Jihoafrická republika

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Už nám nenapíše...
Příspěvky: 10205
Registrován: 10 úno 2017, 22:29

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od Aaron Goldstein » 15 dub 2022, 17:52

‚Nejhorší katastrofa v dějinách země‘. Povodně v Jihoafrické republice si vyžádaly 395 životů
Po záplavách v Jihoafrické republice způsobených silným deštěm už zemřelo nejméně 395 lidí. Čtvrteční informace hovořily o 341 obětech. Nejhůře zasažený je provincie KwaZulu-Natal s metropolí Durban na východním pobřeží JAR. Ministerstvo financí v pátek uvolnilo nouzové finanční prostředky na pomoc desítkám tisíc lidí, kteří přišli o střechu nad hlavou, informovala agentura Reuters.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/zap ... 151632_voj
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...

IgorT
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 7030
Registrován: 01 úno 2017, 10:55

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od IgorT » 10 črc 2022, 15:14

Pri streľbe v dvoch baroch v Juhoafrickej republike zomrelo 19 ľudí
Devätnásť ľudí zahynulo pri dvoch prípadoch streľby, ku ktorým došlo v baroch v Juhoafrickej republike.
Elias Mawela, šéf polície v provincii Geuteng, podľa AFP uviedol, že hlásenie o streľbe v Sowete, predmestí najväčšieho juhoafrického mesta Johannesburg, dostali v nedeľu okolo 0.30 h SELČ. Po príchode na miesto činu policajti našli 12 mŕtvych. Ďalších 11 osôb previezli so zraneniami do nemocnice, kde traja z nich neskôr zomreli. Stav jedného zraneného je kritický.

Dejiskom streľby bol bar v štvrti Orlando. Svedkovia podľa polície uviedli, že skupina mužov prišla k baru v sobotu neskoro večer v taxíku a spustila paľbu na niektorých návštevníkov. Motív ich činu zatiaľ nie je známy.

Mawela pre AP povedal, že použitá bola strelná zbraň veľkého kalibru a páchatelia strieľali náhodne. Všetky obete sa z baru snažili uniknúť, dodal.


K streľbe v Sowete došlo dva týždne po tom, čo sa v bare v meste East London ležiacom v provincii Východné Kapsko našli telá 21 tínedžerov. Príčinu týchto úmrtí úrady zatiaľ neoznámili, vylúčili však streľbu aj tlačenicu.
10-4.jpg
Polícia zaisťuje dôkazy streľby, ku ktorej došlo v jednom z miestnych barov v Sowete, predmestí najväčšieho juhoafrického mesta Johannesburg, 10. júl 2022

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/63 ... o-18-ludi/

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 39000
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od Alchymista » 10 říj 2022, 21:52

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/jih ... z-nahrady/
Jihoafrická republika může brzy zabírat půdu bez náhrady
Jihoafrické národní shromáždění schválilo 28. září návrh zákona, který by vládě umožnil zabavovat půdu, aniž by jejím vlastníkům zaplatila, což je praxe známá jako „vyvlastnění bez náhrady“. (Foto: Flickr)

„Tato věc je emotivní. Nemůžeme to popřít,“ uvedl jihoafrický farmář Herman J. Roos ve zprávě pro The Epoch Times z 29. září.

Poznamenal, že zákon nezmění článek 25 jihoafrické ústavy – radikálnější krok, který vládnoucí Africký národní kongres (ANC) často prosazuje.

Zákon o vyvlastnění, nejnovější gesto směrem k pozemkové reformě v rasově a ekonomicky rozdělené zemi, stále čeká na schválení Národní radou provincií.

Poté jej bude muset podepsat prezident Cyril Ramaphosa, který vyvlastňování bez náhrady již léta veřejně podporuje.

Návrh zákona prošel přes námitky několika menšinových stran.

Je pozoruhodné, že Národní shromáždění ovládá vládnoucí strana v zemi, levicový ANC.

Ta kontroluje více než 57 % křesel ve čtyřsetčlenné sněmovně. Druhá největší strana, centristická Demokratická aliance, kontroluje necelých 21 procent křesel, následovaná otevřeně komunistickými Bojovníky za ekonomickou svobodu s necelými 11 procenty křesel. Pravicově-populistická Fronta svobody plus, známá svým odporem k vyvlastňování bez náhrady, má jen 2,38 procenta, tedy 10 křesel.

Skupiny zastupující černošské zemědělce v zemi obvykle podporují vyvlastnění bez náhrady, jak uvádí zpráva ministerstva zemědělství Spojených států.

To se děje na pozadí masového bezzemka mezi nadpoloviční většinou Jihoafričanů, kteří jsou černí nebo barevní (specifická multirasová kategorie v zemi). I po letech od konce apartheidu a jeho rasových omezení vlastnictví půdy zůstává velká část jihoafrické půdy soustředěna v rukou bílých zemědělců.

Nový návrh zákona by měl zrušit zákon o vyvlastňování půdy v zemi z roku 1975, který vyžadoval ochotu kupujícího i prodávajícího. Kritici tohoto zákona poukazují na to, že pochází z dob apartheidu.

Podle nového návrhu zákona by vláda mohla za určitých omezených okolností – například když je půda držena spekulativně a není obdělávána – zabírat půdu „ve veřejném zájmu“, aniž by jejímu majiteli poskytla náhradu. V těchto případech by podle návrhu zákona mohlo být zabavení bez náhrady nakonec považováno za „spravedlivé a rovnocenné“.

V praxi by však vyvlastnění bez náhrady nemuselo být snadné. Případy by se mohly zdržet v justičním systému.
„Stát měl vždy pravomoc vyvlastňovat půdu s minimálními náklady, v závislosti na okolnostech,“ uvedla Sue-Mari Viljoenová, profesorka práva na jihoafrické University of Western Cape, v e-mailu zaslaném 4. října deníku The Epoch Times.
„Nyní stanoví, že stát může zaplatit nulový rand [jihoafrická měna], pokud je to odůvodněné, a soud by takové odůvodnění musel ověřit.“
Ministryně veřejných prací Patricia de Lille, členka levicové, ekologické strany Good, odmítla, že by návrh zákona vedl k masovému přerozdělování soukromého majetku „bez spravedlivých postupů a spravedlivé náhrady“.
„Proti návrhu zákona o vyvlastnění se mnohokrát postavili lidé, kteří nikdy nebyli vystaveni zákonům, které by lidi zbavovaly majetku nebo práva vlastnit majetek,“ řekla během parlamentní debaty o návrhu zákona 28. září.
„Je naší odpovědností napravit historickou nespravedlnost vzorců vlastnictví půdy v Jihoafrické republice,“ dodala.
Roosová nevylučuje možnost agresivnějšího úsilí vládnoucí strany o přerozdělování půdy, a to až po změnu ústavy.
„Je to jasné varování před záměrem, který chce ANC uskutečnit,“ řekl Roos.
Profesorka práva Viljoenová v tom také vidí signál pro zemědělce, i když zdůraznila, že „aktivní zemědělci“ se pravděpodobně nemusí obávat.
„Myslím, že vlastníci půdy by měli být trochu opatrnější v tom, jak nakládají se svým majetkem. Nechat cennou půdu léta/desetiletí stát prázdnou a nevyužívanou by nyní mohlo být považováno za nezodpovědné využívání, když se snažíme uvést v život pozemkovou reformu a požadavky na bydlení,“ napsala ve svém e-mailu ze 4. října.
Proč vyvlastňovat?
Debata o vyvlastnění má mnoho společného s tím, jak jihoafrická ústava z roku 1996 po skončení apartheidu zachází se soukromým majetkem.

Její listina práv odkazuje na „závazek národa k pozemkové reformě a k reformám, které mají zajistit spravedlivý přístup ke všem přírodním zdrojům Jihoafrické republiky“. Tato formulace zakotvuje konkrétní, historicky podmíněné redistribuční cíle do základní definice vlastnictví.

Listina práv Spojených států amerických sice umožňuje zcizení majetku, ale její pátý dodatek vyžaduje „spravedlivou náhradu“. Tento dodatek rovněž objasňuje, že lidé nemohou být zbaveni majetku bez řádného soudního řízení.

V reakci na proexploatační rétoriku ANC varovala libertariánská Nadace pro ekonomické vzdělávání v roce 2018, že „vlastnická práva všech Jihoafričanů jsou ohrožena, protože člověk nemůže mít skutečná vlastnická práva, dokud mu vláda může svévolně odebírat půdu“.

Jiní komentátoři, například jihoafrický profesor práva Viljoen, vidí spravedlnost ve vyvlastnění bez náhrady.

Její nedávný právnický článek o snahách o vyvlastnění, nazvaný „Plýtvání půdou uprostřed bezzemků“, naznačuje, že „stát má nejen dovoleno, ale možná i posvěceno svrhnout a převzít vlastnictví s vizí správcovství v souladu s ústavou“.

Jihoafrický farmář Roos se domnívá, že ANC se zmítá mezi myšlenkou demokracie a myšlenkou komunismu.

Poukázal na to, že Sovětský svaz vyškolil mnoho exilových vůdců ANC v období apartheidu.

Roos se obává, že přerozdělování neskončí, dokud „veškerý majetek nebude převeden na vládu“. Jako příklad uvedl znárodnění půdy v sousedním Mosambiku poté, co se stal nezávislým na Portugalsku.

Deník Epoch Times se obrátil na organizace Economic Freedom Fighters, ANC a Freedom Front Plus s žádostí o komentář. Žádná z nich do uzávěrky tisku neodpověděla.
Na hladomor zadeláno...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 39000
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od Alchymista » 11 úno 2023, 11:02

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/jih ... atastrofy/
Jihoafrická republika vyhlásila kvůli výpadku elektřiny stav národní katastrofy
Ministerstvo pro kooperativní správu a tradiční záležitosti vyhlásilo toto prohlášení ve čtvrtek (9. února). (Foto: Flickr)

Prezident během svého projevu o stavu země (SONA) uvedl, že energetická krize v zemi napáchala nevýslovné škody a představuje existenční hrozbu pro podniky a ekonomiku.

Vyhlášením krize prezident uvedl, že koordinace řešení krize může být soustředěna do jednoho bodu.

„Stav katastrofy nám umožní zajistit praktická opatření, která musíme přijmout na podporu podniků v oblasti výroby, skladování a maloobchodního řetězce dodávek potravin, včetně zavedení generátorů, solárních panelů a nepřerušených dodávek elektřiny,“ řekl Ramaphosa.

Plány na vyhlášení celostátního stavu nouze byly v uplynulém týdnu kritizovány od chvíle, kdy Ramaphosa poprvé vyjádřil záměr vládnoucího ANC vyhlásit tento stav. Hlavní kritika proti vyhlášení spočívá v tom, že by otevřelo stavidla pro rabování a korupci, jak tomu bylo v minulosti.

Ramaphosa prohlásil, že bude zapojen generální auditor, který bude sledovat výdaje a financování spojené s krizí, aby se zajistilo, že s penězi bude nakládáno správně a že se nebude opakovat stejné drancování, k jakému došlo během krize v Covidu.

K dohledu nad energetickou krizí prezident dodal, že v rámci prezidentského úřadu zřídí také nového ministra, který se bude věnovat výhradně této krizi.

„Naším nejbližším úkolem je v příštích měsících snížit intenzitu výpadků dodávek elektřiny a nakonec výpadky dodávek úplně odstranit,“ uvedl prezident.

Připustil, že Jihoafričané chtějí opatření a řešení krize a „chtějí, aby vláda pracovala pro ně“.

Prezident sice uvedl, že nemá nový dlouhodobý plán na řešení krize, ale uvedl, že vláda zdvojnásobuje energetický plán oznámený v roce 2022.

„Soustředíme se na ta opatření, která nyní přinesou smysluplnou změnu a umožní skutečný pokrok v příštím roce. Nepředkládáme nový plán, soustředíme se na ty otázky, které se Jihoafričanů týkají nejvíce,“ řekl.

Podle Ramaphosy zůstane v čele společnosti Eskom ministr veřejných podniků, který bude i nadále dohlížet na její činnost. Veřejné podniky budou řídit restrukturalizaci společnosti Eskom, zajistí zřízení přenosové společnosti, dohlédnou na realizaci programu spravedlivé energetické transformace a dohlédnou na zřízení holdingové společnosti SOE. Jihoafrická republika vyhlásila kvůli výpadku elektřiny stav národní katastrofy
Ministerstvo pro tradiční záležitosti - to ešte u nás nemáme...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13520
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od martanus » 25 dub 2023, 16:19

Jihoafrická vládnoucí strana Africký národní kongres se rozhodla odstoupit od Mezinárodního trestního soudu - jihoafrický prezident Cyril Ramaposa
https://t.me/ArmenianVendetta/31647
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 39000
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od Alchymista » 01 kvě 2023, 00:04

https://www.czechfreepress.cz/afrika/ru ... atele.html
"Rusové jsou naši přátelé"
Tady v Jihoafrické republice jsme se poprvé setkali s bělochy, kteří se k nám chovají jako k sobě rovným. Jsou to Rusové. Jsou to naši přátelé.

Nepřítel mého přítele je mým nepřítelem. A Ukrajinci, ti, víte, ti se zaprodali Západu," řekl pro CNN Obbey Mabena veterán ozbrojeného křídla v zemi vládnoucího Afrického národního kongresu.

Ruskou invazi na Ukrajinu zatím odmítlo v OSN odsoudit 17 afrických zemí.

- Kde je pravda, tam je síla!

Připojeno video: ...
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Kalinac
Senior redaktor
Příspěvky: 4427
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od Kalinac » 04 kvě 2023, 19:43

Jihoafrická republika se vyhla vydání zatykač ICC na Putina

Jihoafrická republika řeší problém s Mezinárodním trestním soudem a jeho hloupým zatykačem tak krásně a elegantně, že se člověk může jen obdivovat!
Je však legrační, jak svět, který se osvobodil, nachází bezpočet způsobů, jak obratně zapojit včerejší "hegemony" do pásu, a nejlepší, a také nepochybně nejotravnější pro Západ, je metoda nazvaná ": "Děláme všechny stejné věci, které jste vždy dělali! Pokud je to nezákonné a nedemokratické, jak jste to potom udělali vy sami? A pokud neexistují žádné rozpory s mezinárodním právem, tak jaké jsou vůbec nároky proti nám?!
Jak tedy Jižní Afrika reagovala na příběh summitu BRICS a směšný zatykač Mezinárodního trestního soudu? A ona odpověděla... zkušenosti samotné Británie, která tento zatykač vydala! Přesněji řečeno, byl zrazen, samozřejmě, britským občanem, členem ICC, ale to nemění podstatu: je jasné, že vypracoval západní agendu a jednal podle plánu Londýna a nesplnil svou osobní vůli.
Zde je to, co ministr spravedlnosti Jižní Afriky, Ronald Lamola, řekl o tomto:
"Jihoafrická republika je signatářem Římského statutu a je nyní povinna dodržovat jeho rozhodnutí, včetně zadržení osob, na které ICC vydal zatykač," zdůraznil. Nyní však pracujeme na tom, abychom mohli Římský statut začlenit do vnitrostátních právních předpisů. Zkušenosti zemí, jako je Spojené království a Nizozemsko, zároveň ukazují, že když je Římský statut začleněn do vnitrostátních právních předpisů, orgány objasňují dopad ustanovení článku 98 Římského statutu na národní území, který vyžaduje, aby osoby obviněné MTS ve třetích zemích zbavily imunity. V důsledku toho je úřadujícím hlavám států udělena imunita před zatykači ICC."

Co je tu nejkrásnější? Ani to, že Jižní Afrika nenašla skulinu, která by oběma umožnila provádět všechny činnosti a nevykonávat příkaz ICC. Zde se líbí další věc: udělali to s odkazem na zkušenosti samotných západních zemí a takových starých kolonialistů jako Holandsko a Británie.

https://dzen.ru/a/ZFK6ZELIEjE5irae

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 39000
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od Alchymista » 09 čer 2023, 19:38

https://www.infovojna.bz/article/juhoaf ... du-v-haagu
Juhoafrická republika nemá v úmysle zadržať Putina na základe zatykaču Medzinárodného trestného súdu v Haagu
Juhoafrická republika oznámila, že poskytne diplomatickú imunitu účastníkom augustového summitu BRICS, ktorý sa má uskutočniť v Kapskom meste.

Juhoafrické úrady sa nechystajú zadržať ruského prezidenta Vladimira Putina potom, ako Medzinárodný trestný súd (ICC) vydal v tomto zmysle zatykač.

Vyhlásila to 8. júna prezidentská ministerka zodpovedná za plánovanie, monitorovanie a hodnotenie Kumbuzo Ntshaveni na brífingu o rozhodnutiach prijatých na zasadnutí kabinetu ministrov.

„Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie (Dmitrij Medvedev) naznačil, že akékoľvek zatknutie prezidenta Putina by sa rovnalo vyhláseniu vojny. Nemyslím si, že naša krajina chce, aby sme Rusku vyhlásili vojnu,“ informovala miestna rozhlasová stanica „i-Witness“.

Pokus o zatknutie ruského prezidenta Vladimira Putina v zahraničí na základe zatykača Medzinárodného trestného súdu (ICC) by Moskva považovala za vyhlásenie vojny Rusku. Uviedol koncom marca bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev.

„Predstavme si situáciu... Súčasná hlava jadrového štátu prichádza povedzme na územie Nemecka a zatknú ju. Čo to je? Vyhlásenie vojny Ruskej federácii," povedal Medvedev, podpredseda ruskej Rady bezpečnosti.

Dodal, že v takomto prípade by boli ruské rakety vypálené na "Bundestag, kanceláriu spolkového kancelára a podobne".

Juhoafrický prezident Cyril Ramaposa viedol 7. júna zasadnutie kabinetu, na ktorom sa posúdili návrhy medzirezortného výboru na preskúmanie vzťahu a angažovanosti Južnej Afriky s ICC a posúdenie vydaného zatykača na ruského prezidenta.

Na programe rokovania kabinetu boli aj otázky nadchádzajúceho summitu BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína, Južná Afrika), ktorý sa uskutoční v auguste v Johannesburgu. Ramaposa poslal pozvanie všetkým šéfom krajín BRICS, aby prišli do Južnej Afriky a zúčastnili sa na ňom.

Juhoafrická republika oznámila, že poskytne diplomatickú imunitu účastníkom dvoch stretnutí predstaviteľov krajín skupiny BRICS, čo je podľa vlády bežná prax, keďže sa pripravuje na augustový summit ruského prezidenta Vladimira Putina, informovala už 30. mája agentúra Bloomberg.
South Africa’s government will provide diplomatic immunity to attendees of two meetings of officials from the BRICS group https://t.co/sudDwtmlcC
— Bloomberg (@business) May 30, 2023
"Ide o štandardné udelenie imunít, ktoré udeľujeme pri všetkých medzinárodných konferenciách a summitoch konaných v Juhoafrickej republike bez ohľadu na úroveň účasti," uviedlo juhoafrické ministerstvo zahraničných vecí.

"Imunity sa vzťahujú na konferenciu a nie na konkrétne osoby. Ich cieľom je chrániť konferenciu a jej účastníkov pred jurisdikciou hostiteľskej krajiny počas trvania konferencie."
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 39000
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od Alchymista » 17 čer 2023, 22:06

https://echo24.cz/a/HYmhP/zpravy-svet-j ... la-varsava
„Jsou to rasisti,“ šil šéf ochranky prezidenta JAR do Poláků. Nechtěli je pustit kvůli zbraním z letadla
Členové ochranky jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosy, kteří ho měli v pátek doprovázet na jeho zprostředkovatelské mírové misi na Ukrajinu, byli podle představitelů obou zemí zadrženi v Polsku, což vyvolalo diplomatický incident. Podle serveru africanews.com šéf bezpečnosti Ramaphosy, generál Wally Rhoode, obvinil polské úřady z „rasismu“ a „ohrožení“ života jeho prezidenta poté, co byli jeho muži zablokováni při příletu na varšavské Chopinovo letiště.

Bezpečnostní tým prezidenta si přivezl totiž zbraně, které neměly povolení na dovoz do Polska, a chyběly jim také další doklady. „Členové delegace s sebou měli zbraně, ale neměli povolení na jejich dovoz do Polska. Samotné letadlo opustit mohli, ale beze zbraní. Rozhodli se zůstat na palubě do doby, než bude letadlo pokračovat v letu,“ cituje internetový portál rozhlasové stanice Radio TOK FM mluvčí polské pohraniční stráže Annu Michalskou.
[BREAKING] We have just been told that we are no longer leaving Warsaw, Poland. Instead, we have been told that we need to disembark and head to customs, make accommodation arrangements. There will be personnel that remains with the cargo. @SundayTimesZA @TimesLIVE pic.twitter.com/6KUk2TfHuq
— Amanda Khoza – The Journalist (@MandaKhoza) June 16, 2023
Ramaphosa do Varšavy ve čtvrtek přicestoval jiným letadlem, ve kterém byli jeho nejbližší spolupracovníci a členové ochranky. Tento stroj později odletěl do Rzeszówa na jihovýchodě Polska, odkud Ramhaposa společně s dalšími africkými představiteli odjel vlakem do Kyjeva. Druhé letadlo, ve kterém byli další členové ochranky a novináři, ale zůstalo ve Varšavě.

Polská vláda v pátek reagovala tím, že tato prohlášení odmítla jako „nečestná“ a vysvětlila, že někteří lidé na palubě letadla z Jihoafrické republiky neměli zbrojní povolení, a proto jim nebylo dovoleno vystoupit.

Novináři z jihoafrické delegace pak začali na twitter umisťovat příspěvky, podle kterých některým z nich bylo umožněno z letadla vystoupit. „Vystoupili jsme na Chopinově letišti ve Varšavě, v Polsku, po 26 hodinách na ploše a po 13 hodinách ve vzduchu,“ uvedl jeden z nich. Jeden z novinářů doprovodil příspěvek o záběry lidí vystupujících z letounu a nastupujících do přistavených autobusů. Napsal také, že po téměř 30 hodinách ve stojícím letadle mohlo vystoupit všech 90 členů ochranky a zbývající žurnalisté, kteří zamíří do hotelu.

O něco později mluvčí prezidenta Ramaphosy Vincent Magwenya popsal incident jako „politováníhodný“, ale dodal, že neohrozil bezpečnost prezidenta. „Zbytek mise probíhá dobře a podle plánu,“ řekl pan Magwenya a dodal, že „prezident bezpečně dorazil do Kyjeva“.
Takže pšonci poslali JAR prezidenta do Kyjeva bez jeho ochranky. Někdo něco fujtajbl plánoval a nevyšlo to.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 13520
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od martanus » 22 črc 2023, 08:27

Victoria Nulandová brzy navštíví Jihoafrickou republiku.
Bude zajímavé sledovat, jak jihoafrické vedení zareaguje na příjezd vyslankyně chaosu, která jim přináší ultimátum. "Foreign Policy" s odvoláním na diplomatické zdroje píše, že Nulandová veze tvrdé požadavky na změnu politiky republiky vůči Rusku a Číně.

Ve svých zavazadlech pravděpodobně přiveze i sušenky pro případné protestující za svobodu a demokracii v Jihoafrické republice.

Nulandová má do Jihoafrické republiky odcestovat před summitem BRICS společně s Gregory Meeksem, místopředsedou zahraničního výboru americké Sněmovny reprezentantů. Budou se snažit "najít způsoby, jak napravit vztahy a vyvinout tlak na Jihoafrickou republiku, aby přehodnotila své vztahy s Moskvou a Pekingem".

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
https://t.me/ZeRada1/14883
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
Kalinac
Senior redaktor
Příspěvky: 4427
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Jihoafrická republika

Příspěvek od Kalinac » 20 lis 2023, 15:09

Si Ťin-pching se zúčastní Zvláštního Jihoafrického virtuálního summitu vůdců BRICS o palestinsko-izraelské otázce

Na pozvání jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosy se prezident Si Ťin-pching zúčastní 21. listopadu večer z Pekingu zvláštního videosummitu vůdců BRICS o palestinsko-izraelské otázce a přednese důležitý projev.

https://www.guancha.cn/politics/2023_11_20_716363.shtml

Odpovědět