Libye

Odpovědět
Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6226
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Libye

Příspěvek od martanus » 10 čer 2020, 17:39

Shrnutí 10.06

https://colonelcassad.livejournal.com/5936118.html

google překlad + drobné upravy
1. Na jih od letiště Sirte Gardabia, nedávno znovuzískaného od libyjského GNA (PNS), dnes dorazila 3 IL-76, která podle GNA (PNS) vyložila lidi, vybavení a střelivo. GNA (PNS) tvrdí, že se jedná o ruská letadla. Spojené arabské emiráty však také použivali agenturou SAE k dodání zbraní do Haftaru. Současně řada tureckých účtů prohlašuje, že to ve skutečnosti nepřinášejí, ale vyvážejí PMC. GNA (PNS) také tvrdí, že „v západních oblastech Sirte se objevilo mnoho Rusů, kteří používají překladatele k zajištění kontroly přístupu“. Obecně se nemohou rozhodnout, co se tam opravdu děje. A znovu, bez fotografií a videí. Mezitím je zaznamenán příjezd zesílení LNA z Benghází do Sirte - tanky, motorizovaná pěchota + prapor speciálních sil, který strávil většinu války v Kyrenaici.

2. Nad Sirte létají stíhači „Rafal“. Někteří tvrdí, že Francie zasáhla, ale s velkou pravděpodobností by to mohli být egyptští bojovníci (Egypt koupil 21 letadel Rafale DM). Egypt tyto letadla koupil od Evropanů a nyní již Haftara zcela otevřeně podporují. Pro turecké F-16 je to vážný soupeř. Na druhou stranu, francouzský letecký tanker C-135 krouží severozápadně od Sirte. V sociálních sítích (GNA) PNS o tom, co se děje, existuje mírná hysterie ve stylu „ruských žoldáků s podporou francouzského letectví a peněz arabských diktatur, které brání libyjské GNA(PNS) v zachycení Sirte. Jak žít?!“
Pokud jde o Francii, je třeba si uvědomit, že kromě dodávek zbraní do Haftaru, Francie s ním uzavřela také smlouvy o ropě, které musel po svém vítězství zaručit, což ovlivnilo především zájmy společnosti Total Corporation (stejně jako italská ENI na Sarraj). Porážka Haftaru tedy ohrožuje zájmy francouzských ropných a plynových kampaní, které podněcují Francii k aktivnějšímu zásahu, přinejmenším za účelem stanovení současného současného stavu.

3. Tři turecké fregaty dnes doprovázely nákladní loď s vojenským materiálem na pobřeží Tripolitanie. Turci se zjevně obávají, že s dalším eskalací se „turecký expres“ může stát terčem letadla LNA a jeho sponzorů. Řecká loď se pokusila zastavit nákladní loď signály signalizujícími porušení zbrojního embarga, ale po varování tureckých lodí odpadla. Také se tam točil italský vrtulník. V rezoluci OSN a nedávno rozšířeném embargu byli všichni bezpečně položeni zařízením. Poměrně jasná ilustrace impotence OSN jako organizace.

4. Na sever od Sirte se otáčí Sentry NATO E-3 - není známo, zda přenáší data jedné ze stran. NATO dosud zaujalo pomalé postavení, protože v podstatě existují členové aliance na každé straně - Turecko a Itálie na jedné straně, Francie a Řecko na straně druhé. Je nepravděpodobné, že by přímá válka mezi členy aliance byla v oblasti zájmů Bruselu, proto se rétorika NATO scvrkává na myšlenku, že by bylo dobré uzavřít příměří, než se události vymknou z rukou.

