Izrael

Odpovědět
Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11970
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Izrael

Příspěvek od martanus » 02 lis 2022, 09:36

S téměř 85 % sečtených hlasů je Netanjahuův blok na cestě k vítězství
https://www.timesofisrael.com/liveblog- ... r-02-2022/

photo_2022-11-02_09-35-04.jpg
https://t.me/yurasumy/5917
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
Kalinac
Senior redaktor
Příspěvky: 3441
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Izrael

Příspěvek od Kalinac » 03 lis 2022, 21:38

OSN hlasováním 152 ku 5 říká Izraeli, aby se zbavil svých jaderných zbraní

28. října přijalo ohromujících 152 zemí (79% všech členských států OSN) rezoluci, která vyzvala Izrael, aby se vzdal svých atomových bomb, připojil se ke Smlouvě o nešíření jaderných zbraní a umožnil Mezinárodní agentuře pro atomovou energii (MAAE) dohlížet na svá jaderná zařízení.
Pouze pět zemí hlasovalo proti tomuto opatření: Spojené státy a Kanada, malé ostrovní národy Palau a Mikronésie a apartheid samotný Izrael.
Dalších 24 zemí se hlasování zdrželo, většinou členové Evropské unie, spojenci NATO a Indie.
0osn.jpg
.
Rezoluce, dokument A/C.1/77/L.2, byla nazvána "Riziko šíření jaderných zbraní na Blízkém východě".
Požaduje, aby Izrael dodržoval Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (NPT) a podrobil "všechna svá jaderná zařízení komplexním zárukám Mezinárodní agentury pro atomovou energii".
Dokument rovněž říká, že Izrael se musí zavázat, že "nebude vyvíjet, vyrábět, testovat nebo jinak získávat jaderné zbraně, zříci se vlastnictví jaderných zbraní a dát všechna svá nezabezpečená jaderná zařízení pod plné záruky agentury jako důležité opatření k budování důvěry mezi všemi státy regionu a jako krok k posílení míru a bezpečnosti."
Rezoluci předložily Alžírsko, Bahrajn, Komory, Džibutsko, Egypt (jménem Ligy arabských států), Irák, Jordánsko, Kuvajt, Libanon, Libye, Mauritánie, Maroko, Omán, Katar, Saúdská Arábie, Somálsko, Súdán, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Jemen a Palestina uznaný OSN.
Byl přijat na 25. plenárním zasedáníprvního výboru Valného shromáždění OSN, který se zaměřuje na odzbrojení a mezinárodní bezpečnost.
V roce 2019 byly Spojené státy a apartheidní Izrael jedinými zeměmi na Zemi, které hlasovaly proti návrhu rezolucí Valného shromáždění OSN vyzývajících k vytvoření Středního východu bez jaderných zbraní, zabránění závodům ve zbrojení ve vesmíru a ukončení nezákonné blokády Kuby Washingtonem po šest desetiletí.

https://www.globalresearch.ca/un-votes- ... ns/5798026

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 04 lis 2022, 08:21

https://echo24.cz/a/Sh6ct/zpravy-zahran ... stvi-likud
Ve volbách v Izraeli zvítězil Likud expremiéra Netanjahua. Lapid gratuloval nástupci
Izraelský premiér Jair Lapid pogratuloval bývalému předsedovi vlády Benjaminu Netanjahuovi k vítězství v úterních parlamentních volbách, informovala o tom Lapidova kancelář. Agentura AP uvedla, že tím krátce před sečtením všech hlasů uznal volební porážku.

Lapid podle mluvčího popřál svému nástupci hodně štěstí a řekl, že nařídil všem ministerstvům, aby se připravily na řádné předání moci.

Netanjahuova pravicová strana Likud získala ve volbách největší počet mandátů ze všech stran. Po sečtení 95 procent hlasů se předpokládá, že bude mít ve 120členném izraelském parlamentu 32 křesel. Počítá se s tím, že vytvoří koalici s náboženskými stranami a krajní pravicí a bude mít v zákonodárném sboru oporu nejméně 64 poslanců. Očekává se, že Netanjahu do vlády přizve krajně pravicovou stranu Náboženský sionismus, k jehož vedení patří ultranacionalista Itamar Ben Gvir.

Lapidova strana Ješ Atid získala podle dosavadních údajů 24 mandátů, a na parlamentní většinu tak ani se spojenci nedosáhne. Mezi strany, které se do parlamentu nedostaly, protože nepřekonaly potřebný práh 3,25 procenta hlasů, patří i potenciální Lapidův spojenec, levicový Merec.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11970
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Izrael

Příspěvek od martanus » 14 lis 2022, 09:33

Izraelský velvyslanec na Ukrajině Michael Brodsky kritizoval Kyjev poté, co Ukrajina podpořila protiizraelské iniciativy v OSN.
Předmětem sporu jsou dvě rezoluce, jedna proti rozvoji izraelského jaderného potenciálu a druhá týkající se nároků Izraele na palestinská území.

"Je nesmírným zklamáním, že Ukrajina podpořila rezoluci OSN 'Akce Izrael', která popírá židovské vazby na Chrámovou horu a požaduje poradní stanovisko Mezinárodního soudního dvora. Podpora protiizraelských iniciativ v OSN nepřispívá k budování důvěry mezi Izraelem a Ukrajinou," napsal diplomat (https://ria.ru/20221114/izrail-1831256053.html) na Twitteru.

Vrchní ukrajinský rabín Moše Reuven Asman již v otevřeném dopise varoval (https://www.kommersant.ru/doc/5667052?from=glavnoe_5), že takové kroky by mohly "zničit měsíce a roky spolupráce" mezi oběma státy.

Postoj Ukrajiny vyvolal nespokojenost nejen u velvyslance, ale také u izraelských politických a veřejných činitelů, z nichž někteří se domnívají, že se Kyjev tímto způsobem snaží pomstít za odmítnutí Tel Avivu (https://t.me/warfakes/8916) dodávat zbraně Ukrajině.

Nedávno například vyšlo najevo, že Izrael opět odmítl dodat Ukrajině systémy protivzdušné obrany (https://topwar.ru/204801-v-minoborony-i ... raine.html) a zdůvodnil to nedostatkem výrobních kapacit.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

https://t.me/warfakes/9014
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 23 lis 2022, 21:16

https://echo24.cz/a/SG5qQ/zpravy-svet-i ... -zranenych
V Jeruzalémě hlásí minimálně dva výbuchy u autobusových zastávek
Na dvou autobusových zastávkách v Jeruzalémě dnes ráno dva výbuchy zranily nejméně 15 lidí, dva z nich těžce. Je hlášena i jedna oběť. Informovala o tom agentura AFP. Podle rozhlasové stanice Kan na okraji Jeruzaléma zřejmě explodovaly nálože. Policie zatím o příčině výbuchů neinformovala, ale uvedla, že z útoků podezírá Palestince.

Autobusovou zastávkou na okraji Jeruzaléma dnes ráno otřásl nejprve jeden výbuch, krátce poté média informovala o druhé explozi v jeruzalémské čtvrti Ramot. První výbuch zranil 18 lidí, z toho dva vážně, a druhý na jiné zastávce zdemoloval autobus a zranil 5 lidí, uvedli záchranáři. Server Jerusalem Post hlásí kromě zraněných už i jednu oběť. To později potvrdila i policie. O život podle informací v izraelských médiích přišel 16letý student židovské náboženské školy, který podle stanice Kan měl kanadské občanství.

Videozáznam z doby krátce po prvním výbuchu ukázal trosky rozházené po chodníku, zatímco se ozývalo houkání sanitek. Agentura AP napsala, že podle záchranářů, kteří zasahovali na místě první exploze, je okolí zastávky silně poškozené.

„Byl to šílený výbuch. Všude jsou tu škody, „ řekl izraelskému armádnímu rozhlasu jeden ze zdravotníků, který zasahoval na místě první exploze. „Všude jsem viděl lidi se zraněními, kteří krváceli,“ dodal.

Útok se odehrál v době, kdy bývalý a pravděpodobně i budoucí premiér Benjamin Netanjahu vede jednání o vládní koalici. Očekává se, že příští kabinet pod jeho vedením bude nejvíce pravicovou vládou v izraelské historii, píše AP. Itamar Ben-Gvir, extremistický zákonodárce, který požadoval trest smrti pro palestinské útočníky a který se má v Netanjahuově vládě stát ministrem odpovědným za policii, po dnešním útoku řekl, že Izrael musí proti palestinským útočníkům zaujmout tvrdí postoj. Vtéto souvislosti řekl, že za terorismus musejí pachatelé zaplatit velmi vysokou cenu. Řekl také, že je třeba novou vládu sestavit co nejdříve, protože terorismus nečeká.

Útok odsoudil velvyslanec EU v Izraeli i americká ambasáda v Jeruzalémě.

Izrael a Palestina v poslední době zažívají vlnu násilností, a to zejména na okupovaném Západním břehu Jordánu a ve východním Jeruzalémě, tedy na územích, kterých se Izrael zmocnil za války v roce 1967. Letos bylo zabito nejméně 29 Izraelců a více než 130 Palestinců.

Podle AP jsou ale bombové útoky od konce palestinského povstání před téměř dvaceti lety velmi vzácné, Palestinci v posledních letech prováděli spíše útoky pomocí bodných nebo střelných zbraní.

Islamistické hnutí Hamás, které vládne v Pásmu Gazy a kdysi provádělo sebevražedné atentáty proti Izraelcům, pachatele útoků pochválilo a exploze označilo za hrdinskou operaci. K výbuchům se však nepřihlásilo.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 13 pro 2022, 17:51

https://www.reuters.com/article/us-isra ... SKBN19V1J4
Izrael podporuje Maďarsko, tvrdí, že finančník Soros je hrozbou
Jeruzalem - Izraelské ministerstvo zahraničných vecí vydalo vyhlásenie, v ktorom odsudzuje amerického miliardára Georgea Sorosa, čo je zrejme krok, ktorého cieľom je zbližovať Izrael s Maďarskom pred budúcotýždňovou návštevou premiéra Benjamina Netanjahua v Budapešti.

Soros, žid maďarského pôvodu, ktorý veľkú časť svojho majetku vynaložil na financovanie prodemokratických a ľudskoprávnych skupín, sa opakovane stal terčom útokov maďarskej pravicovej vlády, najmä pre jeho podporu otvorenejšieho prisťahovalectva.

V najnovšom prípade premiér Viktor Orbán podporil kampaň, v ktorej je Soros označený za nepriateľa štátu. "Nedovoľme Sorosovi, aby sa smial ako posledný," píše sa na bilbordoch vedľa fotografie 86-ročného investora, pričom táto kampaň podľa židovských skupín a ďalších subjektov podnecuje antisemitizmus.

Soros, ktorý sa zriedkavo vyjadruje k osobným útokom na svoju osobu, sa k bilbordom nevyjadril. Maďarské židovské skupiny a organizácia Human Rights Watch, ktorú čiastočne financuje Soros, však kampaň odsúdili a uviedli, že "evokuje spomienky na nacistické plagáty počas druhej svetovej vojny".

Mnohé plagáty boli počmárané antisemitskými grafitmi vrátane slov "smradľavý Žid" napísaných magickou fixkou.

Izraelský veľvyslanec v Maďarsku vydal vyhlásenie, v ktorom odsúdil túto kampaň a uviedol, že "vyvoláva smutné spomienky, ale aj zasieva nenávisť a strach", čo je zjavný odkaz na podiel Maďarska na deportácii 500 000 Židov počas holokaustu.

Niekoľko hodín po víkendových vyjadreniach veľvyslanca však izraelské ministerstvo zahraničných vecí vydalo "objasnenie", v ktorom uviedlo, že Soros je legitímnym terčom kritiky.

"Vyhlásenie (veľvyslanca) v žiadnom prípade nemalo za cieľ delegitimizovať kritiku Georgea Sorosa, ktorý neustále podkopáva demokraticky zvolené izraelské vlády," povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí Emmanuel Nahshon a dodal, že Soros financuje organizácie, "ktoré hanobia židovský štát a snažia sa mu odoprieť právo na obranu".

Hovorca Sorosovej nadácie Open Society Foundations na žiadosť o komentár bezprostredne nereagoval.
NETANJAHUOVA NÁVŠTEVA

Nezvyčajné rozhodnutie ministerstva zahraničných vecí vydať vyhlásenie objasňujúce komentáre jedného z veľvyslancov prichádza niekoľko dní pred plánovanou návštevou Netanjahua, ktorý je zároveň izraelským ministrom zahraničných vecí, u Orbána.

Izrael zvyčajne rýchlo odsudzuje antisemitizmus alebo hrozby voči židovským komunitám kdekoľvek na svete. Hoci to vo svojom vyhlásení uviedol, rozhodol sa zamerať na hrozbu, ktorú podľa neho Soros predstavuje pre izraelskú demokraciu.

Medzi organizácie, ktoré Soros financuje, patrí aj Human Rights Watch, ktorá často kritizuje izraelskú okupáciu Západného brehu Jordánu a jeho politiku voči Palestínčanom.

Podobne ako Maďarsko, aj Izrael prijal právne predpisy, ktorých cieľom je obmedziť vplyv mimovládnych organizácií, ktoré získavajú veľkú časť finančných prostriedkov zo zahraničia.

Izrael a Maďarsko sa minulý mesiac nakrátko dostali do sporu po tom, ako Orbán pochválil maďarského vodcu z druhej svetovej vojny Miklósa Horthyho a nazval ho "výnimočným štátnikom".

Horthy bol spojencom Adolfa Hitlera, ktorý v 20. a 30. rokoch 20. storočia schvaľoval protižidovské zákony a počas holokaustu spolupracoval s Nemcami pri deportáciách maďarských Židov.

Izrael spočiatku vyjadril znepokojenie, ale potom rýchlo prijal vysvetlenie maďarskej vlády, že Orbán má nulovú toleranciu voči antisemitizmu a nenaznačuje, že všetko, čo Horthy urobil, bolo pozitívne.

Silné väzby medzi Netanjahuom a Orbánom vyvolali obočie v Európskej únii, kde je Orbán považovaný za neliberálneho mavera. Jeho strana obmedzila slobodu tlače a brzdí úsilie EÚ o riešenie migračnej krízy.

Maďarsko rokovalo s Izraelom o nákupe bezpečnostných plotov, ktoré by zabránili vstupu migrantov, zatiaľ čo Izrael sa usiluje o lepšie väzby s krajinami, o ktorých dúfa, že sa postavia na jeho stranu v akýchkoľvek diskusiách EÚ, v ktorých je Izrael kritizovaný.

Ďalšie spravodajstvo: Marton Dunai v Budapešti; písanie: Luke Baker; úprava: Ralph Boulton

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 18 pro 2022, 19:39

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zni ... -pfizerem/
Zničení důkazů? Izraelské ministerstvo prý ztratilo smlouvy s Pfizerem
Izraelské ministerstvo zdravotnictví včera u soudu: „Nemůžeme najít podepsanou dohodu se společností Pfizer. Ztratila se.“
„Podepsanou dohodu jsme nenašli. Hledali jsme všude.“
„Vzhledem ke změně vlády si nejsme jisti, zda byla dohoda podepsána, nebo ne.“
Source: pic.twitter.com/jno4m168iz
— Dr. Eli David (@DrEliDavid) December 16, 2022
:smich:
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
Kalinac
Senior redaktor
Příspěvky: 3441
Registrován: 24 úno 2017, 20:23

Re: Izrael

Příspěvek od Kalinac » 27 pro 2022, 22:07

Izrael v roce 2022 repatrioval rekordní počet Židů z Ruska

V roce 2022 emigrovalo do Izraele 70 000 lidí. Polovina z nich je z Ruska. To je historické maximum za posledních 23 let.
Od 1. ledna do 1. prosince se do Izraele přistěhovalo asi 70 000 lidí z 95 zemí. To je asi 2,4krát více než za celý rok 2021. Od počátku CVO přišlo do Izraele 37 364 lidí z Ruska, 14 680 lidí z Ukrajiny a 1993 z Běloruska. Většina těch, kteří přišli, jsou lidé mladší 18 let (asi 24%) a lidé ve věku 18-35 let (asi 27%). Pětina jsou migranti ve věku 36 až 50 let. Lidé starší 50 let celkem o něco více než čtvrtina, podle portálu YidInfo.

Oficiální Izrael je přesvědčen, že repatriovaní Židé pomohou posílit izraelskou společnost a stanou se významným motorem růstu izraelské ekonomiky. Bývalý izraelský premiér Jair Lapid označil příchod Židů z Ruska, Ukrajiny a dalších zemí za požehnání pro Izrael. V listopadu se však Benjamin Netanjahu stal znovu premiérem a v prosinci sestavil vládu, která zahrnovala zástupce ultranacionalistických a krajně pravicových stran.

V červenci ministerstvo spravedlnosti Ruské federace obvinilo ruský zastupitelský úřad ze "Sohnut" (mezinárodní sionistická organizace s centrem ve Státě Izrael, která se zabývá repatriací do Izraele) z porušení právních předpisů Ruské federace a prostřednictvím soudu požadovalo její likvidaci. Současně, jaký druh porušení není specifikován. Soudní jednání bylo čtyřikrát odloženo: naposledy na polovinu února.

https://kapital-rus.ru/news/392491-izra ... um=desktop

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11970
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Izrael

Příspěvek od martanus » 28 pro 2022, 23:51

Nastupující izraelský premiér Benjamin Netanjahu je zaneprázdněn sestavováním toho, co je široce vnímáno jako nejtvrdší a nejpravicovější vláda v historii země. Netanjahu by měl spolu se svými nejvyššími ministry formálně složit úřad ve čtvrtek.

Už slíbil, že rozšiřování osad na palestinském Západním břehu Jordánu zařadí na nejvyšší místo na seznamu priorit . Jeho strana Likud ve středu zveřejnila politické pokyny nové vládní koalice, které se otevírá příslibem „ pokrok a rozvoj osídlení ve všech částech země Izrael – v Galileji, Negevu, Golanských výšinách a Judeji a Samaří“.
https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... h-priority
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 09 led 2023, 17:02

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/izr ... zpecnosti/
Izraelská armáda: Nebudeme přijímat rozkazy od extremistického ministra bezpečnosti
Zvláštní reportáž izraelské televize Channel 12 odhalila, že odstupující náčelník generálního štábu izraelské armády (CoS) Aviv Kochavi informoval premiéra Benjamina Netanjahua o svém rozhodnutí neřídit se rozkazy vydanými jeho koaličními ministry.

Kočavího slova se týkala ministrů Bezalela Smotricha a Itamara Ben-Gvira, kterým Netanjahu v rámci koaliční dohody rozšířil pravomoci ovlivňovat velení izraelské armády.

Odstupující ministr obrany ve svém nedávném telefonátu s Netanjahuem upřesnil, že se bude zodpovídat pouze ministru obrany Yoavu Galantovi a bude se bránit příkazům odjinud. Kočaví se postaví proti Smotrichovým a Ben-Gvirovým příkazům a zajistí, aby nebyly realizovány.

Očekává se, že tato situace způsobí velký zmatek, protože Smotrich dostal v rámci ministerstva obrany roli ministra, který dohlíží na aktivity vlády na okupovaných územích.

V důsledku toho má nyní vůdce náboženské sionistické strany možnost jmenovat generály, kteří povedou civilně-vojenskou agenturu na Západním břehu Jordánu a budou řídit civilní záležitosti v izraelských osadách.

Tato pravomoc je v rozporu s tradicí, která stanoví, že generálmajora pověřeného vedením Koordinátora vládních aktivit na územích (COGAT) jmenuje ministr obrany po prověrce armádním poradním sborem.

Netanjahuova koaliční dohoda s Ben-Gvirem navíc rozšiřuje jeho působnost jako ministra národní bezpečnosti a policie a pověřuje ho vedením pohraniční policie, čímž zbavuje ministerstvo obrany jeho velení.

Takové rozhodnutí by vytvořilo dvě vedení izraelských sil na Západním břehu Jordánu, neboť v současné době pohraniční policie působí společně s izraelskou armádou pod velením CoS.

Ve světle tohoto vývoje Kočaví Netanjahuovi sdělil, že nedovolí dvojí velení vzhledem k důsledkům, které by to mohlo způsobit, a je připraven nařídit stažení pohraniční policie v plném rozsahu.

„Pokud bude kontrola nad pohraniční policií převedena mimo velení IDF v Judeji a Samaří a mimo velení modré [národní] policie [uvnitř Izraele], nasadíme vojáky a záložníky [místo pohraniční policie],“ citoval Kočaviho kanál 12.

Kočavi má 16. ledna odejít do důchodu a nahradí ho jeho zástupce generálmajor Herzi Halevi.
“Itamar Ben-Gvir used the Al-Aqsa visit to indicate both to his followers and to Netanyahu that he answers to no one, and that he will not compromise on his own extreme ideology of Jewish supremacism”

✍️Opinion by Jonathan Cookhttps://t.co/mKFXdMAtVg
— Middle East Eye (@MiddleEastEye) January 6, 2023
Jeho obavy vyjadřují i starší důstojníci izraelské armády a tisíce dalších vojáků, včetně asi 1 197 bývalých důstojníků izraelského letectva, kteří 26. prosince zaslali izraelskému nejvyššímu soudu dopis proti nové vládě.

Důstojníci letectva ji považují za hrozbu, která „zničí izraelskou demokracii“ a ukončí „soužití izraelské komunity“.

„Jsme na velmi šikmé ploše procesu politizace civilně-vojenských vztahů nebo obecně armády,“ řekl bývalý generální ředitel izraelského ministerstva pro strategické záležitosti Kobi Michael.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 13 led 2023, 09:36

https://www.ceska-justice.cz/2023/01/iz ... ym-vladou/
Izraelská justice se hromadně bouří proti reformám plánovaným vládou
Izraelská justice se hromadně bouří proti reformě soudnictví, kterou chce prosadit nová pravicová vláda Benjamina Netanjahua. Desítky bývalých generálních prokurátorů a šéfů soudů podepsaly otevřený dopis, který návrh kritizuje jako „snahu rozbořit justiční systém“. Před budovami soudů po celém Izraeli dnes demonstrovaly stovky právníků, soudy v rámci protestu na hodinu zastavily práci, napsal deník Haarec.

„V plánu je změnit metodu jmenování soudců, což by změnilo Nejvyšší soud z nezávislé instituce, která rozhoduje beze strachu a bez předpojatosti, v kvazipolitickou instituci, která bude čelit podezření, že právo využívá ve prospěch vlády,“ stojí v dopise, který podepsalo i sedm bývalých generálních prokurátorů nebo někdejší předsedové Nejvyššího soudu Aharon Barak a Dorit Bejnišová. Podle nich krok vlády soudní systém nezlepší, spíš by ho mohl rozložit.

S návrhem reformy, která patří k hlavním prioritám nové vlády, přišel ministr spravedlnosti Jariv Levin. Podle něj by 120členný parlament, neboli Kneset, měl nově pravomoc přehlasovat rozhodnutí Nejvyššího soudu prostou většinou 61 hlasů. Levin rovněž navrhuje, aby politici hráli větší roli při jmenování soudců.

Kritici upozorňují, že změny fungování Nejvyššího soudu jsou výhodné i pro samotného premiéra, který čelí obžalobě z korupce. Obvinění se týkají tří na sobě nezávislých případů, v nichž jde mimo jiné o ovlivňování vlastníků médií a přijímání štědrých darů výměnou za politické výhody. Netanjahu vinu odmítá, v případě odsouzení mu hrozí dlouhé vězení.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 13 led 2023, 10:16

https://www.pokec24.cz/krize-ukrajina/i ... opomijeji/
Izrael nemá zájem čelit Rusku. Expert Bohbot vysvětluje, co čeští politici opomíjejí
Rozhovor
Na rozdíl od evropských zemí nemá nová izraelská vláda zájem čelit Rusku a i přes válku na Ukrajině zhoršovat vzájemné mezinárodní vztahy. Myslí si to bezpečnostní expert a ředitel Centra pro výzkum terorismu David Bohbot. „Izraeli záleží více na bezpečnosti vlastních obyvatel, než na bezpečnosti obyvatel Ukrajiny. Na rozdíl od českých politiků, žijících pouze přítomností, myslí Izrael především na budoucnost, na to, co bude po válce,“ říká expert, podle kterého se především v poslední době ukazuje, že „západní koalice“ už není jednotná. „Podle mého názoru se postupně bude její jednota ještě více drolit. USA jsou jedinou zemí, která z této války skutečně profituje a jsou prezentovány jako vítěz konfliktu,“ říká v rozhovoru Bohbot s tím, že především čas hraje proti Ukrajině. „Je systematicky ničena a lidé umírají nebo se stávají bezdomovci. Válka je v opotřebovávací fázi. Je čas přestat si lhát, začít se setkávat a vrátit se k mírovým jednáním,“ dodává David Bohbot.

Nový izraelský ministr zahraničí Eli Cohen ve svém inauguračním projevu uvedl, že před jednáním s evropskými ministry zahraničí hodlá mluvit se svým ruským protějškem Lavrovem a upřesnil, že na rozdíl od svého předchůdce v úřadu se od něj neočekává, že by Rusko veřejně odsuzoval. Dočkáme se změny v postoji izraelské vlády k Rusku? Co si o tom myslí nastupující premiér Benjamin Netanjahu?

Ruský prezident Vladimir Putin, který byl mezi prvními prezidenty, gratulujícími premiérovi Netanjahuovi k vítezství, není nepřítelem Státu Izrael. Ministr Cohen vyjádřil přesně to, co si myslí premiér Netanjahu a s ním i většina obyvatel Izraele, včetně jeho bezpečnostní elity. Ostatně názor nového izraelského premiéra zastávám i já. Spolupráce mezi Ruskem a Izraelem byla za Netanjahua vynikající a myslím, že se nyní bude dále zlepšovat. Izrael, na rozdíl od evropských zemí, nemá zájem čelit Rusku. Záleží mu více na bezpečnosti vlastních obyvatel, než na bezpečnosti obyvatel Ukrajiny. Na rozdíl od českých politiků, žijících pouze přítomností, myslí Izrael především na budoucnost, na to, co bude po válce.

Ukrajina nebyla nikdy na straně Státu Izrael a ani za židovského prezidenta Zelenského neudělala nic v jeho prospěch. Proto nebyla a nikdy nebude pro Izrael důležitým partnerem. Rusko s Izraelem spolupracovalo a spolupracuje i vojensky. Ruská armáda je schopna vážně ohrozit izraelskou bezpečnost a Netanjahu, který se osobně přátelí s prezidentem Putinem, to určitě nepřipustí.

Rok 2022 skončil, ale válka na Ukrajině pokračuje. Je vůbec možné dnes v tomto konfliktu někoho označit za vítěze, nebo poraženého?
Při rozhodování, kdo je vítěz a kdo poražený, musíme hodnotit dva parametry. Prvním jsou původní a současné cíle aktérů války, druhým je faktor času. Válka je velmi dynamický proces. Situace se v čase mění a kdo se dnes zdá být vítězem, může být zítra poraženým. Ruské armádě se nepodařilo dosáhnout původního cíle, ovládnutí celé Ukrajiny. Podařilo se jí ale Ukrajinu zdevastovat a z třetiny jejích obyvatel udělat uprchlíky. Dnes je hlavním ruským cílem plně ovládnout a stabilizovat čtyři anektované oblasti – Luhanskou, Doněckou, Záporožskou a Chersonskou. Tento cíl je v mých očích dříve či později dosažitelný.

Ukrajinská armáda veřejně hovořila o třech cílech. Zabránit ruské armádě v obsazení celé Ukrajiny, vytlačit ruskou armádu z obsazených a anektovaných území včetně Krymu a chránit občany, minimalizovat ztráty a zabránit ničení infrastruktury. Dosáhnout prvního cíle se jí podařilo, druhý cíl nevidím jako reálný, a v plnění třetího, o který by se armáda, bránící svůj stát, měla snažit na prvním místě, jednoznačně selhala. Podařilo se jí tedy splnit jediný cíl ze tří, a to je dost málo.

Velkým hráčem na ukrajinském válčišti jsou USA. Jejich cílem bylo posílit vlastní postavení a postavení NATO. Chtěly oslabit Rusko, sjednotit proti němu západ a finančně i vojensky ho zničit. Dosáhly posílení NATO a oslabení Ruska, ale ekonomické sankce nefungují. Naopak, ve svých důsledcích se obrátily proti nim a jejich spojencům. Západní koalice už není jednotná a podle mého názoru se postupně bude její jednota ještě více drolit. USA jsou jedinou zemí, která z této války skutečně profituje a jsou prezentovány jako vítěz konfliktu. Ale teprve čas ukáže, jaké finanční a vojenské dopady to bude na USA skutečně mít.

Od začátku tohoto konfliktu říkáte, že Ukrajina nemůže zvítězit. Ukrajinská armáda přitom dosáhla mnoha úspěchů. Proč jste si tak jistý, že nemůže vyhrát válku?

Logika a informace. Víme, že z Ukrajiny odešlo mnoho mladých lidí. Většina z nich byly ženy, ale dost z nich je ve věku, kdy mohou bojovat. Když bojoval o přežití Izrael, ženy neutíkaly. Bojovaly a bránily ho. Počítejte se mnou. Na Ukrajině aktuálně žije kolem 25 milionů Ukrajinců. Jakou mají šanci proti 170 milionům Rusů? Logicky, jak řekl kdysi Stalin, nakonec rozhodnou počty.

Pokud jde o informace, víme, že v Rusku není aktuálně nikdo, kdo by dokázal nahradit Vladimíra Putina a ruský lid je mu většinou nakloněn. Prezident Putin se nikdy nevzdá a bude pokračovat ve válce, dokud nebude mít pocit, že může ruskému národu ukázat jasné vítězství. Třeba připojení oblastí Ukrajiny, které jsou průmyslově důležité, nebo mají přístup k moři, k Ruské federaci. Zvlášť když v mnoha z nich je proruská většina, která pod ukrajinskou vládou reálně trpěla. Nic menšího ho podle mě neuspokojí.

Víme také, že Ukrajině začíná vysychat vojenská pomoc, kterou dostávala od začátku války. S postupem času má také stále méně cizích vojáků zájem bojovat za Ukrajinu. Nejviditelnější je to na příkladu speciálních jednotek Mozart, tvořených velice dobře vycvičenými vojáky. Jejich šéf, Andrew Milburn, veřejně promluvil o svém zklamání z chování ukrajinských vojáků, které cvičil. Hlavně hovořil o tom, že ukrajinští vojáci zabíjejí zajaté ruské vojáky, kteří se vzdali. V jeho očích to není akceptovatelné a jestli Ukrajinci ztratí jeho podporu, zmizí s ním kolem pěti tisíc zahraničních „dobrovolníků“, velice dobrých bojovníků, kteří jsou výraznou podporou nedostatečně vycvičených ukrajinských vojáků. Ukrajinská armáda, která potřebuje každého vojáka a už začala posílat do boje i patnáctileté kluky, si nemůže takovou ztrátu dovolit. Chování ukrajinských vojáků ale bere těmto dobrovolníkům chuť jim pomáhat.

Proč se Američané rozhodli poslat Ukrajině systém Patriot? Znamená to další eskalaci konfliktu? Může systém Patriot změnit situaci?

USA posílají Patrioty, protože už vědí, že Ukrajina prohraje a chtějí mít možnost říci: „Udělali jsme všechno!“. Není to vojenská eskalace, protože systém Patriot nemůže Ukrajincům pomoci po vojenské stránce. Jde spíše o eskalaci psychologickou. Vždy, když už to vypadá, že USA mají nějaké nepřekročitelné červené hranice, zjistíme, že to tak není a že dodávky zbraní z USA žádné meze nemají.

A jestli může systém Patriot změnit situaci? Ne. Patriot je mnohem dražší než systémy S-300 a S-400, přitom je méně účinný. Je také velice složitý, proto vyžaduje dlouhodobý intenzivní výcvik. A čas je to, co ukrajinské armádě chybí. Navíc provozovat a udržovat tyto systémy je velice drahé. Každá raketa stojí kolem 3 milionů dolarů a nemyslím si, že Ukrajinci budou moci sponzorovat jejich nákup z peněz, které jim darujeme. Opět je to jen pokus přesvědčit nás, že Ukrajina vyhraje, pokud získá tyto systémy. Není to poprvé, co nás takto oblbují, ale teď už jsme zkušení a víme, že velké změny na bojišti nenastanou. Čas je prostě proti Ukrajině. Je systematicky ničena a lidé umírají nebo se stávají bezdomovci. Válka je v opotřebovávací fázi. Je čas přestat si lhát, začít se setkávat a vrátit se k mírovým jednáním.

Opotřebovávací válka – to zní dlouhodobě a krvavě. Proč se válka na Ukrajině dostala do této fáze? Co může Rusko použitím této strategie získat?

Opotřebovávací válka není vůbec neobvyklá. Války, plánované jako rozhodující, zaměřené na rychlé ovládnutí nějakého území, se často mění ve války opotřebovávací. Opotřebovávací válka má dva specifické rysy. Jednak není vedena jen na poli válečném, ale i diplomacií a ekonomickými zbraněmi, jednak není předem dána její délka. Opotřebovávací války mívá obvykle jeden ze dvou strategických cílů. Buď dosáhnout takového „opotřebení“ nepřítele, které umožní přechod k rozhodujícímu útoku, nebo vyčerpat druhou stranu natolik, že ztratí schopnost nebo chuť bojovat a vzdá se, případně přistoupí na podmínky, které vyhovují útočící armádě. Ruská armáda přešla na opotřebovávací válku úmyslně a s rozmyslem. Brzy se dozvíme, zda je jejím záměrem přejít k rozhodujícímu útoku, nebo zvítězit tím, že ukrajinskou armádu a obyvatelstvo naprosto vyčerpá.

Pamatuji si, jak jste se pohádal s paní Marvanovou a panem Hudečkem, kteří říkali, že se mýlíte a že s Putinem se nesmí jednat, protože je to zločinec a vrah. Tyto lidé reprezentují v Čechách názorovou většinu, odmítající diplomatické řešení. Proč myslíte, že tomu tak je?

Tito politici a lidé, kteří papouškují jejich názory, jsou amatéři bez zkušeností s válkou. Já ty zkušenosti a poznatky mám a vím, že bez diplomacie tento konflikt nelze ukončit. Vím také, že tato válka je zástupná a špatná pro obě strany. Nejvíce na ni ale doplácí Ukrajina a její obyvatelé. Psal jsem už na počátku války, že vítězství Ukrajiny, které by přineslo ústup ruské armády z celého jejího území, by také znamenalo vylidnění a totální zničení její infrastruktury a obytných domů. To by nebylo žádné vítězství, ale sebevražda. Ukrajina se dnes nachází před ekonomickým a hospodářským kolapsem. Bez cizí pomoci není již není schopna samostatně existovat. Na co tedy čekáme? Až bude skutečně totálně zničená a bez obyvatel? 

Lidé dnes nemají žádnou vizi budoucnosti. Předvídal jsem tento vývoj a chtěl jsem mu zabránit. Všichni ti, kteří chtěli Ukrajinu v jejím boji podpořit, dosáhli jediného – celkové zničení Ukrajiny a zbytečné smrti stovek tisíc lidí! A k čemu to bylo dobré? Putin získá tak jako tak východní část Ukrajiny, kterou již oficiálně připojil k území Ruské federace. Porážka Ukrajiny je neodvratná a prodlužování konfliktu je nejen zbytečné, ale i nebezpečné, neboť může eskalovat v 3. světovou válku, vedenou jadernými zbraněmi.

Na Silvestra zaútočil radikální islamista na tři policisty. Bylo prokázáno, že měl vazby na afghánský Taliban a jeho motiv byl náboženský. V Paříži a dalších evropských městech hořela auta, docházelo k vandalismu a muslimská mládež terorizovala ulice. Jsme na počátku nových vln teroristických útoků?

Ne. Pokud nedojde k nějakému závažnému incidentu, jako veřejné pálení Koránu nebo zesměšňování proroka Mohameda, je pravděpodobnost plánovaných nepokojů řízených radikálními islamisty nebo teroristických útoků malá. Ne že by radikální islám zmizel, nebo radikální muslimové změnili názor. Důvodem je to, že organizovaní radikální islamisté dnes používají novou metodu infiltrace a demografického ovládnutí. Jejich vůdci jim nařídili, aby zpomalili a nechali „pracovat“ čas. Nedávno zemřelý Jusuf al Kardawy to vyjádřil nejlépe. Cituji: “Dobytí Evropy nemusí být mečem, islám dobude Evropu bez války, s pomocí dauvy.” Dauva znamená islámské vzdělávání a propagandu. 

Konkrétně ve Francie dnes žije asi dvanáct milionů muslimů. Většina z nich není radikální, ale Kardawy věřil, že se časem obrátí proti tamním felowským občanům a připojí se k plánovanému džihádu. Každý rok do Francie přichází více než 150 000 nových muslimských přistěhovalců a přes 200 000 rodilých Francouzů Francii opouští. Tato čísla jsou alarmující a jen čas ukáže, jak to s Francií dopadne. Zatím je zřejmé, že policie ztratila kontrolu a nemá způsob, jak ji znovu získat. Francouzské ulice už nejsou bezpečné. Francouzská muslimská organizace UOIF, spadající pod Muslimské bratrstvo, skupuje pozemky a kostely, staví mešity , školky a školy pro výuku v duchu islámu, schvaluje nové imámy a kontroluje halal. A děje se tak oficiálně, veřejně a dokonce s finanční podporou francouzské vlády. Tohle prostě nemůže pro Francouze dopadnout dobře.

Zdroj : Parlamentní Listy
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 11970
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Izrael

Příspěvek od martanus » 21 led 2023, 21:57

Letecké snímky z demonstrace proti Netanjahuovi v Tel Avivu

Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 28 led 2023, 20:31

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... val-727543
Sedm mrtvých v synagoze. A Izrael se prý opravdu naštval
Páteční útok palestinského radikála v jeruzalémské synagoze si podle dostupných informací vyžádal sedm lidských životů. Útočník byl poté policií zastřelen. Roste ale obava ze stupňování násilí v této oblasti. Izraelská armáda posílila svoje pozice na západním břehu Jordánu a očekává se odveta za zmíněný teroristický útok. Situace bude zřejmě dál eskalovat.
Sedm mrtvých v synagoze. A Izrael se prý opravdu naštval

Sedm lidí bylo zastřeleno a nejméně tři další byli zraněni při teroristickém útoku poblíž synagogy v jeruzalémské čtvrti Neve Yaakov, uvedla v pátek večer místní policie a zdravotníci.

„Podle policie terorista přijel autem ve 20:13 do čtvrti Východní Jeruzalém a zahájil palbu na lidi před synagogou a na další kolemjdoucí,“ uvedl server The Times Of Israel. Útočník pravděpodobně čekal před synagogou, dokud neskončily šabatové modlitby, a pak zastřelil věřící, když vycházeli ven.

Podle serveru The Jerusalem Post byl útočník, pravděpodobně člen islamistického hnutí Hamás, policií pronásledován a zastřelen poté, co na policisty sám začal střílet.

Premiér Benjamin Netanjahu označil útok za jeden z nejkrutějších za poslední roky. „Naše srdce patří rodinám. Chválím policisty, kteří tak rychle zasáhli. Musíme jednat odhodlaně a klidně,“ řekl a vyzval lidi, aby nebrali zákon do vlastních rukou.

Podle Netanjahua se kabinet sejde v sobotu. „Rozhodli jsme se o několika okamžitých krocích, které začnou dnes večer,“ naznačil premiér, že odpověď Izraele na incident může být rychlá.

To potvrdil i pravicový ministr národní bezpečnosti Itamar Ben-Gvir, který také navštívil místo útoku a přítomní lidé ho přivítali směsí jásotu a hněvu. „Vláda musí odpovědět, dá-li Bůh, tak se to také stane,“ řekl čekajícímu davu.

Útok před synagogou potvrdil obavy z eskalace násilí po měsících střetů na Západním břehu Jordánu, které ve čtvrtek vyvrcholily náletem na Jenin, při kterém zahynulo nejméně devět Palestinců.

Na situaci podle Reuters reagovala i izraelská armáda. „Po situačním vyhodnocení IDF (Izraelských obranných sil) bylo rozhodnuto posílit divizi Judea a Samaria o další divizi,“ sdělili její představitelé.

Ti, co varovali před stupňováním napětí, se nemýlili. Podle nejnovějších informací byli při další střelbě v Jeruzalémě v sobotu dopoledne zraněni dva lidé, uvádí to ČTK a server Aktualne.cz. Podle izraelské policie to byl teroristický útok a útočník byl zneškodněn.

Dodejme, že Jordánsko a Egypt, arabské země, které podepsaly mírové smlouvy s Izraelem, útok odsoudily, stejně jako Spojené arabské emiráty, jeden z několika arabských států, které před více než dvěma lety normalizovaly vztahy s Izraelem.

Na druhou stranu, libanonská Íránem podporovaná skupina Hizballáh podle agentury Reuters útok chválila. A mluvčí palestinské islamistické skupiny Hamás jej přivítal jako „odpověď na zločin páchaný okupací v Džanínu a přirozenou reakci na zločinné činy okupace“.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 29 led 2023, 23:45

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/net ... eruzaleme/
Netanjahu oznámil plány na vyzbrojení Izraelců po útoku v Jeruzalémě
Premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že v souvislosti s eskalací násilí na okupovaném palestinském území plánuje Izraelcům usnadnit získávání střelných zbraní, což je považováno za „kolektivní trest“, který by mohl násilí ještě zvýšit. (Foto: Flickr)

Netanjahu toto opatření oznámil v sobotu pozdě večer poté, co svolal zasedání svého bezpečnostního kabinetu – plného politiků zastávajících tvrdou linii – kvůli dvojici přestřelek, mezi nimiž byl i útok v okupovaném východním Jeruzalémě.

COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 31 led 2023, 00:14

https://pravyprostor.net/?p=155606
USA financují Araby, kteří chtějí zničit Izrael
BASSAM TAWIL

Někteří izraelští reportéři, kteří přijeli pracovně do Kataru na mistrovství světa ve fotbale, byli obtěžováni a slovně uráženi Araby z několika zemí. Říkali jim, že Izrael nemá právo na existenci a že většina Arabů je proti jakékoliv formě normalizace vztahů s Izraelci.

Ty, kteří jsou obeznámeni s probíhajícím masivním podněcováním k nenávisti proti Izraeli v některých arabských zemích, toto nepřátelské přijetí, kterého se izraelským židovským novinářům dostalo v Kataru, nepřekvapilo. Katar se již mnoho let hlásí k radikálním islamistům včetně Muslimského bratrstva.

Znepokojující je, že většina slovních výpadů přišla od Arabů ze zemí, jejichž vlády podepsaly s Izraelem mírové smlouvy nebo jiné dohody: Egypta, Jordánska a Palestinské samosprávy. Egypt a Jordánsko mají s Izraelem uzavřeny mírové smlouvy, zatímco Palestinská samospráva podepsala v roce 1993 s Izraelem Mírové dohody z Osla.

Ještě znepokojivější je to, že nenávist vůči Izraeli pochází od Arabů, kteří nadále inkasují bezpodmínečnou finanční pomoc od USA.

Stojí za zmínku, že od dubna 2021 poskytly USA Palestincům pomoc ve výši více než půl miliardy dolarů.

Pokud si USA myslí, že zasypávání palestinských představitelů penězi a ústupky sníží napětí, tak si pište, že tento přístup rozhodně nebude fungovat. Jediné, co se stane, je to, že se nepřátelství zvýší, takže se budou muset zvýšit i úplatky. Poskytování reálných, skutečných darů výměnou za plané sliby je od samého počátku nevyhnutelně odsouzeno k nezdaru.
Mírové smlouvy a Mírové dohody z Osla, stejně tak jako finanční pomoc USA, nezastavily Egypťany, Jordánce a Palestince v jejich kampaních šířících nenávist vůči Izraeli a Židům.

Poselství, které tito Arabové vysílají svému lidu, zní: „Normalizace vztahů s Izraelem je zločin a forma zrady.“ Dalším poselstvím je, že „Izrael nemá právo na existenci a všichni Arabové a muslimové by se měli zapojit do džihádu (svaté války) za jeho likvidaci.“

Právě kvůli takovým poselstvím projevili arabští fanoušci na mistrovství světa ve fotbale v Kataru vůči přítomným izraelským židovským novinářům tak velkou míru nepřátelství.

Tito novináři nyní tvrdí, že si nebyli vědomi míry nepřátelství vůči Izraeli v arabském světě. Je to pravděpodobně proto, že nemluví arabsky, nebo se rozhodli ignorovat poselství, která jsou Arabům v arabském světě už po desetiletí předávána prostřednictvím mešit, politických vůdců a médií.

V čele arabské kampaně podněcující nenávist vůči Izraeli a snažící se o delegitimizaci Izraele nadále stojí Palestinská samospráva vedená Mahmúdem Abbásem. Vedle štvavé rétoriky Palestinská samospráva neskrývá ani svůj nesmiřitelný odpor k jakémukoliv míru s Izraelem.

Ve své poslední tirádě proti Izraeli Abbásova vládnoucí frakce Fatah prohlásila, že izraelská protiteroristická opatření, jejichž cílem je chránit životy Židů i Arabů, jsou aktem „terorismu a válečných zločinů“. Podle logiky Palestinské samosprávy je teroristický útok proti Izraeli legitimní a pachatel je hrdina a mučedník a izraelská opatření k zastavení terorismu jsou nelegitimní.

Toto je ta samá Palestinská samospráva, která udržuje dobré vztahy s Bidenovou administrativou, přičemž Bidenova administrativa se nedávno rozhodla tyto vzájemné vztahy ještě zlepšit.

V reakci na izraelské bezpečnostní zásahy proti teroristům na Západním břehu Abbásova frakce Fatah uvedla:

„Vláda v Tel Avivu pokračuje každý den ve své zločinné politice a těží z mlčení světových vlád, nečinnosti americké administrativy, naléhání některých Arabů na normalizaci vztahů a slabosti mezinárodních organizací.“

Co se z tohoto prohlášení člověk dozví?

Za prvé, výraz „vláda v Tel Avivu“ naznačuje, že Palestinci neuznávají žádnou část Jeruzaléma jako hlavní město Izraele. Palestinské vedení tvrdí, že chce, aby se hlavním městem budoucího palestinského státu stal pouze východní Jeruzalém. Z prohlášení však vyplývá, že Palestinci se domnívají, že Izrael nemá právo ani na západní Jeruzalém a jeho hlavním městem by měl být Tel Aviv.

Za druhé, tvrzení, že se Izrael dopouští „válečných zločinů“, lze považovat za přímou výzvu Palestincům, aby se zapojili do násilí proti Izraelcům. Lživá zmínka o „válečných zločinech“ je rovněž určena západnímu publiku a je součástí kampaně za delegitimizaci Izraele a připravení půdy pro stíhání jeho představitelů před mezinárodními soudy.

Za třetí, v prohlášení vládnoucí frakce Fatah, v jejímž čele rovněž stojí Mahmúd Abbás, se jasně uvádí, že Palestinci jsou proti normalizaci vztahů mezi Izraelem a arabskými zeměmi. Fatah obviňuje některé arabské země z toho, že „trvají“ na normalizaci svých vztahů s Izraelem. Toto obvinění je třeba chápat jako přímou výzvu Arabům, aby se vzbouřili proti svým vůdcům za to, že se rozhodli uzavřít mír s Izraelem a usilují o vzájemnou bezpečnostní a hospodářskou spolupráci.

Kampaně proti normalizaci vztahů s Izraelem jsou v Egyptě a Jordánsku stejně silné jako palestinské podněcování k nenávisti proti Izraeli.

Generální syndikát Svazu egyptských spisovatelů začal vyšetřovat spisovatele Júsufa Zaidana, Alaa Al-Aswanyho a Monu Prince kvůli obvinění z „normalizace vztahů s Izraelem“. Syndikát pohrozil, že pokud budou shledáni vinnými, tak je vyloučí ze svých řad.

Důvodem pro vyšetřování Júsufa Zaidana bylo jeho oznámení, že je ochoten přednášet na izraelské univerzitě. Je také podezřelý z toho, že vyjádřil podporu navázání vztahů mezi egyptskými a izraelskými intelektuály.

Mona Prince je obviněna z podpory normalizace vztahů s Izraelem, protože se objevila na fotografiích s izraelským velvyslancem v Egyptě.

Alaa Al-Aswany čelí možnosti propuštění ze Svazu egyptských spisovatelů poté, co byl obviněn z poskytnutí rozhovoru izraelským médiím.

V minulosti Svaz egyptských spisovatelů vyloučil za údajnou podporu normalizace vztahů s Izraelem významného spisovatele Aliho Salema.

Od podpisu mírové smlouvy mezi Egyptem a Izraelem v roce 1979 obdržel Egypt vojenskou pomoc financovanou americkými daňovými poplatníky ve výši více než 51 miliard dolarů.

V Jordánsku se konají demonstrace nebo shromáždění proti normalizaci vztahů s Izraelem téměř každý týden.

Opět je třeba zdůraznit, že toto podněcování k nenávisti proti Izraeli se šíří navzdory pokračující masivní finanční pomoci USA Jordánsku. Dne 27. listopadu 2022 obdrželo Jordánsko další americký grant na podporu státního rozpočtu království ve výši 845 milionů dolarů. Tento grant je součástí amerického programu hospodářské pomoci jordánské vládě a je součástí třetího memoranda o porozumění, které Jordánsko a USA podepsaly na léta 2018-2022.

Nepřátelé Izraele a USA oslavují šikanu izraelských novinářů během mistrovství světa ve fotbale v Kataru. Nepřátelé míru jsou nadšeni, že mnozí Arabové využili příležitosti, kterou jim mistrovství světa ve fotbale poskytlo, aby vyjádřili svou nenávist k Izraeli a touhu po jeho nahrazení islamistickým teroristickým státem podporovaným Íránem.

Palestinský spisovatel Charhabil Al-Ghareeb v článku zveřejněném na serveru Al-Mayadeen, který je hlásnou troubou Íránem podporovaných teroristických milicí hnutí Hizballáh, napsal:

„To, co se stalo na letošním mistrovství světa ve fotbale v Kataru, představuje další facku ‚Izraeli‘, který využívá jakékoliv události k tomu, aby v arabských a islámských kruzích získal uznání…. Mistrovství světa ve fotbale představovalo pro Araby skvělou příležitost vyjádřit svůj nesouhlas s normalizací vztahů s ‚Izraelem‘ a zablokovat jeho snahu vystupovat v regionu jako přirozená entita.“

Tyto projevy nenávisti, které v ulicích Kataru vůči Izraelcům proběhly, by měly sloužit jako varovný signál všem, kteří dlouho zavírali oči před podněcováním k nenávisti vůči Izraeli v arabském světě. Nepřátelství vůči izraelským novinářům bohužel také připomíná, že v arabském světě je ještě mnoho lidí, kteří se stále nesmířili s existencí Státu Izrael.

Jedním ze způsobů, jak čelit této nenávistné kampani a podpořit mír, by bylo to, aby USA podmínily svou finanční pomoc ukončením nenávistné rétoriky. Zatím je však zřejmé, že USA nemají v úmyslu za své peníze cokoliv požadovat.

Prozatím tedy budou mnozí Arabové i nadále dostávat od USA stovky milionů dolarů, přestože nadále aktivně usilují o zničení Izraele.

Bassam Tawil, překlad původního textu: US Funds Arabs Who Want to Destroy Israel, překlad: René David
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 02 úno 2023, 21:40

https://echo24.cz/a/Hrmsz/zpravy-svet-i ... pasmo-gazy
Izrael podnikl odvetné letecké údery na Pásmo Gazy
Izrael ve čtvrtek podnikl letecké údery na Pásmo Gazy, uvedla agentura Reuters s odvoláním na svědky. Stalo se tak jen několik hodin poté, co izraelská armáda zachytila raketu vypálenou právě z této oblasti, které vládne radikální hnutí Hamás. Žádné informace o obětech nebyly známy. Izraelská armáda rovněž uvedla, že se v noci v oblastech kolem Pásma Gazy opět ozvaly sirény varující před blížícími se raketami.

Cílem posledních útoků byla podle izraelské armády místa, kde se vyrábí rakety a další zbraně používané ozbrojenci z hnutí Hamás. Silné exploze otřásaly budovami a osvětlovaly noční oblohu nad Gazou, popsala agentura Reuters .
AFP is reporting that Israel has conducted air strikes on the central Gaza Strip after intercepting a rocket fired from the Palestinian territory. The Israeli army confirmed in a statement that it was "striking in the Gaza Strip". #Gaza #Israel pic.twitter.com/ctzFTXxoQd
— CGTN Global Watch (@GlobalWatchCGTN) February 2, 2023
Ozbrojené křídlo levicové Demokratické fronty pro osvobození Palestiny uvedlo, že ve čtvrtek brzy ráno vypálilo na Izrael několik raketových salv. Reagovali tak na izraelské nálety a „systematickou agresi“ vůči palestinským vězňům v izraelských věznicích.

Ve středu vypálenou raketu sestřelila protiraketová obrany Iron Dome. Izraelské úřady nezaznamenaly žádná zranění ani škody. Podle izraelských záchranných složek pouze jedna žena uklouzla a upadla, když utíkala do krytu. K útoku se zatím nepřihlásilo ani radikální hnutí Hamás, které vládne v Pásmu Gazy, ani menší Íránem podporovaná skupina Islámský džihád, která na Izrael vypálila několik raket minulý týden.

Incident se odehrál v době zvýšeného napětí mezi Izraelem a Palestinci nedlouho po návštěvě šéfa americké diplomacie Antonyho Blinkena, který nejprve v Tel Avivu a poté i v Ramalláhu vyzval obě strany ke zklidnění situace. Při cestě také zopakoval, že USA podporují dvoustátní řešení tohoto konfliktu, tedy vznik samostatného palestinského státu vedle toho izraelského.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 4116
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: Izrael

Příspěvek od Rado Info » 06 úno 2023, 18:40

Bývalý izraelský premiér: Putin slíbil, že nezabije Zelenského

TEL AVIV, Izrael – Bývalý izraelský premiér, který krátce sloužil jako prostředník na začátku ruské války s Ukrajinou , řekl, že dostal od ruského prezidenta slib, že nezabije svůj ukrajinský protějšek.

Bývalý premiér Naftali Bennett se v prvních týdnech války ukázal jako nepravděpodobný prostředník a stal se jedním z mála západních vůdců, kteří se loni v březnu během války setkali s prezidentem Vladimirem Putinem na krátké cestě do Moskvy.

I když se zdá, že Bennettovo zprostředkovatelské úsilí udělalo jen málo pro ukončení krveprolití, které pokračuje dodnes, jeho poznámky v rozhovoru zveřejněném online pozdě v sobotu vrhají světlo na zákulisní diplomacii a naléhavé úsilí, které probíhalo ve snaze urychlit konflikt. závěr v jeho počátcích.

V pětihodinovém rozhovoru, který se dotkl mnoha dalších témat, Bennett říká, že se Putina zeptal, zda má v úmyslu zabít ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

"Zeptal jsem se, co je s tím?" Plánuješ zabít Zelenského?“ Řekl: "Nezabiju Zelenského." Pak jsem mu řekl: "Musím pochopit, že mi dáváš slovo, že nezabiješ Zelenského." Řekl 'Nehodlám zabít Zelenského.'

Bennett řekl, že poté zavolal Zelenskému, aby ho informoval o Putinově slibu.

"Poslyš, přišel jsem ze schůzky, on tě nezabije." Ptá se: "Jsi si jistý?" Řekl jsem '100% tě nezabije'."

https://abcnews.go.com/International/wi ... y-96901897

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 32958
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Izrael

Příspěvek od Alchymista » 11 úno 2023, 12:35

https://echo24.cz/a/HpRfW/zpravy-svet-t ... zastrelila
Terorismus v Jeruzalémě. Útočník přejel autem několik lidí. Policie ho zastřelila
Dva lidi včetně šestiletého dítěte zabil dnes ve východním Jeruzalémě muž, který najel autem do lidí. Dalších pět osob zranil, včetně dítěte, které je v kritickém stavu, informují místní média. Útočníka policie na místě zastřelila. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že šlo o teroristický útok.

Podle serveru The Times of Israel při útoku zemřel šestiletý chlapec a asi dvacetiletý muž. Mezi pěti zraněnými je rovněž dítě. Deník The Jerusalem Post napsal, že útočníka policie už identifikovala a že šlo o jedenatřicetiletého obyvatele východního Jeruzaléma.

Řidič najel do lidí na autobusové zastávce v Ramotu, židovské čtvrti ve východním Jeruzalémě.

Soustrast pozůstalým vyjádřil už prezident Jicchak Herzog i premiér Netanjahu. Předseda vlády také nařídil zbourat dům útočníka a posílit bezpečnostní opatření. „Vyhodnotil jsem situaci a nařídil posílení bezpečnostních sil a také zatýkání a okamžité zapečetění domu teroristy a jeho demolici. Naší odpovědí na terorismus je udeřit na něj ze všech sil a ještě více prohloubit naši kontrolu nad naší zemí,“ uvedl Netanjahu.

V Izraeli vzrostlo napětí v souvislosti s nástupem nové Netanjahuovy vlády, v níž jsou i krajně pravicové strany, jejichž členové podporují anexi Izraelem okupovaných území, která Palestinci požadují jako součást svého budoucího státu. Situaci zostřily razie izraelské armády na okupovaném Západním břehu Jordánu, jejichž cílem jsou palestinští radikálové a při nichž vojáci zastřelili od loňska řadu palestinských radikálů, ale i několik civilistů. Koncem minulého měsíce při jedné takové razii vojáci zabili devět Palestinců a den poté palestinský ozbrojenec při teroristickém útoku v synagoze ve východním Jeruzalémě zastřelil sedm lidí a několik dalších zranil.

Otázka Jeruzaléma patří k nejožehavějším tématům palestinsko-izraelského konfliktu. Zatímco Izrael považuje Jeruzalém za své nedělitelné hlavní město, Palestinci chtějí, aby se jeho východní část stala hlavním městem budoucího palestinského státu.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.
Dinosauri sa venovali výhradne problémom vlastného rastu.

Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 14127
Registrován: 31 led 2017, 18:04

Re: Izrael

Příspěvek od petrp » 11 úno 2023, 12:48

Vyprávění Naftaliho Bennetta o jarním vyjednávání mezi Ruskem a Ukrajinou
První až třetí část
https://www.facebook.com/luciesulovsk/p ... DnisRfJX3l
https://www.facebook.com/luciesulovsk/p ... brEeuaFVCl
https://www.facebook.com/luciesulovsk/p ... cSizyBQDcl

Nejdůležitější - čtvrtá část
https://www.facebook.com/luciesulovsk/p ... un3zQEC9tl
Potkalo mě štěstí. Řeklo uhni a šlo dál...
"Oceán je pro Čechy nejbezpečnějším místem na světě" Ruda Krautschneider
* Radio Mi Amigo International * Radio Caroline *

Odpovědět