Maďarsko

Odpovědět
Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3037
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Maďarsko

Příspěvek od Rado Info » 27 říj 2020, 08:15

Výbuch granátu rozmetal převaděče v Maďarsku
Maďarská policie zasahovala v pondělí proti převaděči, který se ve svém automobilu pokusil propašovat pět ilegálních migrantů do Rakouska. Když byl převaděč obklíčen policií, explodoval granát, který měl muž u sebe, a výbuch jeho tělo doslova rozmetal.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... ....smazáno....cz

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3037
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Maďarsko

Příspěvek od Rado Info » 09 lis 2020, 22:31

Maďarsko zakoupilo ruskou vakcínu na testování
Z Evropské komise hrozí, že na to bude reagovat. Všechny vakcíny v členských zemích EU musejí mít patřičnou certifikaci.
http://casopisargument.cz/?p=32466

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 14405
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Maďarsko

Příspěvek od Alchymista » 10 lis 2020, 18:31

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... elu-643399
My vám to shodíme. Orbán poslal dopis do Bruselu
Orbán může Evropské unii zavařit s fondem obnovy. Dle serveru mandiner.hu pohrozil, že pokud v podmínkách zůstane podmínka vlády práva, bude fond obnovy vetovat. Požadavek na dodržování vlády práva považuje Orbán za těžko definovatelný a nechce, aby se fondy rozdělovaly podle „subjektivních ideologických požadavků“. O vládě práva si dle něho rozhodnou Maďaři sami.Dle Evropské rady se Německo předběžně dohodlo s europarlamentem na rozpočtu pro Evropskou unii na dalších 7 let a i na 750miliardovém fondu obnovy. Jenže podle serveru mandiner.hu hrozí, že vidle do úmluvy hodí maďarský premiér Orbán. Dle serveru zaslal dopis jak do Německa, které momentálně předsedá EU, tak dalším evropským lídrům. Pohrozil, že bude dohodu o rozpočtu vetovat, pokud by platby státům závisely na podmínce vlády práva.

„Ačkoliv je Maďarsko ochotno spolupracovat, vzhledem k současnému vývoji nemůže poskytnout svůj hlas ke schválení fondu, jehož podoba byla dohodnuta v červenci,“ stojí dle serveru Euractiv.com v dopise, jenž údajně obdržela jak předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, tak předseda Evropské rady Charles Michel. Dle zdroje z EU, který uvádí agentura AFP, tento dopis dostali i v Portugalsku, které bude mít předsednictví po Německu.

S principem udělování fondů podle souladu s vládou práva souhlasili evropští lídři v červenci, když dohadovali právě fond obnovy. Ale následně byla dohoda kritizována v europarlamentu, podle europoslanců byla příliš obecná, aby dodržování vlády práva zajistila. Maďarsko a Polsko se proti tomuto principu vymezují. Tyto státy jsou také obviňovány, že maří nezávislost justice a podrývají pravidla pro migraci.

Dle Orbána je naopak princip „vlády práva“ příliš obecný. „Takovéto těžko definovatelné koncepty vytváří prostor pro politické zneužití a nesplňují požadavek právní jistoty,“ napsal dle serveru mandiner.hu a pohrozil, že pokud se nic nezmění, tak maďarská vláda bude muset odmítnout celý fond obnovy jako takový.

Dle Euractivu je zejména Německo popuzeno tím, že na této podmínce europarlament trvá, protože fond musí prý být odsouhlasen, zvlášť teď, když Evropa zažívá druhou vlnu covidu-19. A zástupci německého předsednictví už prý s europarlamentem jednají.

Podle maďarského vládního serveru About Hungary Orbán také řekl, že pro Maďarsko je vláda práva základem jeho demokracie, ale budou to Maďaři, kdo rozhodne, jak bude vláda práva ustanovena, a podotkl, že to jsou Maďaři schopní posoudit stejně jako všichni ostatní obyvatelé Evropy. Dle maďarského premiéra byla poslední zpráva o vládě práva z pera Evropské komise v Maďarsku vyhotovena na politickou zakázku, neopírala se o fakta a má sloužit jako prostředek pro ovlivnění demokratického procesu v členských zemích.

V tomto ohledu má Maďarsko oporu i v Polsku, kde tamní vláda také nechce připustit, aby finance z EU tekly podle dodržování vlády práva. Uvedl to maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó, který prohlásil, že jak pro Maďarsko, tak pro Polsko je nepřípustné, aby se evropské fondy rozdělovaly podle „subjektivních ideologických požadavků“. Varoval, že to vytváří prostor pro použití evropských dotací jako nástroje vydírání.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3037
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Maďarsko

Příspěvek od Rado Info » 28 lis 2020, 21:08

Ruskou vakcínu Sputnik V by mohli vyrábět i Maďaři
Maďarští lékaři a další odborníci se v nejbližších dnech seznámí s výrobou ruské vakcíny Sputnik V proti covidu-19. V pátek to oznámil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó s tím, že Maďarsko bude první evropskou zemí, která bude mít k dispozici ruskou vakcínu. Hodlá ji navíc vyrábět na vlastním území.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... ....smazáno....cz

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 14405
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Maďarsko

Příspěvek od Alchymista » 29 lis 2020, 20:13

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... oci-645574
Orbán ohromil německé čtenáře: Angelo, tohle je sebevražda. To jsem vaší kancléřce řekl do očí
Maďarský premiér Viktor Orbán pro německý liberální deník Die Zeit uvedl, proč se rozhodl zablokovat historicky největší rozpočet EU. Text v české verzi zveřejnila facebooková stránka Co se děje v Maďarsku. „Kdyby s vetováním rozpočtu přišli Němci, byly by to atomové bomby. Když odpalujeme my, jsou to jen ruční granáty,“ řekl Orbán, jenž Německo připodobnil k vlaku, který se je snaží vytlačit z trati. „Pokud to přijmeme, uděláme z Evropské unie Sovětský svaz,“ upozorňuje maďarský předseda vlády.

Rozhovor vznikl v Budapešti těsně poté, co Maďarsko oficiálně oznámilo rozhodnutí zablokovat rozpočet EU. Premiér Orbán v ten den odeslal dopis pro německou kancléřku Angelu Merkelovou. Ve dvou krátkých větách v něm uvádí, že maďarská vláda nebude souhlasit s budoucím rozpočtem EU. Maďarský premiér tím uvrhl Evropskou unii do její další velké krize.

Několik dnů předtím s ní záležitost řešil při videokonferenci. Neprozradil, co kancléřka říkala, ale prozradil, že jí k tomu řekl on: „To, co ode mě žádáte, Angelo, je sebevražda.“

„Bráníme status quo, a vy jste nás dosud nedokázali přesvědčit, proč je třeba něco měnit. Maďarský pohled tedy je, že stojíme a německý vlak se přibližuje a snaží se nás vytlačit z trati,“ vysvětloval maďarský premiér v rozhovoru pro německý liberální deník Die Zeit.

„Kdyby s vetováním rozpočtu přišli Němci, byly by to atomové bomby. Když odpalujeme my, jsou to jen ruční granáty,“ pokračuje Orbán, s tím, že jde jen o politickou vůli poskytnout potřebné peníze zemím, kde veřejný dluh přesahuje sto procent HDP, jako jsou Itálie nebo Španělsko.

V případě Maďarská je to však výrazně pod sto procent. „Těm, kteří mají problémy, bychom měli pomoci co nejdříve. A pak, bez ohledu na to, můžeme pokračovat v debatě o právním státě, nemusí to být právě teď,“ říká Orbán.

Italsko-německý novinář, který rozhovor vedl, Giovanni Di Lorenzo vyjádřil názor, že mechanismus právního státu nemá nic společného se schválením rozpočtu. Debata trvá roky. Teprve v červenci souhlasilo všech 27 členských států včetně Maďarska.

„Červencové rozhodnutí se týkalo vytvoření pravidel na ochranu finančních zájmů Unie. Tečka. Otázku mechanismu právního státu je třeba vyjasnit na nejvyšší úrovni v Radě a měli bychom ji urgentně projednat,“ upozornil premiér na dvě věci, které spolu nesouvisejí.

Evropský parlament se je, podle Orbána, však pokusil spojit a pohrozil zablokováním rozpočtu i fondu obnovy, pokud nedojde k dohodě o novém, dosud nedefinovaném, objektivním, vědeckém, univerzálním a neverifikovatelném mechanismu právního státu. „Rada může přijmout rozhodnutí později. Z našeho pohledu se proto německé předsednictví rozhodlo odchýlit se od červencového konsenzu Evropské rady ve světle následných přání Evropského parlamentu,“ doplnil.

To, co se děje nyní, nazývá Orbán „plíživou změnou smluv, renegociací, kdy se zúčastněných stran nikdo neptá“. „Je to ošklivá věc a je v rozporu s myšlenkou právního státu. Ale pokud to Němci budou chtít, budou to mít. Můj malý ruční granát na to nestačí, ale Němci by dokázali oddělit pomoc postiženým od debaty o právním státě,“ podotýká maďarský premiér.

Existuje podle něj řešení – vrátit se k původním záměrům. „Objasnit si, co kdo chce. Země v nouzi chtějí rychle peníze? – dejte jim je. Ostatní země chtějí nová pravidla právního státu? – dobře, promluvme si o tom,“ zopakoval, že první věc musíme udělat okamžitě, druhá je méně naléhavá.

„Stát musí zachovat status quo čili zákony, které se mají uplatnit. Status quo zdůrazňuji jen z důvodu morální odpovědnosti. Morální odpovědnost mají ti, kteří chtějí něco měnit, ne ti, kteří, jako my, brání status quo,“ dodává Orbán.

V případě, že by protistrana namítala, že vláda zákona ještě nebyla napadena tak, jak je tomu nyní v Maďarsku a v Polsku, podotýká, že smlouvy již obsahují ustanovení podle článku 7. „Chceme, aby řízení proti nám bylo ukončeno co nejdříve, a žádáme Radu, aby o tom diskutovala. Na zasedání Rady mohu všechny přesvědčit, že maďarský právní stát je v pořádku, musí tomu dát jen šanci,“ říká Orbám. Místo toho však pracuje na novém právním nástroji.

Co se stane, když se Orbánovo řešení nesetká s otevřenou náručí? „Německo musí problém vyřešit. To je občas něco jako ‚mission impossible‘, ale Němci mají rotující předsednictví, jsou za to zodpovědní,“ zmiňuje odpovědnost Němců.

Překvapuje jej, že v německé pozici cítí intelektuální lhostejnost. „Je dobře známo, že Němci jsou silní, chytří a taktičtí. My zde v Maďarsku ale věříme, že Němci musí také cítit, co přesahuje denní zprávy,“ poukázal na to, že v evropské politice se stalo zcela běžným činit politická rozhodnutí na základě ukazatelů popularity a výsledků průzkumů veřejného mínění.

Kromě denních ukazatelů popularity existuje také historická dimenze: „Jaký dopad bude mít to, co uděláme teď, za rok, dva roky, pět let? Němci měli pro ten historický přesah cit, a myslím, že ho nyní ztratili. Chtějí nás donutit k pravidlu, které postihuje problematiku právního státu takovým způsobem, že neexistují žádná objektivní, pouze subjektivní kritéria,“ konstatuje Orbán.

„Pokud to přijmeme, uděláme z Evropské unie Sovětský svaz. Němci by tomu měli rozumět, ale nezajímá je to. Před 31 lety Maďaři udělali hodně pro to, aby zajistili dodržování zásad práva na východ od železné opony, ale na základě objektivních kritérií,“ dodává maďarský předseda vlády.

Vyhrožování penězi se Maďarska prý netýká. Jen v loňském roce dostalo Maďarsko od EU o 5,1 miliardy více, než zaplatilo, to je podle Orbána však jedna strana mince. „V našich statistikách je to 4,1 miliardy. Firmy z členských států EU však každý rok ze země vyvážejí dividendy a zisky ve výši 6 miliard eur. Rovnocenná konkurence neexistuje, protože my jsme vzešli z komunismu a z diktatury, zatímco země jako Německo z kapitalismu, ze svobody. Nepřijímáme peníze od Unie; vnímáme to jako náhradu za zisky dosahované jinými členskými státy. Proto se nás vyhrožování penězi nedotýká,“ vysvětluje.

Myslí si tedy, že Maďarsko ekonomicky nepotřebuje EU? „Ne, chci jen říci, že ani Němci, ani Brusel nemohou nazírat kohezní fondy pro Maďarsko jako dary. Jedná se o částečnou kompenzaci jejich výhody v nekalé soutěži,“ dodává maďarský premiér Viktor Orbán.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 14405
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Maďarsko

Příspěvek od Alchymista » 16 pro 2020, 18:58

https://echo24.cz/a/SJevW/otec-je-muz-m ... y-k-ustave
„Otec je muž, matka je žena. Pohlaví se nemění.“ Maďarský parlament schválil dodatky k ústavě
Maďarský parlament ovládaný dvoutřetinovou většinou poslanců konzervativní strany Fidesz premiéra Viktora Orbána schválil v úterý dodatky k ústavě. Úpravy se týkají především zákazu adopcí dětí páry stejného pohlaví a stanovení toho, že pohlaví dětí je určeno při porodu a později nemůže být měněno.

„Maďarsko chrání právo dětí na jejich genderovou identitu nabytou při narození a zaručuje výchovu v souladu s hodnotami, na nichž je založena maďarská ústavní identita a křesťanská kultura,“ konstatuje se podle agentury MTI mimo jiné v dodatcích základního zákona. Ve 199členném zákonodárném sboru je podpořilo 133 poslanců, 45 hlasovalo proti a pět se zdrželo. Mluvčí Fideszu István Hollik řekl, že poslanci, kteří dodatky nepodpořili, „dali jasně najevo, že nehodlají nijak bránit evropskou křesťanskou kulturu, práva našich dětí a tradiční rodinné hodnoty“.

Ve vysvětlujícím textu se uvádí, že „západní ideologie se mění způsobem, který vyžaduje zaručení práva dítěte na vlastní identitu v souladu s jeho pohlavím při narození s cílem ochránit dítě před duševními a biologickými zásahy, jež se dotýkají jejich fyzického a duševního zdraví“, napsala MTI.

Novela ústavy rovněž vylučuje adopci dítěte páry stejného pohlaví. „Otec je muž, matka je žena,“ konstatuje se v textu devátého dodatku základního zákona. Adopce dítěte jednotlivcem je nyní možná jen se zvláštním povolením ministra pro záležitosti rodin.

I když existují výjimky, kdy si mohou osvojit děti jednotlivci nebo rodinní příslušníci, hlavním pravidlem podle ministryně spravedlnosti Judit Vargové je, že dítě může adoptovat jen manželský pár, což znamená muž a žena, kteří jsou sezdaní.

Adopce homosexuálními páry byly doposud možné, pokud se jeden partner přihlásil jako svobodná osoba. Maďarsko neumožňuje uzavírání manželství osobami stejného pohlaví.

V květnu Orbánův kabinet zakázal změny údajů o pohlaví v osobních dokladech.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 14405
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Maďarsko

Příspěvek od Alchymista » 17 pro 2020, 19:45

https://echo24.cz/a/ShBuq/madarsko-poru ... ni-dvur-eu
Maďarsko porušilo zadržováním uprchlíků právo Evropské unie, rozhodl Soudní dvůr EU
Zadržováním běženců v tranzitních zónách u svých hranic porušovalo Maďarsko právo Evropské unie. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr EU, podle něhož maďarské úřady neumožnily zadržovaným lidem účinně požádat o azyl, jak stanovují unijní právní předpisy. Budapešť letos v květnu kritizované zóny zrušila poté, co unijní soud v souvisejícím verdiktu pobyt v nich označil za zadržování bez zákonného důvodu.

Na nejvyšší orgán unijní justice se obrátila Evropská komise, která kvůli zacházení s uprchlíky zahájila s Maďarskem řízení pro porušování povinností plynoucích z unijních směrnic. Vláda národně-konzervativního premiéra Viktora Orbána začala v době masivní uprchlické vlny v roce 2015 razit tvrdou protimigrační politiku. Maďarsko vybudovalo na vnější hranici EU se Srbskem tranzitní zóny u přechodů Röszke a Tompa. Fungovaly přímo u hranic jako uzavřené tábory, které šlo volně opustit dveřmi jen přímo do Srbska. Z pohledu maďarské vlády byli uprchlíci v těchto zařízeních dobrovolně, soud EU však v květnu rozhodl, že byli zadržováni bez zákonného důvodu.

Dnes soudci v Lucemburku konstatovali, že tímto přístupem Maďarsko porušilo několik unijních směrnic. Pro cizince, kteří chtěli na maďarské hranici požádat o azyl, bylo podle soudu „téměř fakticky nemožné tuto žádost učinit“. Soudci zdůraznili, že členské státy musejí zajistit, aby lidé mohli požádat o azyl, „jakmile v tomto směru projeví svou vůli“.

Maďarsko podle dnešního verdiktu zároveň běžence neoprávněně vyhošťovalo, protože maďarský zákon umožňoval úřadům posílat je zpátky do Srbska bez dodržení všech azylových pravidel EU. Dalším porušením unijních směrnic byl podle soudců fakt, že někteří lidé usilující o azyl neměli možnost zůstat na maďarském území po zamítnutí žádosti, aby mohli podat případné odvolání.

Soud zároveň odmítl maďarské argumenty, že v době migrační krize mělo v zájmu ochrany bezpečnosti svých obyvatel právo přistupovat k uprchlíkům mířícím do Evropy zmíněným způsobem. Výjimečné porušení směrnic z důvodů ochrany bezpečnosti připouštějí unijní smlouvy. Budapešť však podle soudu dostatečně neprokázala, že by bylo nutné tuto možnost využít.
Pomalé Česko. Zpoždění u očkovací kampaně uznává i premiér, nemocnicím chybí pokyny

Přes Maďarsko mířily před pěti lety do západní Evropy statisíce uprchlíků. Orbánova vláda se v té době stala terčem kritiky ochránců lidských práv v Maďarsku i zahraničí. Kromě zmíněných zón nechala na jižní hranici postavit plot se žiletkovým drátem. Lidé včetně rodin s malými dětmi přebývali u hranic v nákladních kontejnerech a podle nevládních organizacích často neměli dostatek jídla.

Protože Maďarsko již své pochybení napravilo, žádné pokuty či jiné postihy mu v souvislosti se zónami nehrozí.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 14405
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Maďarsko

Příspěvek od Alchymista » 21 pro 2020, 13:10

https://echo24.cz/a/SbWqm/vsichni-proti ... t-spolecne
Všichni proti Orbánovi. Šest opozičních stran proti němu chce kandidovat společně
Šest maďarských opozičních stran oznámilo, že se spojí ve snaze porazit předsedu vlády Viktora Orbána a jeho vládnoucí stranu Fidesz v parlamentních volbách, které se mají konat v roce 2022. Uvedla to v pondělí agentura AP.

Šest stran se v nedělní dohodě zavázalo, že v každém ze 106 volebních obvodů postaví společného kandidáta proti uchazeči z vládní strany. Plánují také společnou kandidátní listinu. Uspořádají navíc primárky, aby vybraly společného kandidáta na předsedu vlády proti Orbánovi, který vyhrál tři parlamentní volby následující po sobě a vede zemi už od roku 2010.

Strany jsou ideologicky nesourodé. Opoziční koalice zahrnuje liberální hnutí Momentum, pravicový Jobbik a zelenou stranu Dialog za Maďarsko (Párbeszéd). V prohlášení uvedly, že jejich spolupráce nebude představovat sloučení, ale že odloží rozpory a rozdíly ve snaze o „změnu éry“.

„Maďarský lid má po deseti letech první skutečnou šanci setřást zkorumpovanou a nepoctivou vládu Fideszu,“ uvedly strany.

Předseda Momenta András Fekete-Györ označil dohodu za „historickou“ a vyjadřující „jednotu národa“.

Nedávné průzkumy veřejného mínění naznačují, že strategie sjednocení by mohla být při pokusu o svržení vlády efektivní. Minulý měsíc průzkum ústavu Publicus Research ukázal, že šest stran by dohromady získalo výhodu čtyř procentních bodů oproti vládní straně, což je více než přípustná statistická chyba průzkumu 3,1 procenta. Podle průzkumu společností Zavecz podpora vládní strany od srpna klesla o šest procentních bodů na 30 procent.

Z jednotlivých stran ovšem zůstává Fidesz nejpopulárnějším uskupením. Oponenti tvrdili, že kvůli změnám ve volebních pravidlech se strategie spojování sil stala jediným demokratickým prostředkem k porážce této vládnoucí strany.

Mezinárodní pozorovatelé označili maďarské parlamentní volby v roce 2014 za „svobodné, ale nespravedlivé“ a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě po volbách v roce 2018 uvedla, že „zastrašující a xenofobní rétorika, zaujatost médií a neprůhledné financování kampaně“ znemožnily voličům dosáhnout plné informovanosti.

Na konci listopadu Orbán po 130 letech překonal rekord a stal se nejdéle sloužícím předsedou maďarské vlády v historii, se započtením prvního funkčního období v letech 1998 až 2002.

Opoziční strany ve svém prohlášení slíbily, že očistí zemi od korupce, obnoví svobodu médií, vytvoří novou ústavu a přepíší volební zákony, přičemž všechny tyto body představují kritiku Fideszu. Strany se zavázaly, že do voleb postaví pouze kandidáty, kteří se nezkompromitovali „bezzásadovými tajnými dohodami“ s vládnoucí stranou.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 14405
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Maďarsko

Příspěvek od Alchymista » 29 pro 2020, 06:52

https://echo24.cz/a/SBnTn/madarsko-dost ... neschvalil
Maďarsko dostalo 6000 dávek ruské vakcíny Sputnik V. Brusel ji ale neschválil
Maďarsko v posledních dnech obdrželo 6000 dávek ruské vakcíny proti koronaviru, oznámil dnes maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Ohledně použití vakcíny, dosud neschválené Evropskou unií, se ministr nevyjádřil jednoznačně.

Ruské vakcíny, dopravené kamionem ze Slovenska, budou pod policejním dohledem přepraveny do střediska národního zdraví v Budapešti, kde "maďarští experti budou mít další možnost rozhodnout, jak vakcíny budou použity", napsal podle agentury MTI Szijjártó na sociální síti.

Ministr připomněl, že v Rusku vyzkoušelo vakcínu 40.000 lidí v rámci klinických testů, z nichž vyplynulo, že účinnost vakcíny dosahuje 91,4 procenta.

"Maďarsko sleduje každý slibný vývoj vakcín ve světě. Uděláme vše, co můžeme, abychom dovezli vakcínu s prokázanou účinností bez ohledu na to, zda ji vyvinuli na Západě či na Východě," dodal Szijjártó.

Vakcínu Sputnik V, pojmenovanou po slavné ruské družici, vyvinul moskevský ústav epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji. Preparát schválily ruské úřady již v srpnu a toto světové prvenství osobně oznámil prezident Vladimir Putin. Pochyby u západním expertů ale vzbudila okolnost, že v té době ještě nebyly dokončeny všechny testy.

Podle pravidel Evropské unie musí být ruská vakcína Sputnik V schválena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA), než bude uvedena na trh v kterémkoli státě "sedmadvacítky", upozornila agentura Reuters. Připomněla, že plány Maďarska ohledně použití ruské vakcíny a případně i na její výrobu, což by byl bezprecedentní krok v EU, přispěly k neshodám Budapešti s Bruselem.

Maďarsko začalo v sobotu podobně jako další evropské státy očkovat zdravotníky proti koronaviru vakcínou společností Pfizer-BioNTech, která má v EU registraci.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3037
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Maďarsko

Příspěvek od Rado Info » 14 led 2021, 17:09

Maďarsku došla trpělivost. Chce vakcíny z Číny
Maďaři považují za skandální prodlevy ve společném evropském nákupu a distribuci vakcíny proti koronaviru. Rozhodli se proto jednat na vlastní pěst a předběžně vyjednali nákup čínské očkovací látky Sinopharm.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... ....smazáno....cz

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti