„První obětí každé války je pravda.“ Aischylos

Vše na téma OSN

Odpovědět
Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 8419
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od skflanker_ » 22 zář 2022, 19:21

Vystúpenie Sergeja Lavrova na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o situácii na Ukrajine.
20220922.jpg
20220922.jpg (65.65 KiB) Zobrazeno 625 x
Video https://vk.com/video-104764077_456268116 dĺžka 19:08 min.
Zdroj https://vk.com/wall-104764077_377327 z 22.09.2022

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 29168
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 24 zář 2022, 12:20

https://echo24.cz/a/SBK7T/zpravy-zahran ... ned-odesel
Lavrov spěšně opustil radu bezpečnosti. „Utíká rychle jako jejich vojáci,“ řekl Kuleba
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se na jednání Rady bezpečnosti Organizace spojených národů dostavil se zpožděním a mimo jiné si stěžoval na západní dodávky zbraní Ukrajině. Po svém vystoupení nečekal na reakce ostatních účastníků a jednání hned opustil. Lavrova „vytrolil“ ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. „Zaznamenal jsem, že ruští diplomaté utíkají skoro tak rychle jako ruští vojáci.“

Lavrov na zasedání dorazil zhruba s devadesátiminutovým zpožděním. Tato doba stačila k tomu, aby se na sociálních sítích začaly množit spekulace, například o jeho zběhnutí na stranu protivníka. Před radou bezpečnosti ale Lavrov předvedl své tradiční vystoupení.

V projevu, po kterém sál ihned opustil, šéf ruské diplomacie opakoval tvrzení Kremlu o neonacistech a rusofobech na Ukrajině. Mimo jiné tvrdil, že se v této zemi pálí knihy jako za nacistického Německa či že Ukrajina podniká zákroky proti „disidentům“, přičemž hovořil o blokování vysílání ruských televizních stanic.

Podle Lavrova Západ na Ukrajinu pumpuje zbraně ve snaze protáhnout boje a oslabit Rusko. V této souvislosti ministr hovořil o „vojenské mašinérii kolektivního Západu“. „Tato politika oslabování Ruska znamená přímé vměšování Západu do konfliktu a činí z něj jeho účastníka,“ řekl Lavrov. Stěžoval si, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je cynik, když tyto moderní zbraně chválí.
"I notice that Russian diplomats flee almost as quickly as Russian soldiers."
Ukrainian Foreign Minister Dmytro Kuleba delivers a memorable one-liner in response to Russian Foreign Minister Sergei Lavrov's hasty exit during a UN discussion on the Russian invasion of Ukraine pic.twitter.com/r7naxVj5nv
— Business Ukraine mag (@Biz_Ukraine_Mag) September 22, 2022
Na zasedání Rady bezpečnosti hovořili mimo jiné generální tajemník OSN António Guterres a hlavní prokurátor ICC Karim Khan. Guterres označil jaderné hrozby za nepřijatelné a kritizoval referenda o nezávislosti ohlášená ve východních částech Ukrajiny ovládaných Ruskem, zatímco Khan připomněl norimberské procesy s nacistickými zločinci a nepromlčitelnost válečných zločinů.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 29168
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Vše na téma OSN

Příspěvek od Alchymista » 24 zář 2022, 12:31

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/bid ... eme-silou/
Biden v OSN oznámil, že Rusko nemůže zabírat území země silou
Prezident Biden se ve středu na Valném shromáždění OSN v New Yorku ve svém projevu věnoval převážně Ukrajině a obvinil Rusko, že zahájením války porušilo Chartu OSN.

„Rusko bezostyšně porušilo základní principy Charty OSN – ne důležitější než jasný zákaz, aby země zabíraly území svého souseda silou,“ řekl.

Bidenovy komentáře poukazují na pokrytectví USA v této otázce, neboť Washington v současné době okupuje velkou část východní Sýrie navzdory odporu syrské vlády. USA rovněž podporují izraelskou okupaci Západního břehu Jordánu a blokádu Gazy a válku a blokádu sousedního Jemenu ze strany Saúdské Arábie.

Biden prohlásil, že USA budou i nadále podporovat Ukrajinu v jejím boji proti Rusku na základě zásady, že „nelze násilím zabírat území nějakého národa“.

Prezident rovněž obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina z „bezohledných“ jaderných hrozeb. Dříve během dne Putin nařídil částečnou mobilizaci a varoval, že Rusko může použít jaderné zbraně, pokud bude „ohrožena jeho územní celistvost“.

„Prezident Putin se dopustil otevřených jaderných hrozeb vůči Evropě a bezohledného pohrdání povinnostmi vyplývajícími z režimu nešíření jaderných zbraní,“ řekl Biden.

Podpora Ukrajiny ze strany USA v její válce proti Rusku vystupňovala napětí do té míry, že mnozí odborníci a úředníci se domnívají, že dnes existuje větší riziko jaderné války než v době studené války.

Spojené státy však nejeví žádné známky toho, že by od své politiky podpory Ukrajiny ustoupily, a Putinovy středeční kroky signalizují ruskou eskalaci na Ukrajině.
President Biden: "The United States wants this war to end of just terms, on terms we all signed up for; that you cannot seize a nation's territory by force. The only country standing in the way of that is Russia…We will stand in solidarity with Ukraine." #UNGA pic.twitter.com/bGSGalusYu
— CSPAN (@cspan) September 21, 2022
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Odpovědět