Parlament EU

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 2155
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: Parlament EU

Příspěvek od homer » 12 říj 2020, 10:46

V Evropském parlamentu byla ustavena ideopolicie.
Slovenský europoslanec Michal Šimečka, navrhl Evropskému parlamentu zřízení ideologické policie a návrh byl většinou poslanců schválen. To znamená, že každý rok budou probíhat hodnocení všech členských států EU, zda dodržují hodnoty a jsou „právním státem“. V dokumentu se praví, že objektivně a nestranně. Jako příklady států, které nejsou právním státem Šimečka uvedl Maďarsko a Polsko. Podle návrhu bude náprava vynucována, budou nařizovány změny zákonů a institucí a pokud nebudou v určeném termínu provedeny nastoupí sankce ve formě odebrání hlasovacího práva premiérovi takovému státu a odebrání dotací. Tomu se v eurořeči říká „rozpočtová podmíněnost“.
Ale pozor, tato sankce se nebude týkat neziskovek, ty mají dostávat dotace dál. Státu by ovšem zůstaly všechny povinnosti, to znamená platit a dodržovat všechna unijní nařízení.
V Evropském parlamentu byla ustavena ideopolicie.
Slovenský europoslanec Michal Šimečka, navrhl Evropskému parlamentu zřízení ideologické policie a návrh byl většinou poslanců schválen. To znamená, že každý rok budou probíhat hodnocení všech členských států EU, zda dodržují hodnoty a jsou „právním státem“. V dokumentu se praví, že objektivně a nestranně. Jako příklady států, které nejsou právním státem Šimečka uvedl Maďarsko a Polsko. Podle návrhu bude náprava vynucována, budou nařizovány změny zákonů a institucí a pokud nebudou v určeném termínu provedeny nastoupí sankce ve formě odebrání hlasovacího práva premiérovi takovému státu a odebrání dotací. Tomu se v eurořeči říká „rozpočtová podmíněnost“.
Ale pozor, tato sankce se nebude týkat neziskovek, ty mají dostávat dotace dál. Státu by ovšem zůstaly všechny povinnosti, to znamená platit a dodržovat všechna unijní nařízení.
A Šimečka návrh zaštiťuje evropskými hodnotami, zejména svobodou a demokracií. Podle této svobody a demokracie je nepřípustné, aby si voliči v členském státu zvolili vlastní cestu.
Monitorování mají v součinnosti provádět Evropská komise, Evropská rada a Evropský parlament. Dále mají být za tím účelem zřízeny „přeshraniční sdružení a neziskové organizace“. Čili celé tlupy Pavlíků Morozovů. Smyšlený Pavlík Morozov udal svoje rodiče, zatímco tyto neziskovky budou udávat vlastní a případně i cizí státy. Poprvé má být zpráva vyhlášena v září.
Jaká budou kritéria dodržení evropských hodnot? To bude na rozhodnutí kontrolních orgánů. Ze smlouvy o Evropské unii cituji, o jaké hodnoty jde: úcta k lidské důstojnosti, svoboda, demokracie, rovnost, právní stát a dodržování lidských práv, včetně práv příslušníků menšin. Společnost se má vyznačovat pluralismem, nepřípustností diskriminace, tolerancí, spravedlností, solidaritou a rovností žen a mužů.“ Konec citátu.
Pozor! Takže odmítání přijímání imigrantů může být hodnoceno jako neúcta k lidské důstojnosti, svobodě, rovnosti, dodržování lidských práv, diskriminace, nespravedlnost a chybění solidarity. Můžete si vybrat.
Šimečka si stěžoval, že v posledních letech Evropská unie státům příliš povolila a je nutné to napravit, aby se Evropská unie vrátila na správnou cestu. Je prý příliš tolerantní k autoritářské politice. Ale je snad tento návrh něco jiného než autoritářství a cesta k totalitě.
Unie čelí podle schváleného textu bezprecedentní a stále se stupňující krizi základních hodnot, která ohrožuje její dlouhodobé přežití jako demokratického mírového projektu.
Zmenšuje se prý prostor pro občanskou společnost. Tím myslí politické neziskovky.
Návrh podpořily ¾ poslanců - 521 poslanců Evropského parlamentu, 152 bylo proti a 21 se zdrželo.
Z poslanců ČR návrh podpořili všichni poslanci za Lidovce, TOP09, Starosty, Piráty a ANO, proti byli poslanci ODS a SPD, Kateřina Konečná z KSČM se zdržela hlasování, ale skoro celá její frakce byla pro.
Proti byli poslanci Orbánovy strany Fidesz, zbytek jejich vlastní frakce Evropských lidovců hlasoval pro, včetně poslanců za Českou republiku. Proti byli samozřejmě polští poslanci z vládnoucí strany Právo a spravedlnost. Naše frakce Identita a demokracie byla proti, konzervativci byli napůl proti, z ostatních frakcí byli proti jen jednotlivci.
Takže po prosazování cenzury teď bude ustavena ideopolicie. Z Evropské unie se šíří totalita pod rouškou boje za demokracii a lidská práva. Pod těmito záminkami nám mohou vnutit cokoliv. Pokud tam jsme.
https://www.facebook.com/MUdrIDavid/pos ... 7651753411