5. Během dne pokračovaly masivní nálety na libyjské jednotky GNA(PNS) a turecké militanty, kteří se znovu stáhli pod náporem LNA a jejích sponzorů. Uvádí se, že byly zničeny mimo jiné turecké systémy protivzdušné obrany a MLRS. Zatím žádné fotografie ani videa.
Je již zřejmé, že nedošlo k rychlému útoku a Turecko musí zvýšit zatížení operace. Doposud se Turecko a GNA(PNS) omezily na útoky dronů v oblasti Sirte, zatímco LNA tvrdí, že jeden z dronů sestřelil emirátské „Pancíře“.
Ze strany Misuraty je starý S-125 tažen dopředu, což pravděpodobně nebude schopno pomoci libyjské demokracii, i když ji může něco snížit.
Libyjský ministr vnitra uvedl, že i přes ztráty GNA(PNS) stále vezme Sirte a „červené linie“ ostatních lidí ho nezajímají, GNA(PNS) nakreslí jejich červené linie krví mučedníků. Určitě bude spousta mučedníků, ale se zachycením Sirte to nemusí fungovat.
Řečník egyptského parlamentu uvedl, že „Libye je součástí„ strategické hloubky „Egypta“ a jakékoli hrozby této „strategické hloubce“.

6. Turecko odmítá jednat s Haftarem, ale naznačuje, že pokud dostane Sirte, je připravena jednat. Problém je však v tom, že Erdogan nechce dát to, co chtějí, což znamená, že si musí uvědomit své hrozby nebo zmírnit své ambice ustoupit.
Mezitím Haftar dnes vedl rozhovory s Němci, kteří také vyzývají strany, aby přijaly káhirskou deklaraci.

7. Turecký ministr obrany Hulusi Akar uvedl, že slova řeckého ministra obrany o připravenosti vést válku s Tureckem jsou „dohledem“ a že Řecko nedosáhne nic, pokud bude považovat Turecko a islám za své nepřátele. V Řecku mohli říci, že Erdogané přicházejí a odcházejí, ale Turecko a islám zůstávají. Dosud však nedošlo k trollingu „Recepova přítele“.

8. Příkaz LNA zasílá v západní Libyi dopisy, v nichž žádá, aby se nerespektovaly příkazy Liberálně demokratické strany a označovaly ji za nelegitimní teroristickou vládu. Problém je v tom, že doposud nikdo nepoznal jedinou moc Haftar v Libyi, a zatím se nezdá, že by někdo chtěl jít za to. Libyjský PNS je stále jedinou mezinárodně uznávanou vládou v Libyi.

9. Velvyslanectví USA v Libyi, stejně jako ministerstvo zahraničí, požaduje zastavení palby v oblasti Sirte a návrat k jednáním. Mezitím se americká armáda vrátila do Tripolisu, která odtamtud odešla v dubnu 2019 po zahájení útoku LNA. S největší pravděpodobností mluvíme o obnovení pevnosti afrického velení americké armády.
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 10 čer 2020, 18:28

Vladimir Putin vedl telefonický rozhovor s prezidentem Turecké republiky Recep Tayyipem Erdoganem.
Prezidenti obou států si vyměnily blahopřání při příležitosti 100. výročí založení diplomatických vztahů mezi Ruskem a Tureckem (3. června 1920). Byl potvrzen vzájemný přístup k dalšímu rozvoji vzájemně prospěšného partnerství.

Po důkladné diskusi o situaci v Libyi bylo vyjádřeno hluboké znepokojení nad probíhajícími rozsáhlými střety v zemi, které vedly k četným obětem a ničení. Vladimir Putin zdůraznil význam zavedení okamžitého příměří a obnovení inter Libyjského dialogu na základě rozhodnutí berlínské mezinárodní konference ze dne 19. ledna 2020, která byla schválena rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 2510, a dalších iniciativ zaměřených na politicko-diplomatické urovnání konfliktu.
..
http://kremlin.ru/events/president/news/63494

Během telefonického hovoru s egyptským prezidentem Abdulfatah Al-Sisi uvítal prezident Trump úsilí Egypta o dosažení příměří v Libyi.


Egypt k hranici s Libyi posílá obrněné transportéry M113M2


Turecká nákladní loď "ROSELINE A" připlouvá do Misuráty z Korfezu
https://www.vesselfinder.com/vessels/RO ... -271043491
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 10 čer 2020, 20:07

Řecký AWACS Embraer ERJ-145H právě letí k východnímu pobřeží Libye
Druhý řecký AWACS Embraer ERJ-145H vzlétl z Kréty, aby provedl misi nad Středozemním mořem.


Chystají druhy pokus o zadržení/kontrolu "turecké" lodi CIRKIN (už moc času nemají) plující do Misuraty za doprovodu tří tureckých fregat a potřebují kontrolu nad vzdušným prostorem a letectvo na odstrašení po té, co se ujal velení IRINI řecký komodor?

Dnes už o tom prvním neúspěšném pokusu informovala i Řecká CNN
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 11 čer 2020, 10:02

Dva turecké C-130E a C-295 na cestě do Misuraty z Istanbulu a Konya
https://www.flightradar24.com/C130/24ac3723


Síly GNA ustupují 90 km západně od Syrty, říká Al-Mismari
Mluvčí libyjské národní armády (LNA), generálmajor Ahmed Al-Mismari, prohlásil, že na západní frontě Syrty bylo provedeno pět bojových letů, zaměřujících se na síly Tripolské vlády „Národní dohody“ s údery, které označil za „úspěšné“.

V prohlášení na Facebooku al-Mismari objasnil, že vzdušné prostředky „zahrnovaly dva průzkumné lety kolem oblasti Sebha, během nichž nebyl na jihu detekován žádný neobvyklý pohyb, zatímco v západní oblasti Syrty ustoupily síly GNA o 90 kilometrů západně od města. “ "Stahování bylo chaotické a naše letadla se na ně během stažení zaměřila," dodal.
https://www.addresslibya.co/en/archives/56949

Právě letí dva turecké tankery KC-135R s AWACSem E-7T k Libyi
1.jpg
Tam s nimi letí pravděpodobně ještě nějaké stíhačky, jinak by neletěli dva tankery, takto kousek před E-7T po vzletu. Ty tankery jsou na výškách 7.3km a 7.4km, asi zrovna někoho tankují.
http://planeradar.ru/
Naposledy upravil(a) puma dne 11 čer 2020, 11:03, celkem upraveno 1 x.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 11 čer 2020, 10:51

Nákladní loď CIRKIN za půl hodinu dopluje do přístavu v Misuratě
https://www.vesselfinder.com/?imo=7728699

Podle mě to může být letecká ochrana toho nákladu z CIRKINu, aby se LNA na ten náklad nezaměřila s letectvem hned při vylodění, + do Misuraty letí dva C-130E a C-295 a ten AWACS s doprovodem, do oblasti doletí v době přistávání těch dvou C-130E, když tu loď doprovází tři turecké fregaty, asi to bude hodně důležitý náklad.

Zajímavé: zrovna v době, kdy přistávají turecké C-130E v Misuratě, tak tam těsně před nimi (5 minut) přistává i Mitsubishi CRJ-200LR OSN s kanadskou registračkou C-FXHC letící z Tunisu
https://www.flightradar24.com/data/airc ... c#24ac7179

Náhoda, nebo dobře naplánovaný "živý štít" s letounem OSN na letišti?

Egyptský C-130H letí přes Jordánsko na Hmímim - to už je minimálně třetí za posledních pár dní..
1.jpg
Zajímavé a zrovna (2h po C-130H u Damašku) odlétá Il-76TD YK-ATB z Hmímimu do Damašku, kdy na Hmímim doletěl dnes z Teheránu (ráno tam přistál) s vypnutým odpovídačem

Kód: Vybrat vše

https://www.flightradar24.com/data/aircraft/yk-atb#24acb47d

Nejspíš pašují moderní přesné a skladné protilodní zbraně z Íránu pro LNA.. (protilodní střely na pozemních platformách a kamikadze UAV), protože pokud Turci se rozhodnou dobít Syrtu, pokusí se zcela jistě nasadit turecké fregaty 20-40km od pobřeží na dělostřeleckou podporu GNA při hlavním útoku na město (76mm kanón OTO Melara má max. dostřel 20km s municí SAPOMER a 40km s Vulcano).

MAVI47 se otočil před Misuratou a letí zpět do Turecka, oba turecké C-130E po 1h v Misuratě už letí taky zpět


Dnes, když se turecká transportní letadla C-130 přiblíží k letišti Misurata současně, přistálo letadlo OSN na stejném místě. Když vzlétají turecká letadla, vzlétá také letadlo OSN. Bez komentáře.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 11 čer 2020, 15:55

Dnešní turecký letecký most do Libye podpořili 3 letecké tankery, které se nyní vracejí na své základny.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6226
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Libye

Příspěvek od martanus » 11 čer 2020, 16:38

5. ČERVNA 2020

Rada bezpečnosti OSN rozšířila oprávnění umožňující členským státům inspekci plavidel podezřelých z porušení zbrojního embarga na Libyi o další rok.
Rada na videokonferenčním zasedání dne 5. června uvedla, že „jednomyslně rozhodla prodloužit o jeden rok řadu povolení pro členské státy k inspekci plavidel na volném moři u pobřeží Libye podezřelých z porušení zbrojního embarga této země“. “

Povolení umožňuje státům „jednat na vnitrostátní úrovni nebo prostřednictvím regionálních organizací, kontrolovat plavidla na volném moři vázaná na Libyi nebo z Libye, pokud jsou důvodné důvody se domnívat, že porušují zbrojní embargo Rady“. “
https://www.un.org/press/en/2020/sc14206.doc.htm

https://www.worldecr.com/news/un-extend ... s-embargo/
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 11 čer 2020, 21:19

Zdroje z města Syrta tvrdí, že obrovské pro LNA posily dorazily do městě, včetně Janjaweed bojovníků a ruských polovojenských bojovníků.


Zdroje na zemi uvádí, že stíhací letouny létají nad oblastmi západně od Syrty právě teď.


Zdroje na místě říkají, že všechny zprávy o ruské stažení z Syrty a Jufry jsou nepravdivé. Naopak zdroje uvádějí, že přítomnost Ruska vzrostla a že Rusové vytvořili více kontrolních stanovišť.


Fayez al-Sarraj, nebo velení GNA letí z Tripolisu do Istanbulu na LAA002
https://www.flightradar24.com/data/airc ... p#24ad0cc7
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 11 čer 2020, 22:10

SIGINT Transall C-160NG francouzského letectva někde u pobřeží Libye
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

dancostar
Redaktor
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2019, 10:07

Re: Libye

Příspěvek od dancostar » 11 čer 2020, 22:15

Posily LNA pri Sirte


Alexus
Redaktor
Příspěvky: 422
Registrován: 04 bře 2017, 03:29

Re: Libye

Příspěvek od Alexus » 12 čer 2020, 11:51

Tanzánská nákladní loď Ro-Ro ÇİRKİN je od města #Misrata vzdálená jen několik hodin. Loď na své palubě nese bitevní tanky M60A3, pro jednotky #GNA . Loď je doprovázena tureckým námořnictvem.
Dva turecké vojenské letouny C-130E opouštějí turecké letiště v Istanbulu v Turecku a směřují do Libye.

Zdroj:
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/8 ... lmIrEJ_F2g

Alexus
Redaktor
Příspěvky: 422
Registrován: 04 bře 2017, 03:29

Re: Libye

Příspěvek od Alexus » 12 čer 2020, 11:56

Egypt nadále přesouvá vojenské síly na hranici s Libyí, kde probíhá konflikt mezi jednotkami #LNA a #GNA, které bojují v oblasti #Sirte, a všechny náznaky naznačují, že v této oblasti může dojít i ke konfliktu mezi Egyptem a Tureckem je na libyjském území.

Generál egyptské armády Mohamed Farid dnes na setkání s veliteli západního vojenského obvodu na hranici s Libyí řekl, „ že egyptské ozbrojené síly jsou na nejvyšší možné úrovni připravenosti čelit všem nebezpečím a výzvám“.

Zdroj:


Pěkné propagační Video Egyptské Armády

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 12 čer 2020, 12:49

Egypt v noci nepustil do svého vzdušného prostoru Il-76MD RF-76731 letící z Hmímimu na Al Jufru kvůli nedostatečným diplomatickým povolením.
Obrázek
https://t.me/Radioskaner/1001
Radiokorespondence
https://t.me/Radioskaner/1002
Což se několikrát stalo rusům v počátku v Sýrii při přeletech Iráku z Íránu, že je otočil ze stejného důvodu.


Včerejší 8 hodinová letecká turecká operace u pobřeží Libye s 17 letouny
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

dancostar
Redaktor
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2019, 10:07

Re: Libye

Příspěvek od dancostar » 12 čer 2020, 17:50

Pri nalete LNA mal byt zabity vyssie postaveny clen ISIS Abu Ya'rub

Dodavka z UAE obrnenych vozidiel pre LNA mala dorazit do mesta SirtaDalsi zaber egyptskeho konvoja smerujuci k hraniciam s Libyou.


Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 12 čer 2020, 20:39

12:00 Ruské transportní letadlo přistálo na základně v Syrtě


Egyptský letoun přistál v Briga na letišti - 300km východně od Syrty
Zdroj uvedl: Vojáci na letišti nejsou Libyjci.


NOC vyzývá ozbrojené skupiny k okamžitému opuštění ropného pole Sharara po zhoršení bezpečnostní situace
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
skflanker_
Sponzor fóra
Příspěvky: 6581
Registrován: 07 úno 2017, 20:22

Re: Libye

Příspěvek od skflanker_ » 12 čer 2020, 21:18

Tureckí pyrotechnici čistia Tripolis od výbušnín čo tam zanechali LNA:
20200612.jpg
Zdroj https://vk.com/wall-123538639_1489883 z 12.06.2020 + viac foto

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 13 čer 2020, 11:00

Turecká kontejnerová loď "ParpalI" na cestě do Misuraty, Cirkin už odplouvá z Misuraty
https://www.vesselfinder.com/vessels/PA ... -271047044


Al Jufrah: týdny poté, co byly všechny úly vyprázdněny (červen - červenec 2019), lze vidět spoustu vozidel (zaparkovaných, jako by byly skladovány), stejně jako další druhy boxů, z nichž některé byly uloženy v nově vytvořeném skladovacím prostoru, stejně jako v Sidi Barrani v Egyptě.


Zítra summit o Libyi : Tupolev Tu-154M letěla z moskevského Čkalovského do Istanbulu na Atatürka. Ruský vojenský personál a diplomaté dorazili do Istanbulu, aby se zúčastnili na jednáních Lavrova a Šojgua na ministerské úrovni


Ruský ministr obrany Šojgu s ministrem zahraničí Lavrovem navštíví zítra Turecko, aby projednali situaci v Sýrii a v Libyi.
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 13 čer 2020, 17:25

GNA bloudí pouští západně od Syrty


Generálmajor Omar Tantush, Haftarův velitel západních oblastí Libye byl zajat.


Hlavní velení libyjských ozbrojených sil (LNA) oznamuje „obměnu“ hlavního operačního štábu.
Mluvčí libyjské armády: Oznamujeme obměnu hlavních operačních štábů pro naše síly a přidělování kompetentních důstojníků, kteří jsou schopni interagovat s bitvou a jejími proměnnými.


SOHR: Počet syrských žoldáků zabitých v Libyi vzrostl na 390, včetně vůdce Al-Káidy s jménem "Abu Yaaroub Al'athri".


Egyptský prezident potvrzuje postoj Káhiry k libyjské otázce s cílem dosáhnout uceleného politického urovnání a ukončit násilí, boje a terorismus
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
puma
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11217
Registrován: 17 zář 2017, 12:49

Re: Libye

Příspěvek od puma » 13 čer 2020, 19:58

Vojenský zdroj LNA: Letectvo LNA bombardovalo dva vojenské konvoje GNA v oblasti Wadi al Shatii a v blízkosti Ubari (jihozápadní oblast Libye - vede tudy silnice k ropnému poli Sharara obsazeného LNA před pár dny, které je vzdáleno cca 60km od Ubari), což způsobilo těžké ztráty.


Mluvčí LNA, Ahmed Al-Mismari: "Aby se ochránilo civilní obyvatelstvo a předešlo ztrátám, LNA ustoupila z Tripolisu, aby tváří v tvář lovila a bojovala s GNA militanty v pouštní a otevřené krajině." LNA se podařilo plnit a splnit mnoho povinností a úkolů, které jí byly svěřeny, jelikož drtivá většina libyjských území byla zbavena teroristů, ale poté, co jsme téměř dosáhli klíčového zlomu, Turecko zasáhlo a podporovalo nepřátele."
Nechť tě provází Síla! Není nevědomosti, pouze poznání. Co je politická korektnost? Temná strana Síly.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6226
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Libye

Příspěvek od martanus » 13 čer 2020, 21:22

Krátce z Libye. 13. 6.2020

https://colonelcassad.livejournal.com/5945993.html

google překlad + drobné upravy
1. Turecko oznámilo svůj záměr otevřít dvě stálé vojenské základny v Libyi. Vzhledem k vztahům se Sarrajem nebudou s podpisem smluv žádné velké problémy. Turecko ve skutečnosti kopíruje ruské akce v Sýrii.

2. Nejvyšší muftí Libye oznámil, že obyvatelé země by neměli nakupovat produkty z Egypta, Francie, Spojených arabských emirátů a Jordánska, protože každý rubl zaplacený za produkty těchto zemí se rovná fondu, který letí do srdce „libyjských hrdinů“. Je pozoruhodné, že Rusko nebylo v tomto seznamu uvedeno, i když se zdá.

3. Lavrov a Shoigu zítra létí do Turecka, aby jednali. Taková setkání v Ankaře a Moskvě obvykle předcházejí uzavření dalších rusko-tureckých dohod. Turci se budou snažit vyjednat pro sebe Sirtu a Al-Jufru, ale jen proto, že je pravděpodobně nebudou přijímat. Vsadil bych se, že se připravuje další rusko-turecká dohoda, která může zahrnovat nejen Libyi, ale také Sýrii. Například Erdogan přijímá Sirte a Assad obdrží další kus Idlib jižně od M-4. Ale jako obvykle se taková ujednání projevují post-factum. Myslím, že bude dohoda.

4. LNA dnes pokračovala v zahajování leteckých úderů západně od Sirte, ale doposud nedošlo k žádnému vážnému pohybu směrem k městu z PNS a Turků. A před jednáním mezi Ruskem a Tureckem je nepravděpodobné, že bychom toto hnutí viděli. Ale po nich, v závislosti na výsledcích, bude hnutí pokračovat. Egyptská armáda stále trčí na hranici s Libyí a staví tam další vojenskou infrastrukturu pro případ přímého vstupu vojáků. 3 Turecké a jedna italská fregata rotují v moři severozápadně od Sirte.

5. Haftar obdržel francouzskou medaili „za politickou odvahu“. S vojenským vítězstvím nefungovalo, zbývá získat taková „ocenění“. V Tripolisu však tato zpráva zcela vyhořela a do Francie vylévaly „paprsky dobré“.

6. Libyjský PNS nadále odmítá přímé jednání s Haftarem a doufá, že ho díky tlaku Haftarovi sponzoři pošlou do důchodu a nominují méně zmateného kandidáta na vedoucí představitele LNA. Haftar však ještě neodejde a šéf parlamentu Saleh není v LNA tak populární, aby vedl celý tábor.

PS. Podle titulní mapy - ovládání PNS je většinou formální - místní kmeny jednoduše uvedly, že nyní nepodporují Haftaru, ale Sarraj, ale obecně vše zůstalo jako obvykle.

Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti