Mjanmarsko / Myanmar / Barma

QVAK
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11412
Registrován: 07 úno 2017, 16:20
Bydliště: Praha

Re: Mjanmarsko / Myanmar / Barma

Příspěvek od QVAK » 13 lis 2018, 21:32

OSN varuje před návratem muslimských Rohingů do Barmy. Bojí se o jejich bezpečí

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) varoval před plánovaným vracením uprchlíků z řad menšinového muslimského etnika Rohingů z Bangladéše zpět do Barmy. OSN požaduje, aby před repatriací běženců bylo posouzeno, zda je pro ně návrat na barmské území bezpečný.
Barma v neděli oznámila, že ve čtvrtek zahájí repatriaci statisíců Rohingů, kteří od loňského září uprchli před tažením barmských bezpečnostních sil z barmského Arakanského státu na bangladéšské území. Barmská vláda uvedla, že 15. listopadu je připravena přijmout více než 2000 Rohingů, kteří žijí v uprchlických táborech v Bangladéši. Na základě barmsko-bangladéšské dohody z konce října by mělo být od poloviny listopadu každý den posláno zpět do Barmy 150 Rohingů.
Jeden z vůdců rohingských běženců ale dnes agentuře Reuters řekl, že desítky lidí, kteří jsou na seznamu potenciálních navrátilců, z bangladéšských uprchlických táborů v posledních dnech utekly. „Většina lidí na seznamu utekla, aby se vyhnula repatriaci,“ řekl Abdus Salám, rohingský předák v táboře, který se nachází asi 40 kilometrů jihovýchodně od bangladéšského města Cox‘s Bázár.

P.S. Nějak nerozumím, uprchlíci ze země se v zemi ze které uprchli cítí bezpečněji než v zemi kam v obavě o svůj život uprchli.

https://echo24.cz/a/SmfWK/osn-varuje-pr ... ch-bezpeci

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host