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 14405
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Parlament EU

Příspěvek od Alchymista » 28 lis 2020, 12:29

https://echo24.cz/a/ScGBL/mluvite-jako- ... vcu-webera
„Mluvíte jako gestapo,“ řekl Orbánův poslanec na adresu šéfa lidovců Webera
Spor kolem schvalování sedmiletého rozpočtu Evropské unie zvýšil tlak na nejsilnější politickou skupinu Evropského parlamentu. V řadách Evropské lidové strany (EPP) kvůli zablokovaným jednáním sílí hlasy volající po vyloučení členů hnutí Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána, který odmítá podpořit spojení unijních peněz s vládou práva. Napětí ve středu vyhrotil jeden z maďarských členů frakce, který přirovnal snahu jejího šéfa Manfreda Webera přesvědčit Budapešť ke změně názoru k praktikám gestapa.

„‘Pokud nemáte co skrývat, nemusíte se bát.‘ – Vzpomínám si, že gestapo používalo stejný slogan,“ přirovnal podle webu Euronews v maďarské televizi Weberova slova k přístupu nacistické tajné policie europarlamentní lídr Orbánova uskupení Tamás Deutsch. Weber se podobným výrokem snažil přesvědčit Maďarsko a Polsko, aby přestaly blokovat schvalování rozpočtu a s ním spojeného fondu na pomoc ekonomikám zasaženým koronavirem.

Deutsch, který od roku 1999 tři roky působil v Orbánově vládě jako ministr sportu a zdraví, v srpnu 1989 v Praze osobně podpořil zakázanou protirežimní demonstraci u příležitosti výročí okupace z roku 1968, za kterou se jménem maďarské opozice omluvil. Československá policie jej tehdy zatkla a po týdnu v cele vyhostila.

Historicky největší balík společných unijních peněz v celkové hodnotě přes 1,8 bilionu eur (téměř 50 bilionů korun) odmítají obě země schválit kvůli nové podmínce spojující čerpání peněz s dodržováním principů právního státu. Maďarsko a Polsko, s nimiž unijní instituce už několik let vedou řízení kvůli obavám z omezování nezávislosti justice či médií, označují novou úpravu za porušení unijních smluv a nechtějí s ní souhlasit.

Většina europoslanců tuto podmínku podporuje a velká část z nich usilovala ještě o její zpřísnění, zákonodárci maďarské vládní strany však pevně stojí za Orbánem. Mezi členy lidoveckého klubu kvůli tomu roste podpora pro jejich vyloučení.

„Takový přístup nemá místo ani ve straně, ani v parlamentní frakci. Nemůžeme to jen tak přejít, musíme vyvodit důsledky,“ prohlásil v reakci na výrok maďarského kolegy rakouský člen skupiny Othmar Karas. Deutsche na twitteru vyzval, aby se Weberovi veřejně omluvil nebo opustil parlamentní skupinu.

Fidesz má v EPP již od loňska na neurčito pozastavené členství kvůli kontroverzním krokům, které posilují moc této strany a v EU vyvolávají obavy o demokracii a o respektování zásad právního státu v Maďarsku. Letos na jaře se pro její přímé vyloučení vyslovilo 13 členských stran z unijních zemí včetně české TOP 09.

„Nedovedu si představit, že pokud bude zablokovaný rozpočet a fond obnovy, bude Fidesz dál sedět v EPP,“ prohlásil tento týden její europoslanec strany Jiří Pospíšil.

K jasnému vyjádření o budoucnosti Orbánova hnutí v řadách evropských lidovců vyzval minulý týden jejich předseda Donald Tusk, podle něhož by „oponenti našich základních hodnot neměli být chráněni nikým“.

Tlak na vyloučení maďarských členů sílí i od konkurenčních frakcí. Ty EPP vyčítají, že se jí 13 maďarských hlasů hodí pro udržení pozice nejsilnější skupiny a proto se k ráznému kroku neodhodlají.

„Autokraté si berou EU jako rukojmí,“ napsal ve čtvrtek na twitteru německý levicový europoslanec Martin Schirdewan. Stejně jako někteří další kolegové soudí, že díky členství v EPP Orbán snáze legitimizuje své kroky, které podle europoslanců omezují demokracii v Maďarsku.

Někteří členové strany včetně například české lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové se naproti tomu domnívají, že vyloučení Fideszu není na místě, neboť by mohlo dát Orbánovi argumenty v protiunijní rétorice.

„Ještě nebyly vyčerpány všechny prostředky, jak Fideszu jasně ukázat, že oni sami sebe vylučují z EPP,“ apelovala na další Šojdrová. Členové EPP se shodují v tom, že vzhledem ke koronavirové pandemii a nemožnosti osobních jednání nebude vyřešení sporné otázky věcí nejbližších dnů.

Podle Maďarska a Polska je veto rozpočtu EU nutné
Své veto sedmiletého rozpočtu Evropské unie a unijního fondu na podporu ekonomik zasažených koronavirem Maďarsko a Polsko považují za nutné. Dnes se na tom na schůzce v Budapešti shodli šéfové vlád obou zemí. Polský premiér Mateusz Morawiecki tvrdí, že podmiňování výplaty unijních peněz dodržováním principů právního státu může vést k rozpadu evropského bloku. Zavedení takového mechanismu by podle Morawieckého a jeho maďarského protějšku vyžadovalo změnu unijních smluv, napsala agentura Reuters.

„Naším cílem je zabránit mechanismu, který by neposílil, ale oslabil právní stát v Evropské unii tím, že by ho ponížil na politický nástroj,“ uvádí se v prohlášení Morawieckého a Orbána, ve kterém oba státníci slíbili, že pokud se jedné zemi nebude líbit nějaký návrh, nepřijme ho ani ta druhá. Vadí jim také, že definice právního státu je „široká a vágní“. Podle Orbána je nezodpovědné spojovat politickou debatu týkající se právního státu s ekonomickými otázkami spojenými se zvládnutím krize vyvolané koronavirem. Dodal, že v krizi je nutné rychle dělat rozhodnutí s dopadem na ekonomiku.

Pokud Varšava a Budapešť bezprecedentní balík v celkové hodnotě před 1,8 bilionu eur zablokují, zbrzdí se v zemích sedmadvacítky výplata miliard eur v době, kdy blok čelí druhé vlně pandemie covidu a hospodářské recesi, připomíná Reuters. Polsko a Maďarsko přitom z unijních peněz silně profitují, Polsko je jejich největším čistým příjemce v EU.

Podle Orbána je použití veta legitimním nástrojem v současném sporu. Prohlásil, že je jeho „vlasteneckou povinností“ zavrhnout jakékoli řešení, které by poškozovalo maďarské zájmy.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 14405
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Parlament EU

Příspěvek od Alchymista » 06 pro 2020, 16:40

https://echo24.cz/a/SF5yX/do-gay-orgii- ... cky-server
Do gay orgií v Bruselu měl být zapojen i nejméně jeden „český politik“, uvádí belgický server
Přibližně dvacet lidí dostalo pokutu za nedodržování zdravotních opatření po gay večírku, který se ilegálně konal minulý víkend v prvním patře budovy v centru Bruselu, tedy v době koronavirových opatření, uvedla v neděli bruselská prokuratura. Do těchto sexuálních orgií mělo být zapojeno 25 jednotlivců včetně maďarských a českých politiků. Po zveřejnění svého zatčení policií maďarský europoslanec Jozsef Szajer rezignoval. O účasti "českého" politika informoval dnes server RTL bez dalších podrobností.

Média propírala členství Jozsefa Szajera ve straně FIDESZ premiéra Viktora Orbána, ale o dalších jménech se mlčí. Není zatím jasné, o co RTL účast "českého politika" opírá. Další belgická media tuto informaci nezmiňují. Původně se hovořilo mj. o polských politicích, není tak jasné, zda nedošlo k záměně.

Organizátor bruselských orgií David Manzheley řekl že, gay večírky nepořádá každou neděli. Domnívá se, že pokud porušil omezení sociálních kontaktů uložená vládou, je to proto, že jdou „proti ústavě“. „ Vláda nařídila protiústavní pravidla v rozporu s článkem 187 ústavy. Již několik měsíců jsou tato opatření ukládána. Byl jsem se svými přáteli, osobně jsem tohoto politika neznal (Jozsefa Szajere)“, uvedl. „Už nebudu organizovat velké orgie“, prohlásil nyní Manzheley.

Podle polských medií, na které se odvolává například server 45secondes, je v Polsku hledaný od roku 2019 zřejmě stejný David Manzheley pro řadu podvodů. Manzheley se měl v Bruselu vydávat za právníka a médiím měl také tvrdit, že je 29letý Čech s belgickým doktorátem z ekonomie. Poláci ale tvrdí, že je Polák, je mu 36 let a nemá žádný doktorát.

Policie potvrdila News TVP, že se domnívá, že organizátor bruselských orgií je stejný David Manzheley, kterého hledá a jeho totožnost má být následně v Belgii ověřena.

V rozhovoru pro polský server Onet Manzheley popřel, že je hledaným mužem a tvrdil, že v Polsku byl v posledních letech dvakrát, v roce 2011 a 2013 na návštěvě u přátel.


Manzheley v sobotu přiblížil také to, jak proběhl zásah policie. Když strážníci na místo dorazili, našli v bytě asi 25 osob, převážně mužů. „Policisté křičeli: ‚Identifikační doklady, okamžitě!‘, ale my jsme neměli ani spodky. Odkud jsme měli vytáhnout doklady?“ Dále pro britský server Daily Mail přiznal, že někteří hosté se policistům pokoušeli rozepnout kalhoty z přesvědčení, že jejich zásah je jen na oko a je ve skutečnosti plánovaným zpestřením zábavy.

Konzervativní europoslanec József Szájer na svou funkci rezignoval poté, co se jeho účast potvrdila. Policie zadržela Szájera se zkrvavenýma rukama, když se snažil uprchnout z bytu po okapu dolů na ulici. Našla u něho také tabletu extáze, nyní již bývalý europoslanec ale popřel, že by byla jeho. Za přešlap se později omluvil rodině i voličům s tím, že politika je pro něj „stále větší duševní zátěží“. Evropský parlament uvedl, že za účast na sexuálních večírcích nikoho neodsuzuje, problémem je ovšem porušení platných opatření proti šíření koronaviru.

Szájer je ženatý s Tünde Handó, významnou maďarskou právničkou a soudkyní, s níž má dceru. Je jedním ze zakladatelů strany Fidesz premiéra Viktora Orbána, která se prohlašuje za ochránce křesťanských hodnot, včetně tradičního pojetí rodiny.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host