj ... dez-voleb/
+ mnoho odkazov v texte
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 16 lis 2020, 00:24

https://echo24.cz/a/SJHYQ/porazku-nepri ... hozi-tweet
„Porážku nepřiznávám,“ upřesnil Trump svůj předchozí tweet
Americký prezident Donald Trump v neděli podle agentury Reuters poprvé veřejně připustil, že demokrat Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách. Zopakoval však své dřívější tvrzení, že hlasování bylo zfalšované. „(Biden) vyhrál, protože volby byly zmanipulované,“ napsal Trump na twitteru. Později své vyjádření ještě upřesnil s tím, že tím porážku nepřiznává. „Nepřiznávám nic! Máme před sebou dlouhou cestu. Tohle byly zmanipulované volby!“ napsal Trump.

Americká média přisoudila Bidenovi ve volbách ze 3. listopadu 306 hlasů ve sboru volitelů, zatímco úřadující republikánský šéf Bílého domu Trump jich získal 232.

Trump se po zveřejnění předběžných výsledků nedlouho po uzavření volebních místností prohlásil vítězem. Když však v následujících hodinách a dnech začal mít navrch Biden, přišel Trump s tvrzením, že se tak stalo v důsledku volebních podvodů, které souvisejí se započítáváním korespondenčních hlasů. Jeho tým podal řadu žalob, z nichž některé již soudy zamítly a jiné čekají na projednání.
He won because the Election was Rigged. NO VOTE WATCHERS OR OBSERVERS allowed, vote tabulated by a Radical Left privately owned company, Dominion, with a bad reputation & bum equipment that couldn’t even qualify for Texas (which I won by a lot!), the Fake & Silent Media, & more! https://t.co/Exb3C1mAPg
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 15, 2020
Ve svém nedělním příspěvku Trump rovněž zopakoval, že k hlasování nebyli připuštěni nezávislí volební pozorovatelé a že jeden z používaných softwarů na sčítání hlasů výsledek voleb zfalšoval.

Později však na sociální síti upřesnil, že svým statusem žádnou porážku neuznává. „Vyhrál (Joe Biden pozn. red.) pouze v očích fake news médií. Nepřiznávám nic! Máme před sebou dlouhou cestu. Tohle byly zmanipulované volby!“ napsal Trump.
He only won in the eyes of the FAKE NEWS MEDIA. I concede NOTHING! We have a long way to go. This was a RIGGED ELECTION!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 15, 2020
Biden s nadcházející viceprezidentkou Kamalou Harissovou mezitím pokračuje v sestavování svého nového vládního týmu, oznamuje programové priority své budoucí administrativy a zahájil i briefingy věnované koronavirové situaci.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 16 lis 2020, 00:39

https://ac24.cz/-/software-dominion-pre ... direct=%2F
Software Dominion přesunul 2,7 milionu hlasů od Trumpa k Bidenovi
Americký prezident Donald Trump tweetoval zprávu o důkazech o volebním podvodu. Prezident Donald Trump na tweetu oznámil, že „software Dominion“ ho připravil o 2,7 milionu hlasů na celostátní úrovni.
usa_trump_tweet_dominion[1].jpg
„Vadný software Dominion“ vymazal 2,7 milionu hlasů z „účtu Trumpa“ na celostátní úrovni. Analýza dat zjistila v Pensylvánii 221 000 hlasů, které se přesunuly od amerického prezidenta Trumpa na Bidena. Bylo odstraněno 941 000 hlasů pro Trumpa. Státy využívající volební systémy Dominion přesunuly 435 000 hlasů od Trumpa k Bidenovi,“ píše Donald Trump.
Kde jsou nejtěsnější rozdíly počtu hlasů
usa_volby_rozdily[1].jpg
usa_volby_rozdily[1].jpg (29.11 KiB) Zobrazeno 5914 x
Jestli má Donald Trump pravdu o převedenýh 2,7 milionu hlasů, tak výsledek voleb, zatím jenom ohlášený médii, může být jiný. Jenom ve výše uvedených státech s nejtěsnějšími rozdíly se jedná o 94 volitelů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alexus
Redaktor
Příspěvky: 413
Registrován: 04 bře 2017, 03:29

Re: USA

Příspěvek od Alexus » 16 lis 2020, 13:47

Další zajímavá informace:
Exkluzivní rozhovor potvrzuje, že hlasování v Pensylvánii má velké ústavní problémy. Joe Kantz, předseda komise okresu Snyder a předseda volební rady více než 10 let, se mnou včera hovořil o změnách, které na poslední chvíli vydal pensylvánský tajemník pro volby a provize. Jak je podrobně uvedeno níže, tyto změny silně naznačují, že volební bohatý stát, který média požadují pro Joe Bidena, mohl porušit doložku o rovné ochraně a článek II, část 1, doložka 2 americké ústavy.
Zdroj:
https://thefederalist.com/2020/11/12/pe ... intervene/

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Redakční rada
Příspěvky: 5437
Registrován: 10 úno 2017, 22:29
Bydliště: Praha

Re: USA

Příspěvek od Aaron Goldstein » 17 lis 2020, 13:59

V Georgii objevili nezapočítané hlasy. Většina byla pro Trumpa
Při ručním přepočítávání hlasů z prezidentských voleb zatím v americkém státě Georgia objevili zhruba 2500 dříve nezapočtených hlasovacích lístků. Většina jich je pro současného prezidenta Donalda Trumpa. Podle místních úředníků, které v úterý citovala agentura AP, to ale nebude mít na konečný výsledek žádný dopad. V Georgii podle prvního sčítání zvítězil demokrat Joe Biden.
https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... a-40342461
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost. - Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
Havy
Redaktor
Příspěvky: 94
Registrován: 17 úno 2017, 12:03

Re: USA

Příspěvek od Havy » 17 lis 2020, 14:09

Trump podle médií zvažoval útok na jaderné zařízení v Íránu. (Minulý týden).
https://t.tyden.cz/rubriky/zahranici/am ... 48685.html

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 17 lis 2020, 21:55

https://ac24.cz/-/je-to-oficialni-biden ... direct=%2F
Biden není nově zvoleným prezidentem, uvádí se v prohlášení
Níže je uvedeno prohlášení, které jinými slovy znamená, že Biden se nyní falešně prohlašuje za prezidenta, stejně tak jej prohlašují nejen mainstreamová média.
Em6FXTqVkAAXnwQ.jpg
Em6FXTfVkAEOl6a.jpg
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6092
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 18 lis 2020, 09:55

Joe Biden v SSSR

31. srpna 1979


15. ledna 1988
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 18 lis 2020, 17:49

https://ac24.cz/-/velky-zatah-policie-n ... direct=%2F
Velký zátah! Policie na Floridě oznámila zatčení 178 lidí po „rozsáhlé“ operaci obchodování s lidmi
Policie Tallahassee uspořádala v úterý ráno tiskovou konferenci k „operaci Ukradená nevinnost“, díky dvouletému vyšetřování obchodování s lidmi v hlavním městě Floridy.

Policejní šéf Lawrence Revell uvedl, že operace začala v listopadu 2018 poté, co vyšetřovatelé objevili na webu prostituce obraz 13letého dítěte.

„Jejich zvláštní oddělení dívku zachránilo a jejich celkové vyšetřování nakonec vyústilo v 178 zatčených“, bylo včera oznámeno.

Revell uvedl, že 106 lidí bylo obviněno z trestných činů, zatímco 72 čelí obvinění z přestupku. Dalších 19 podezřelých bude čelit federálním obviněním.

Mezi obvinění patří výroba dětské pornografie, obchodování s nezletilými lidmi na základě k sexuálnímu styku a obtěžování nabádání na prostituci.

„Obchodování s lidmi je celosvětově průmyslové odvětví (se ziskem) 150 miliard,“ uvedl Revell. „Florida se řadí mezi top 5 v zemi ohledně obchodování s lidmi.“
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 19 lis 2020, 09:09

https://echo24.cz/a/SLvbW/trump-odvolal ... ehem-voleb
Trump odvolal šéfa agentury, který odmítl tvrzení o podvodech během voleb
Americký prezident Donald Trump odvolal šéfa vládní agentury pro kybernetickou bezpečnost (CISA) Christophera Krebse. Jeho vyjádření, že chybějí jakékoliv důkazy o falšování prezidentských voleb, označil Trump za „značně nepřesné“.

„Nedávné prohlášení Chrise Krebse o bezpečnosti letošních voleb bylo značně nepřesné, protože docházelo k masivním nekalým praktikám a podvodům,“ napsal Trump na twitteru. „Proto jsem s okamžitou platností odvolal Chrise Krebse z pozice šéfa agentury pro kybernetickou bezpečnost.“
The recent statement by Chris Krebs on the security of the 2020 Election was highly inaccurate, in that there were massive improprieties and fraud - including dead people voting, Poll Watchers not allowed into polling locations, “glitches” in the voting machines which changed...
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 18, 2020
Trump v tweetu poukázal na údajné nesrovnalosti během voleb, v nichž podle něj hlasovali mrtví lidé, do volebních místností nebyli připuštěni volební pozorovatelé a sčítací stroje manipulovaly s lístky ve prospěch jeho demokratického vyzyvatele Joea Bidena. Stejně jako v minulosti pro svá tvrzení nepřinesl žádné důkazy.

Krebs a další čelní představitelé amerických vládních agentur ve čtvrtek ve společném prohlášení uvedli, že nemají žádné důkazy o falšování amerických prezidentských voleb a že „volby ze 3. listopadu byly nejbezpečnější v americké historii“.

Agentura Reuters připomněla, že CISA si v těchto volbách již dříve vysloužila kritiku Bílého domu za to, že spustila web na „kontrolu fám“. Na něm podle médií uváděla na pravou míru i dezinformace šířené Trumpovými spolupracovníky.

Podle modelů prestižních amerických médií vyhrál prezidentské volby Biden se ziskem 306 hlasů v takzvaném sboru volitelů, který nového šéfa Bílého domu v prosinci potvrdí. Trump, který podle médií získal 232 volitelů, svou prohru odmítá uznat, opakovaně se prohlašuje za vítěze a bez důkazu tvrdí, že demokraté při hlasování masově podváděli. Jeho tým podal řadu žalob, z nichž některé již soudy zamítly a jiné čekají na projednání.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 19 lis 2020, 10:33

https://echo24.cz/a/SJw3F/volby-byly-zm ... ych-volicu
Volby byly zmanipulované, myslí si na 70 % republikánů a třetina nezávislých voličů
Asi polovina republikánů se domnívá, že právoplatným vítězem letošních prezidentských voleb je prezident Donald Trump, jemuž podle nich druhé volební období bylo ukradeno rozsáhlými podvody, z nichž profitoval demokrat Joe Biden. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos zveřejněným agenturou Reuters. Americká média za vítěze voleb označují Bidena.

Výsledek šetření je podle Reuters důkazem, že Trumpova otevřená neochota uznat svou porážku jak podle celkového počtu obdržených hlasů, tak podle počtu získaných hlasů ve sboru volitelů, má zřejmě dopady na důvěru Američanů v demokracii, především mezi republikány.

Na 73 procent všech dotazovaných řeklo, že Biden volby vyhrál, zatímco Trumpovi přisoudilo vítězství jen pět procent lidí. Otázka na to, zda Biden vyhrál právoplatně, však u republikánů ukázala pochyby. Něco více než polovina z nich prohlásila, že právoplatně vyhrál Trump, zatímco jen 29 jich právoplatné vítězství přisoudilo Bidenovi.

Téměř 70 procent republikánů uvedlo, že volby byly zmanipulované, zatímco stejné obavy ukázalo jen 16 procent demokratů a asi třetina nezávislých voličů.

Bidena prohlásila respektovaná média vítězem voleb 7. listopadu, Trump však od té doby označuje za vítěze sebe a tvrdí, že demokraté masově podváděli hned v několika klíčových státech. Podle expertů pro to však zatím nepředložil žádné důkazy a dosud se mu o tom nepodařilo přesvědčit ani soudy.

Asi 55 procent Američanů se nyní domnívá, že prezidentské volby byly legitimní a že v nich byly správně započítány všechny hlasy. To je o sedm procentních bodů méně než při podobném průzkumu před čtyřmi lety, kdy Trump vyhrál. Republikán však i tehdy tvrdil, že došlo k masovým podvodům, protože dohromady získal o téměř tři miliony hlasů méně, než jeho tehdejší soupeřka Hillary Clintonová. V amerických volbách však rozhodují výsledky z jednotlivých států, ne celkový součet hlasů.

To, že se v letošních volbách podvádělo a hlasovalo nelegálně, se přitom domnívá 28 procent dotazovaných, o 12 procentních bodů více, než v roce 2016.

Republikáni jsou také letos daleko podezřívavější ohledně Trumpovy prohry, než byli před čtyřmi lety demokraté po porážce Clintonové. V roce 2016 označilo 52 procent demokratů porážku Clintonové za legitimní, ačkoli se objevily zprávy, že do voleb zasahovalo Rusko. Letos Trumpovu prohru považuje za legitimní jen asi čtvrtina republikánů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 20 lis 2020, 15:59

https://ac24.cz/-/toto-je-obrovske-vole ... direct=%2F
Toto je obrovské. Volební expert na bezpečnost uvedl, že výsledky v Michiganu jsou zcela podvodné!
Russ Ramsland ze Spojenecké bezpečnostní operační skupiny se v úterý v noci připojil k Lou Dobbsovi, aby diskutoval o amerických prezidentských volbách v Michiganu. Ramsland potvrdil, že hlasování bylo podvodné, a přináší důkaz.
Obrázek
Russ Ramsland: Dívali jsme se hlavně na Michigan. Začínáme se zaměřovat také na Pensylvánii a Gruzii. Věci, které najdete v Michiganu, jsou neuvěřitelné. Existuje více než 3 000 okrsků, kde je odevzdaných prezidentských hlasů ve srovnání s odhadovanými voliči ze SOS 99% až 350%. Tento druh čísel ve skutečném světě neexistuje. Odkud tedy všechny ty hlasy přišly? A při pohledu na to jsme se vrátili a podívali se na některé z těchto obrovských počtů hlasů, které byly většinou pro Bidena. Říkáme jim špičky. Vrátili jsme se a sledovali špičky. Viděli jsme, kde byli obsazeny, hlavně ve čtyřech krajích. Podívali jsme se na to, jak dlouho trvalo odevzdání těchto hlasů. A podívali jsme se na zařízení, které existuje na všech těchto místech, podle sériového čísla. Faktem je, že nevidíme žádný fyzický způsob, jak by některé z těchto hlasů mohly být v takovém obrovském počtu, protože prostě nemají vybavení, které by je v tomto načasování dokázalo započítat.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Kalinac
Samostatný redaktor
Příspěvky: 1011
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: USA

Příspěvek od Kalinac » 21 lis 2020, 21:43

Trumpovi právníci na tiskové konferenci: Americké volby jsou výsledkem celostátního spiknutí
Na tiskové konferenci vystoupili Trumpovi osobní právníci Rudy Giuliani a Sidney Powellová.
„To nebyla myšlenka 10 nebo 12 demokratických politiků,“ řekl Giuliani, „to byl plán. Museli byste být blázni, abyste to neviděli. […] Když jsem řekl, že v 10 státech šlo všechno podobně, pochopil jsem, že to nemůže být náhoda.“
Během maratonské tiskové konference ve Washingtonu,DC, Giuliani nastínil Trumpovo úsilí zpochybnit volební výsledky u soudu. Giuliani uvedl, že pro Bidena byly předány nelegální poštovní hlasovací lístky. Když došlo k počítání hlasů, byli v práci také zkorumpovaní volební pracovníci.
„Je to zjevně celonárodní spiknutí. Důkazy vyšly najevo velmi, velmi rychle, “dodal Giuliani.
Giuliani řekl, že má desítky svědků a stovky čestných prohlášení svědčících o volebních podvodech a zneužití pravomocí, cituje Jessy Jacoba z Michiganu, který uvedl: „V zásadě [byl] školen, aby podváděl ve jménu Bidena.“
Giuliani představil graf s názvem „Více cest k vítězství“, který naznačoval, že v Arizoně, Georgii, Michiganu, Nevadě, Pensylvánii a Wisconsinu může být Bidenovi vítězství upřeno.
Právnička Sidney Powellová informovala o použití hlasovacího softwaru „Smartmatic“.
Powellová tvrdila, že software Smartmatic byl nelegálně „injektován“ do počítacích strojů značky Dominion.
Dodala, že softwarový algoritmus automaticky změnil hlasy pro Trumpa na hlasy pro Bidena a že počítačoví operátoři také manuálně „zničili“ hlasy, aby zkreslili počty pro hlasů pro Trumpa.
Tento software byl také použit při „volbách“ venezuelského diktátora Huga Cháveze a v dalších zemích.
„Softwarové vývojáře společnosti Dominion v tuto chvíli nelze najít. Přesouvají své kanceláře během noci. Sdíleli kancelář v Torontu se společností, kterou vlastnil finančník George Soros.“
Powellová spojila operaci s lordem Markem Malloch-Brownem, pravou rukou Sorose v Británii.
„Společnost Dominion Software má také spojení s Clintonovou nadací a dalšími známými politiky v této zemi,“ pokračovala právnička Sidney Powellová.
„Myslím, že ministerstvo spravedlnosti a další státní donucovací orgány musí provést úplné vyšetřování trestných činů,“ dodala Powellová.
Další zprávy mezitím ukazují, že servery společnosti Dominion byly zabaveny americkou armádou v Německu.


Watch live as Donald J. Trump for President, Inc. hosts a press conference with former Mayor of New York Rudy Giuliani and Trump Campaign Senior Legal Advisor Jenna Ellis at the RNC Headquarters in Washington D.C., on Thursday, November 19, 2020.
https://www.freiewelt.net/nachricht/us- ... -10083042/

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 6887
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 22 lis 2020, 15:21

USA: Plynovod Nord Stream 2 se nedostaví!
Vláda USA kontaktuje evropské společnosti podílející se na výstavbě Nord Stream 2 a varuje je před hrozbou sankcí, uvedla RIA Novosti s odkazem na zprávu agentury DPA. „Tento plynovod se nedostaví,“ řekl vysoký představitel americké vlády německé tiskové agentuře. „Spojené státy nechtějí uvalit sankce na evropské společnosti. Tyto výzvy provádíme, abychom je varovali a poskytli jim čas na odchod (z projektu)," dodal agentuře, aniž by upřesnil, o které konkrétní společnosti jde. Zástupce vlády USA rovněž vyjádřil názor, že Nord Stream 2 je údajně „geopolitický projekt, který Rusko použije k vydírání evropských zemí“.

Deník Handelsblatt v pátek informoval, že Východní výbor německé ekonomiky se obrátil na předsedkyni Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiovou s návrhem zrušit sankce Nord Stream 2. V dopise ze dne 17. listopadu bylo uvedeno, že německé podniky se obávaly zjištění, že „američtí demokraté chtějí uvalit nové, extrateritoriální sankce proti projektu Nord Stream 2 na úkor evropských společností“. Východní výbor vyzval USA, aby „se ekonomických sankcí zdržely“. Odborníci i vládní němečtí činitelé poukazují, že plynovod Německo potřebuje, zvláště po odmítnutí energie z uhlí a atomu. Podle nich naopak spotřeba plynu bude růst a se skepsí hovoří o americkém břidlicovém plnu, který je nejméně dvakrát dražší, než ruský zemní plyn.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... nedostavi/
"Chceme-li, aby nám byly staré zločiny odpuštěny, pak se musíme dopustit nových.“ Machiavelli
"Cui bono?" ...aneb sleduj toky peněz - objasní vše!

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 22 lis 2020, 18:05

https://echo24.cz/a/SZgWD/soud-v-pensyl ... y-prepocet
Soud v Pensylvánii zamítl žalobu Trumpa na volby. V Georgii chce prezident nový přepočet
Soudce v Pensylvánii v sobotu zamítl žalobu týmu prezidenta Donalda Trumpa žádající zablokování uzavření výsledků prezidentských voleb v tomto americké státě. Informovala o tom agentura AP. Trumpova kampaň, která si stěžovala na nesrovnalosti při volbách, v reakci uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá. Trump zároveň v sobotu požádal o nové přepočítání hlasů z prezidentských voleb ve státě Georgia poté, co představitelé státu potvrdili výsledky, podle nichž v hlasování v Georgii zvítězil Trumpův demokratický vyzývatel Joe Biden.

Trumpův právník Rudy Giuliani k rozhodnutí pensylvánského soudce řekl, že je zklamaný, a uvedl, že se proti verdiktu odvolá ve zrychleném řízení k odvolacímu soudu ve Filadelfii. Výsledky hlasování by měly pensylvánské úřady uzavřít už v pondělí.

V Pensylvánii vyhrál podle médií Biden asi o 80.000 hlasů, výhrou získal za tento stát 20 volitelů. Celkem má podle projekcí amerických médií Biden 306 volitelů a Trump 232; ke zvolení prezidentem jich je potřeba nejméně 270. Hlasování volitelů, které potvrdí nového prezidenta Spojených států, se má konat 14. prosince.

Soudce Matthew Brann zamítl žalobu Trumpovy kampaně v Pensylvánii s tím, že soudu byly předloženy jen slabé právní argumenty a spekulativní obvinění. Podle Branna byla žaloba „nahodile slátaná, podobně jako Frankensteinovo monstrum“.

Televize CNN uvedla, že tato žaloba byla poslední větší stížností, jíž se Trump snaží zvrátit výsledek voleb. Podle CNN jde už o třicátou podobnou žalobu, kterou soudy Trumpovi a jeho spojencům zamítli či kterou jeho právníci sami stáhli.
Přepočet v Georgii

Biden podle původních výsledků vedl nad Trumpem v Georgii asi o 14.000 hlasů, tedy o méně než půl procentního bodu, místní úřady proto nařídily audit, s nímž se pojí ruční přepočet odevzdaných hlasů. Po přezkumu se Bidenův náskok snížil na zhruba 12.670 hlasů, na vítězi se ale nic nezměnilo. V pátek potvrdil státní tajemník Georgie, republikán Brad Raffensperger, že Biden vyhrál v Georgii nad Trumpem o 0,25 procentního bodu.

Po dokončení ručního přepočtu hlasovacích lístků měla ale kampaň poraženého možnost požádat o další přepočet, který je již strojový. Na předložení této žádosti měl Trump čas do úterních 17:00 místního času (23:00 SEČ). V sobotu jeho tým poslal státnímu tajemníkovi dopis, v němž požádal o nový přepočet.

„Chceme zajistit, aby byl započítán každý hlas a aby tak byly dodrženy všechny zákony státu Georgia a americká ústava. Prezident Trump a jeho kampaň nadále trvají na poctivém přepočtu hlasů v Georgii, který musí zahrnovat srovnání podpisů a další záruky,“ uvedl Trumpův tým.

Státní tajemník Raffensperger v sobotu večer řekl svému zástupci, aby oficiálně upozornil jednotlivé volební okrsky, aby se připravily na nový přepočet. „Tento proces bude ostře sledován. Musíte proto jednotlivým okrskům zdůraznit, jak důležitá je transparentnost a přesnost tohoto procesu,“ uvedl Raffensperger v instrukcích svému poradci.

Podle propočtů amerických i dalších médií získal Trump v listopadových prezidentských volbách 232 hlasů ve sboru volitelů, zatímco Biden 306. K vítězství mu pomohlo i 16 volitelů z Georgie, kde demokrat zvítězil naposledy v roce 1992.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15407
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 22 lis 2020, 18:14

https://roklen24.cz/spor-o-penize-ktery ... si-chvili/
Spor o peníze, který přišel v nejnevhodnější chvíli
Klíčové body
  • Americké ministerstvo financí chce po Fedu, aby vrátil peníze.
  • Sporu Fedu s ministerstvem narušuje klíčovou důvěru v obě instituce.
  • Trhy spor vnímají negativně, měny jsou odolnější.
Americká ekonomika má za sebou historicky bezprecedentní propad, který byl ve druhém čtvrtletí způsoben dopady koronaviru. Ve třetím jsme naopak byli svědky bleskové obnovy, ke které lvím podílem přispěly zásahy tvůrců americké hospodářské politiky. Teď jsme zhruba v polovině čtvrtletí čtvrtého. Dynamika ekonomické obnovy evidentně zpomaluje a vzhledem ke zhoršující se koronavirové situaci dále zpomalovat bude. Důvěra v americkou ekonomiku a její hospodářskou politiku je teď zcela klíčová. Bohužel, byla narušena, a to sporem o peníze, který přišel v tu nejnevhodnější chvíli.

Čtvrteční večer přinesl výměnu dopisů. Vše začalo americké ministerstvo financí, v čele s republikánem Stevenem Mnuchinem. Ten žádá guvernéra Federálního rezervního systému Powella o změny u vybraných programů dodávek likvidity, které byly vytvořeny v rámci zákona Cares Act a podle plánu měly skončit 31. prosince 2020. Mnuchin konkrétně pořaduje prodloužení čtyř programů, a to o 90 dní, zatímco u dalších pěti, které zahrnují například dodávky likvidity menším a středním podnikům či municipalitám, má Fed vrátit prostředky, kterými ministerstvo financí tyto programy zajistilo (např. pokrytí případných ztrát). Konkrétně by se mělo jednat o částku 455 miliard dolarů, které by dle Mnuchinovy představy měly být poté použity jinde.

Odpověď Fedu na sebe nenechala dlouho čekat. Nebyla sice nikterak dlouhá, ale to klíčové uvedeno bylo. Americká centrální banka by dala přednost tomu, aby všechny záchranné facility založené během pandemie koronaviru pokračovaly ve svém fungování v době stále zranitelné americké ekonomiky.

A tak vznikl spor o peníze, který přišel v tu nejnevhodnější chvíli. Je obvyklé, že Fed a americké ministerstvo financí v době krize spolupracují. Podle ministra Mnuchina je ale vidět, že ekonomika na podporu reagovala velmi silně, stále však existují oblasti, které potřebují další pomoc. A tu je potřeba někde sehnat.

S potřebou dodatečné podpory můžeme jedině souhlasit, zejména vezeme-li v potaz, jak dlouho a bezúspěšně trvá jednání republikánů s demokraty o tolik potřebné fiskální pomoci. Demokraté a zástupci Fedu jsou ale v otázce rušení programů a vracení peněz, jak ji pojalo ministerstvo, opačného názoru, který podpořili i zástupci Americké obchodní komory. Zrušení byť jen části programů dodávek likvidity, i přestože nepatřily mezi hlavní monetární „zbraně“ v boji proti dopadům koronaviru, by mohlo na trhy přinést to, proti čemu chce Fed bojovat. A tím je zvýšená volatilita vyvolaná nervozitou z důvodu absence věřitele poslední instance, s důrazem na konkrétní oblasti americké ekonomiky.

Následující graf z dílny Financial Times ukazuje, o které programy svede Fed a ministerstvo financí „boj“. Prvně se jedná o Municipal Liquidity Facility, který je určen na regionální podporu municipalit (státní a lokální vlády). Jeho využití bylo ve srovnání s nastaveným limitem (ohraničený modrou plochou) minimální, spekulovalo se však, že by mohl alespoň dočasně vykompenzovat absenci fiskální podpory. Dále jde o Main Street Facilities a Paycheck Protection Program zaměřující se na menší a střední podniky, a nakonec o Corporate Credit Facilities fungující na primárním i sekundárním trhu.

Poslední zmiňovaný program sehrál klíčovou roli ve stabilizaci trhu korporátních dluhopisů, které Fed začal letos historicky poprvé přijímat jako kolaterál. Svou funkci splnil, jeho trvání je ale dále potřeba, zejména víme-li, že letos rapidně roste počet tzv. „zombie“ firem, jejichž obligace dosahují podle agentury Bloomberg téměř 1,4 bilionu dolarů.
Obrázek
Prvotní reakce trhů odpovídala nárůstu nervozity. Futures amerických akcií se na začátku asijského obchodování propadly do záporu, zatímco výnosy dluhopisů klesly. Tržní účastníci tak považují spor mezi Fedem a ministerstvem financí za jasný zdroj další nejistoty. Nejde pouze o to, že by vybrané programy měly skončit, situaci zhoršuje samotný fakt, že by mělo jít o skončení hned pěti programů v jednu chvíli.

Co bude dál? Fed nemusí všechny prostředky z vybraných programů ihned vrátit. Může si ponechat 195 miliard dolarů, které již byly věnovány na úvěrové programy zákonem Cares Act. Čemu se však patrně nevyhne, je zrušení těchto programů, které je dle plánu nastaveno na konec prosince. Je sice pravdou, že s nástupem Bidenovy administrativy bude možné programy obnovit (šlo by i za Mnuchina, avšak vyžadovalo by to novou dohodu obou institucí), bude to však spjato se zdržením a dodatečnými administrativními náklady. Nehledě na poškozenou důvěru ve fungování a spolupráci dvou klíčových amerických institucí, která nebyla ještě nikdy tolik potřeba jako teď. Důraz přitom klademe nejvíce na podporu municipalit a menších a středních podniků.

„Netknuté“ devizové trhy
Zaměříme-li se na vývoj devizových trhů, včerejší den se nesl v duchu větší averze k riziku. Efekt vakcín proti koronaviru vyprchal, do popředí se tak dostal zhoršující se stav koronavirové situace napříč Evropou a Spojenými státy. Spor Fedu a amerického ministerstva financí se na měnách nijak výrazněji neprojevil.

Risk-off nálada byla vidět zejména u procyklických měn, jako je trojice dolarů – novozélandský, australský a kanadský – připisující si po většinu dne ztráty. U měn regionu střední a východní Evropy jsme také pozorovali mírné ztráty. Koruně se ale nakonec podařilo je umazat. Nejprve krátce obrátila do zisku až k 26,32 za euro, poté ale nabrala směr zpět k 26,40 za euro, aby nakonec dnes ráno otevřela na úrovni o šest haléřů silnější.

Včerejší události zahrnovaly vystoupení guvernérky ECB Lagardeové, které ale nepřineslo žádné nové informace. Stále platí, že Rada guvernérů bude během příštích týdnů pečlivě sledovat příchozí data, včetně nové makroekonomické prognózy zveřejněné v prosinci. Na základě toho pak provede rekalibraci nástrojů měnové politiky v závislosti na inflačním mandátu centrální banky. Hlavní nástrojem je přitom dle Lagardeové pandemický program nákupů aktiv (PEPP) a cílené dlouhodobé dodávky likvidity (TLTRO).

Zvrat nenastal ani v případě brexitu, kde došlo na další odročení jednání obou stran. Důvodem však nebyly neshody, ale pozitivní test na COVID-19 u jednoho člena týmu hlavního evropského vyjednavače Barniera. Čas na domluvu na klidném obchodním odchodu Británie z EU se tak jako tak nebezpečně krátí. I proto libra včera oslabila nejen vlivem risk-off nálady, ale také v důsledku trvající brexitové nejistoty.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů