Náhorní Karabach / Republika Arcach

Odpovědět
Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 11 lis 2020, 18:30

Pašinjan dostal několik hodin na rezignaci
Opoziční frakce arménského parlamentu svolaly mimořádnou schůzi zákonodárného sboru, aby se zabývala otázkou rezignace předsedy vlády Nikol Pašinjana. Účastníci protestního shromáždění v Jerevanu dali Pašinjanovi čas do půlnoci, aby dobrovolně opustil svůj post, uvádí Kommersant.

Vedoucí štábu předsedy vlády Eduard Aghajanjan zároveň uvedl, že arménská vláda nedovolí opozici chopit se moci.
https://novorosinform.org/834506
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6473
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od skflanker_ » 11 lis 2020, 18:35

Veliteľ ruského mierového kontingentu v Karabachu
20201111.jpg
Рустам Усманович Мурадов (generálporučík Rustam Usmanovič Muradov, narodený 21.03.1973 v dedinke Činar v Dagestane), zástupca veliteľa južného vojenského okruhu, účastník bojov v Čečensku + Sýrii + bol 2 roky v Rusko-Ukrajinskom centre na Donbase (СЦКК). V roku 2017 mu bol udelený titul Hrdina Ruska za účasť na bojových operáciách v Sýrii.
Zdroj https://vk.com/wall-123538639_1665661 z 11.11.2020

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 11 lis 2020, 20:41

Ruské jednotky mírových sil převzali kontrolu nad Lačinským koridorem a nad cestou do Arménie


Ministerstvo obrany Ruské federace: Rusko a Turecko podepsaly memorandum o zřízení společného centra pro kontrolu příměří v Karabachu
Sergej Šojgu poznamenal, že vytvoření společného monitorovacího centra umožní spolehlivou kontrolu nad tím, jak strany dodržují ukončení nepřátelských akcí.

Je stanoveno, že centrum bude monitorovat, shromažďovat a ověřovat informace o dodržování režimu příměří a stane se také orgánem pro posuzování stížností, otázek nebo problémů souvisejících s porušováním dohod.

Centrum se bude nacházet na území Ázerbájdžánu.
https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... ev0hg.html

Politik.am: Pašinjan se skrývá v budově velvyslanectví USA v Arménii
Když vyšlo najevo, že arménský předseda vlády Nikol Pašinjan vzdal 7 okresů Arcachu a Šušu, začaly v hlavním městě a různých částech republiky rozsáhlé protesty. Demonstranti se zmocnili budov vlády, parlamentu, rezidence arménského premiéra.

"Říkalo se, že se premiér Nikol Pašinjan skrývá v bunkru ministerstva obrany Arménie." Podle našich zdrojů v kabinetu se Pašinjan během tohoto období skryl také v budově velvyslanectví USA v Arménii. Pro něj je nejbezpečnějším místem.

Je třeba připomenout, že po událostech z 1. března 2008 se Pašinjan skryl také v budově velvyslanectví USA v Arménii, “ uvádí Politik.am.
https://news.am/rus/news/612676.html

Řada vysoce postavených důstojníků arménského ministerstva obrany podepisuje rezignační dopisy: připojí se k lidem
Zejména generál Grigorij Chačaturov právě napsal rezignační dopis, čímž se postavil proti tajnému dokumentu podepsanému Nikol Pašinjanem o kapitulaci Arcachu.
https://news.am/rus/news/612772.html

Ázerbájdžánský velvyslanec v Rusku: Přítomnost tureckého vojenského kontingentu v Karabachu není nutná
Turecko se v rámci společného centra s Ruskou federací bude podílet na technické kontrole příměří v Náhorním Karabachu, v regionu nebudou turecké mírové síly. Ve středu to uvedl velvyslanec Ázerbájdžánu v Ruské federaci Polad Bulbul Oglu v rozhovoru pro televizní kanál RBK.
https://news.am/rus/news/612819.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 12 lis 2020, 09:48

Dodávka ruských vrtulníků do zóny konfliktu v Náhorním Karabachu


Putin podepsal dekret o opatřeních k udržení míru v Náhorním Karabachu
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o opatřeních k udržení míru v Náhorním Karabachu. Dokument byl zveřejněn ve čtvrtek na oficiálním portálu právních informací.

Dekret byl podepsán v souladu s usnesením Rady federace č. 355 o použití ozbrojených sil RF mimo zemi a za účelem zachování příměří a udržení míru v Náhorním Karabachu na základě společného prohlášení ze dne 9. listopadu ruského prezidenta Vladimira Putina, ázerbájdžánského prezidenta Ilhama Alijeva a předsedy vlády Ministr Arménie Nikol Pashinyan.

Podle dekretu bude do Náhorního Karabachu vyslána vojenská jednotka ozbrojených sil RF s až 1 960 příslušníky na dobu pěti let s automatickým prodloužením pobytu na další pětiletá období, pokud šest měsíců před uplynutím příslušného pětiletého období Ázerbájdžán a Arménie nevyhlásí svůj záměr zastavit dodržování dosažených dohod. Mírový kontingent bude nasazen v zóně konfliktu v Náhorním Karabachu, podél kontaktní linie v Náhorním Karabachu a podél Lačinského koridoru.

Ruský prezident také nařídil ministerstvu obrany, aby rotovalo ruské mírové síly v Karabachu nejméně dvakrát ročně.
https://tass.ru/politika/9984415

Lavrov uvedl, že turecké mírové síly nebudou do Karabachu vyslány
Ruský ministr zahraničí uvedl, že hranice mobility tureckých pozorovatelů budou omezeny umístěním monitorovacího centra v Ázerbájdžánu.

"Do Náhorního Karabachu nebudou vysílány žádné mírové jednotky Turecké republiky. To je jasně uvedeno ve prohlášení vůdců [Ázerbájdžánu, Arménie a Ruska o úplném ukončení nepřátelských akcí v Náhorním Karabachu]," uvedl.

Lavrov dodal, že se seznámil s prohlášeními ministra zahraničí Mevluta Cavusoglua a tureckého ministra obrany Hulusi Akara, že „turečtí míroví vojáci budou pracovat ze stejných důvodů jako Rusové“. „Jedná se výlučně o samotné centrum, které bude trvale pracovat bez vysílání misí. V tomto středisku budou skutečně rusko-turečtí specialisté pracovat na stejném základě,“ řekl.

Ministr rovněž zdůraznil, že aktivity tureckých pozorovatelů se omezí pouze na rusko-turecké centrum pro kontrolu příměří v Náhorním Karabachu, které se vytváří v Ázerbájdžánu. „Hranice mobility tureckých pozorovatelů jsou omezeny těmi zeměpisnými souřadnicemi, které budou určeny pro umístění a vytvořením rusko-tureckého monitorovacího centra na území Ázerbájdžánu, v té části území, která není blízko Karabachu a která bude dodatečně dohodnuta,“ uvedl Lavrov.
https://tass.ru/politika/9983381

Lavrov: Moskva nestanovuje umělé termíny pro určení statusu Karabachu, nyní to bude hlavní téma politického procesu
Lavrov: status Karabachu bude určen v závislosti na řešení otázky etnického a konfesního složení
https://t.me/rian_ru/64889

Pašinjan: Arménie nadále trvá na mezinárodním uznání nezávislosti Arcachu / Náhorního Karabachu
Otázka statusu Karabachu má zásadní význam. Uznání nezávislosti Arcachu zůstává prioritou. Ve skutečnosti nyní existují závažnější důvody pro mezinárodní uznání Arcachu, uvedl Pašinjan během svého projevu k obyvatelstvu.
https://t.me/bagramyan26/23438

Arménský premiér Pašinjan v projevu k národu uvedl, že pokud by odmítl podepsat prohlášení o Karabachu, jeho 20 000 armáda by byla obklíčena
https://t.me/bbbreaking/70641
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 12 lis 2020, 13:00

Lavrov o Karabachu. Klíčové body:
▪️ Turečtí pozorovatelé nebudou vysílání do Karabachu, rusko-turecké monitorovací centrum bude pracovat pouze na dálku pomocí UAV, není zde žádná dvojznačnost - a Ankara chápe své úkoly

▪️ Opozice v Arménii se snaží spekulovat na téma dohod o Karabachu - ale vláda chápe rozsah odpovědnosti, Putin včera zavolal Pašinjanovi

▪️ Status Karabachu bude určen v závislosti na tom, jaké kroky je třeba podniknout k obnovení etnicko-konfesní harmonie - toto je nyní hlavní téma politického procesu, ale nejsou stanoveny žádné umělé termíny

▪️ Iluze, že sedm regionů kolem Náhorního Karabachu by mělo navždy zůstat v pozici, ve které byly před měsícem, půl nebo dvěma, je jen iluze

▪️ Argumenty o tom, že poté, co se podepsali dohody o Karabachu Rusko ztratilo Kavkaz - „gaučová analytika“, a že Rusko má zájem na tom, aby konflikt v Karabachu nebyl vyřešen - „přímá lež“
https://t.me/rian_ru/64901
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4451
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od IgorT » 13 lis 2020, 09:46

Predtým neuverejnenél zábery z poslednej bitky o Shushi v Karabachu(24 min.)
Autor: News Desk -2020-11-130

Bejrút, Libanon (10:20) - Spravodajská agentúra Anna v piatok zverejnila nové video, ktoré ukazuje rozsiahle zábery z poslednej bitky o strategické mesto Šuši v Karbachu.
Podľa Anny News „6. novembra azerbajdžanské ozbrojené sily podnikli útok na mesto Šuši a až 10. novembra predstavitelia Karabachu oznámili, že mesto bolo zajaté azerbajdžanskou armádou.“
Pokračovali: „Celý ten čas sme natáčali bitky o Shushi. Niekoľkokrát sme boli na pokraji smrti, ale napriek tomu sme pokračovali.

V našom videu sme sa pokúsili sprostredkovať atmosféru posledných dní bojov o Shushi a Stepanakert. Chceme vám povedať, čím všetkým si museli obrancovia Karabachu prejsť.
Títo muži si svoje vojenské a občianske povinnosti splnili až do konca. Preto je tento materiál samozrejme o obyčajných vojakoch, a nie o prudkých zvratoch veľkej politiky. “

https://www.almasdarnews.com/article/ne ... -karabakh/

lasib
Sponzor fóra
Příspěvky: 4186
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od lasib » 13 lis 2020, 12:10

Odchody Armencov z Karabachu .. Niektorí podpaľujú svoje domy


Podľa Interfaxu svoje domy zapaľujú v okresoch Lačin, Kelbadžar, Agdam.
https://www.interfax.ru/world/736924

Modlitby v mešite Šuša

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 13 lis 2020, 22:28

Rusko vytváří pro Karabach meziresortní centrum humanitární reakce . Na jeho práci se budou podílet zástupci ministerstva pro mimořádné situace, ministerstva obrany, ministerstva zahraničních věcí a pohraniční služby FSB. Mezi hlavní úkoly patří návrat uprchlíků.
https://t.me/rian_ru/65158

Počet obětí nepřátelských akcí v Náhorním Karabachu na podzim tohoto roku přesáhl 4 tisíce včetně civilistů, více než 8 tisíc lidí bylo zraněno, desítky tisíc lidí se staly uprchlíky uvedl to v pátek ruský prezident Vladimir Putin na jednání o řešení humanitárních otázek v regionu. Ruský prezident také zdůraznil, že civilní obyvatelstvo Náhorního Karabachu bude potřebovat další pomoc
https://tass.ru/politika/9998251
https://t.me/rian_ru/65156
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 15 lis 2020, 15:08

Putin uvedl, že sám napsal dohodu o Náhorním Karabachu
Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že sám napsal dohodu prezidentů Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie o Náhorním Karabachu.
Řekl to mimo obrazovku během natáčení televizního kanálu „Rusko 1“ podpisu prohlášení prezidenty o Karabachu.
Vladimir Putin byl požádán, aby před podepsáním text znovu zkontroloval: „Čtete to?“
Na co odpověděl: "Ano, ne. Proč bych si to měl přečíst? Napsal jsem to."
Záběry zveřejnil novinář Dmitrij Smirnov na svém telegramovém kanálu.
https://strana.ua/news/301043-putin-ras ... bakhu.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6473
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od skflanker_ » 15 lis 2020, 19:33

Azerbajdžan dáva Arménsku čas na stiahnutie vojakov z Keľbadžaru do 25.11.2020
Baku súhlasilo s tým, že Jerevanu dá na odchod vojakov z Keľbadžarskogo rajóna (Кельбаджарского района) v Karabachu do stredy 25.11.2020. Na brífingu dňa 15.11.2020 to povedal asistent prezidenta Azerbajdžanu Chikmet Gadžijev (Хикмет Гаджиев).
"Arménske úrady odovzdali túto žiadosť cez ruskú stranu. Žiadosť o zdržanie je spôsobená nedostatočnou kapacitou jedinej cesty vedúcej z oblasti Keľbadžarskogo rajóna do Arménska," uviedol. Gadžijev dodal, že Azerbajdžan dal súhlas s odkladom z humanitárnych dôvodov.
Zdroj https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10006063 z 15.11.2020

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 16 lis 2020, 08:34

MiGy-29/S s 4xR-73 z 3624. letecké základny v Erebuni nasazované na krytí ruských mírových jednotek


Turecký parlament zváží otázku vyslání armády do Ázerbájdžánu
Turecká armáda bude zapojena do společného turecko-ruského pozorovacího centra pro Náhorní Karabach
https://www.aa.com.tr/ru/%D0%BF%D0%BE%D ... D-/2045250
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 16 lis 2020, 16:33

Na náměstí svobody v Jerevanu se koná shromáždění požadující rezignaci Nikol Pašinjana
https://news.am/rus/news/613761.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 18 lis 2020, 14:59

Ředitel SVR: řada západních zemí vyvolává rozpad dohod o Náhorním Karabachu
Spojené státy jsou naštvané, že válka v Karabachu byla zastavena za účasti Moskvy, uvedl ředitel Zahraniční zpravodajské služby.

Ředitel Zahraniční zpravodajské služby (SVR) Sergej Naryškin obvinil několik západních zemí, že se pokouší znovu nastartovat konflikt v Náhorním Karabachu, aby vyhnal Rusko ze Zakavkazska.

"Podle informací, které máme, některé západní země prostřednictvím dostupných kanálů provokují arménské a ázerbájdžánské nacionalisty k diskreditaci a porušení dohody o příměří. Armény se snaží přesvědčit, že mír v Náhorním Karabachu je porážkou Jerevanu." “Ázerbajdžáncům se naopak tvrdí, že Kreml„ ukradl jejich vítězství před vítězným koncem“, když byla ázerbájdžánská armáda krůček od převzetí Stěpanakertu,“ uvedl Naryškin ve svém prohlášení, které ve středu zveřejnilo tiskové oddělení SVR.

Podle Naryškina „se přední země NATO snaží skrýt své podráždění dohodou dosaženou za aktivní účasti Ruska mezi Ázerbájdžánem a Arménií na příměří v Náhorním Karabachu“. "Spojené státy a jejich spojence jsou naštvaní, že válka byla zastavena zprostředkováním Moskvy. Koneckonců, to v podstatě "anulovalo" jejich mnohaleté úsilí o vytlačení Ruska ze Zakavkazska," poznamenal šéf SVR.

„Ani Washington, ani „jednotná Evropa“ se nechtějí smířit s existující rovnováhou sil v regionu. Aby ji demontovali, nemyslí na nic lepšího, než se pokusit znovu vyvolat svár mezi národy Ázerbájdžánu a Arménie,“ varoval. „Takové akce jsou dalším důkazem skutečnosti, že USA a jejich evropští přátelé jako vždy řeší své problémy na úkor zájmů obyčejných lidí, tentokrát Ázerbájdžánců a Arménů. Američané a Evropané se neobávají, že jejich provokace mohou vést k novému krveprolití a uvrhnout region do vážného vojenského konfliktu.“
https://tass.ru/politika/10036947
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

IgorT
Senior redaktor
Příspěvky: 4451
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od IgorT » 18 lis 2020, 16:43

Armén žijúci na Slovensku G. Ayrumyan o arménskom premiérovi
18.11.2020 16:41 | zdroj: TA3 | zdroj foto: TA3
https://www.ta3.com/clanok/1196993/stud ... erovi.html

Uživatelský avatar
Svarboj
Samostatný redaktor
Příspěvky: 2905
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Svarboj » 18 lis 2020, 17:30

USA a Francie chtějí od Ruska vyjasnění úlohy Turecka v Karabachu

Z jednání mezi americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem a jeho francouzským kolegou Jean-Yves Le Drianem vyplynulo, že USA a Francie jako spolupředsedové Minské skupiny OBSE budou od Moskvy požadovat další informace o podmínkách příměří v Náhorním Karabachu a o úloze Turecka.

http://casopisargument.cz/?p=32635
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 15527
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Alchymista » 18 lis 2020, 17:54

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zprav ... karabachu/
NI: Tři hlavní selhání americké rozvědky v Karabachu!
Časopis National Interest pojmenoval tři selhání americké rozvědky během ozbrojeného konfliktu v Náhorním Karabachu.
První chybou podle publikace byla zjevná nevědomost Spojených států o blížící se válce v regionu. Materiál naznačuje, že v březnu náměstek ministra zahraničí Stephen Bigan povolil pokračování americké vojenské pomoci Azerbajdžánu, protože Baku se zavázalo urovnávat územní spory diplomatickými prostředky.

„Lhal Bigan a ministerstvo zahraničí? Nebo byli oklamáni Azerbajdžánem? Proč bylo americké velvyslanectví v Baku překvapeno?“ zeptal se autor materiálu.

Článek rovněž vyjadřuje názor, že Baku koordinovalo vojenské plány s Tureckem.

Druhou chybou amerických stajných služeb je krátkozrakost ohledně ruských akcí v regionu. Americká rozvědka nedokázala zejména předpovědět rozmístění ruských mírových sil v zóně konfliktu v Náhorním Karabachu, ke kterému došlo v důsledku přímých jednání mezi Moskvou, Jerevanem a Baku, a nikoli prostřednictvím mechanismů Minské skupiny OBSE, jejíž součástí jsou USA spolu s Ruskem a Francií.

Třetí selhání americké rozvědky, jak uvádí časopis, je spojeno s nedostatkem znalostí USA o podrobnostech rozhovorů o Náhorním Karabachu mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho tureckým protějškem Recepem Erdoganem.

V noci 10. listopadu přijaly hlavy Ruska, Arménie a Azerbájdžánu společné prohlášení o příměří v Karabachu. Podle dokumentu se Baku a Jerevan zastavují na svých obsazených pozicích a musí si také vyměňovat válečné zajatce. V Karabachu jsou také zrozmísťovány ruské mírové síly.

Arménský premiér Nikol Pašinjan poznamenal, že pro něj byla tato dohoda mimořádně obtížným rozhodnutím. Azerbájdžánský prezident Ilham Alijev zase označil podepsání dokumentu za kapitulaci Arménie. Jednání o mírovém urovnání karabašského konfliktu byla vedena v rámci Minské skupiny OBSE v čele se třemi spolupředsedy - Ruskem, USA a Francií. Tato jednání však za 20 let nijak nepokročila.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 18 lis 2020, 18:25

Arménské ministerstvo zdravotnictví zveřejňuje údaje o zabitých v bitvách o Náhorní Karabach
Arménští experti provedli forenzní prohlídku těl 2 425 vojáků, kteří od 27. září zahynuli v bitvách v zóně konfliktu v Karabachu. Arménský ministr zdravotnictví Arsen Torosjan to oznámil 18. listopadu, uvádí agentura Interfax.

Podle něj dosud nebylo identifikováno 250 těl. Podle ministerstva neuznané republiky Náhorní Karabach (NKR) zemřelo od začátku nepřátelských akcí 1 586 vojáků.
https://ukraina.ru/news/20201118/1029668137.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 10960
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od puma » 19 lis 2020, 15:18

Na příkaz ruského ministra obrany, generála armády Sergeje Šojgua, bylo v Náhorním Karabachu zřízeno dalších pět center jako součást mezirezortního střediska pro humanitární reakci (střediska pro koordinaci humanitární reakce: „sever“ a „jih“, kombinovaná s jednotkami ruského ministerstva pro mimořádné situace).
Byla vytvořena centra pro humanitární odmínování, usmíření válčících stran (včetně oddělení psychologické činnosti, televizních a rozhlasových stanic, redakce novin „Posel mírotvorce“), podporu dopravy, lékařskou podporu, podporu obchodu a domácností.
https://tvzvezda.ru/news/forces/content ... fWWoO.html
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6103
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od martanus » 20 lis 2020, 17:36

Íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif navštíví 23. listopadu Moskvu a setká se se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Účelem cesty je studovat současnou situaci kolem Náhorního Karabachu, uvedla ve čtvrtek tisková služba ruského ministerstva zahraničí.

https://www.turan.az/ext/news/2020/11/f ... 130110.htm
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3268
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Náhorní Karabach / Republika Arcach

Příspěvek od Rado Info » 21 lis 2020, 00:08

Náhorní Karabach: Ázerbájdžánská vojska vstupují do oblasti Aghdamu, hlídky ruské armády směřují do Stěpanakertu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů