Řecko / Grécko

Odpovědět
Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 5932
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: Řecko / Grécko

Příspěvek od martanus » 24 říj 2020, 09:29

Velvyslanec USA se setkal s pro-tureckými separatisty v Řecku
Velvyslanec USA David Berger se včera sešel s pro-tureckými separatisty „turecké“ strany DEB v Thrákii, kterou podporuje Ankara. Americké velvyslanectví ve skutečnosti inzerovalo tuto návštěvu na sociálních médiích, zatímco Řecko vydalo o této návštěvě oznámení s žádostí o vysvětlení.
Zdá se, že po Egejském moři a východním Středomoří si USA udržují „stejné vzdálenosti“ také v Thrákii, protože kromě zvolených místních představitelů řeckého státu navštívili také turecké politické aktivisty v Řecku.
http://www.novarepublika.cz/2020/10/vel ... s-pro.html

Obrázek
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Orbit
Redaktor
Příspěvky: 90
Registrován: 12 dub 2018, 09:38

Re: Řecko / Grécko

Příspěvek od Orbit » 27 říj 2020, 07:52

USA zakázaly Řecku modernizovat protiletadlové systémy S-300 ruského původu

USA vetovaly řecké plány na modernizaci S-300PMU-1 systému protivzdušné obrany na úroveň téměř S-300PMU-2 pomocí modernizovaných raket a softwarové modifikace. A to na základě zbrojního embarga, které NATO uvalilo na Rusko od roku 2014 v důsledku událostí na Krymu. Embargo v podstatě zakazuje dodávky nových zbraní a zároveň vylučuje modernizaci stávajících na vyšší úroveň (povolena je pouze údržba výzbroje ruského původu v provozu na stejné technologické úrovni).
Řeckové mají umístěny dvě S-300 PMU-1 s 12 odpalovacími zařízeními a 96 raketami 48N6E1 s maximálním poloměrem záběru 150 km na Krétě. Ty chrání jak leteckou základnu Souda a další vojenská zařízení na ostrově, tak i širší zeměpisnou oblast. Záměrem modifikace mělo být pořízení nových raket 48N6E2, které prostřednictvím vylepšených algoritmů a letových trajektorií rozšiřují dolet na 200 km. Zároveň měl být pořízen radar pro včasné varování 96L6E, který nahrazuje radar 36D6/ST-68UM Tin Shield a radar LEMZ 76N6E Clam Shell v nízké nadmořské výšce. Tento radar je kompatibilní bez dalšího upgradu a s předchozími generacemi systémů, jako je S-300 PMU-1.

Obrázek

Zdroje:
https://www.defencenet.gr/amyna/904177_ ... pedo-pmu-2
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/p ... 00pmu-1-se

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 14522
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: Řecko / Grécko

Příspěvek od Alchymista » 01 lis 2020, 09:35

https://echo24.cz/a/Sq5PM/cnn-turecti-v ... u-migrantu
CNN: Turečtí vojáci zřejmě dovedli k hranici s Řeckem skupinu migrantů
K podivnému incidentu došlo u řeky Evros na hranicích Řecka a Turecka. Řecká pohraniční stráž natočila turecké vojáky, jak přivádějí k vodě čtveřici lidí v civilním oblečení. Když zpozorovali, že si jich Řekové všimli, urychleně se stáhli. Informuje o tom CNN Greece.

Ze záběrů se zdá, že vojáci vyzbrojení automatickými zbraněmi ukazují na různé části řeky. Existuje podezření, že jim ukazovali místa, kde mohou hranici překročit. Řecká stráž okamžitě po zpozorování vojáků vyvolala poplach a podařilo se jí pořídit z incidentu videozáznam.

ejedná se přitom o ojedinělý incident, hraniční stráž podle řecké strany zaregistrovala v uplynulých měsících několik pohybů podezřelých osob u hranic s Tureckem. Podle informací britského serveru Daily Mail a některých řeckých serverů Řekové u řeky Evros dokonce nasadili proti přílivu migrantů sonické zbraně. Psali jsme o tom zde.

Turecko je dlouhodobě obviňováno, že nutí nebo přiváží migranty k hranicím s Řeckem poté, co turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v únoru oznámil, že Turecko nemůže čelit další vlně uprchlíků a otevírá jim hranice do Evropy.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alexus
Redaktor
Příspěvky: 389
Registrován: 04 bře 2017, 03:29

Re: Řecko / Grécko

Příspěvek od Alexus » 16 lis 2020, 13:17

Řecko se svých ostrovů nevzdá, urychleně nakupuje bojová letadla, turecké stíhačky útočí na autonomní Kurdistán, válka s Turkem bude
Dnes byl zveřejněn text oficiální žádosti Řecka směrem k USA zaslaný ministerstvem zahraničních věcí 6. listopadu. Řecko chce velmi urychleně nakoupit stíhačky 5. generace F-35. Součástí ujednání má být plán dodávek stíhaček, plán splácení, konfigurace letadel, atd. „Vaše okamžitá reakce bude oceněna,“ uvádí se v dopise ministerstva národní obrany podepsaném generálním ředitelem pro vyzbrojování a investice Theodorosem Lagiosem. „V rámci rozpočtu EU a schodku je zásadní, aby byly první F-35 dodány v roce 2021. Z naší strany uděláme vše pro to, abychom to mohli provést ambiciózní program ". „Byli bychom rádi, kdybyste tuto žádost řešili s nejvyšší možnou naléhavostí, protože potřebujeme dodávku F-35 ve velmi blízké budoucnosti,“ zdůraznilo také řecké ministerstvo národní obrany.
Jak již bylo dříve v řeckém tisku uvedeno, má jít o nákup 18-24 amerických stíhaček F-35, řecká vláda obdržela údaje o dostupnosti a cenách stíhaček dostupných ve Spojených státech k prodeji v Řecku.
Řecká vláda projevila naléhavý zájem rovněž o 18 francouzských stíhaček Rafale 4,5 generace. Tím se snaží vyrovnat rovnováhu sil s Tureckem.
Očekává se, že francouzské stíhačky Rafale budou dodávány letectvu od začátku roku 2021 rychlostí jeden každý měsíc, takže do konce první poloviny příštího roku by se do arzenálu letectva přidalo prvních šest „mírně používaných“ Rafale. S těmito stroji se očekává proniknutí hluboko na území nepřítele. Jedná se o technologický skok od F-16 a Mirage 2000. Turecko je vybaveno stíhačkami F-16.
Podle řeckých médií se spoléhá i na to, že Erdogan se dostal do konfliktu se Saudskou Arábií, která vyhlásil embargo na turecké výrobky, a s Francií a USA, zejména kvůli nákupu ruských raket S-400.
Turecké stíhačky bombardují severní Irák, tedy autonomní Kurdistán.
Stíhačky bombardovaly poté, co členové kurdské Strany pracujících byli spatřeni leteckými sledovacími prostředky v oblastech Avashin a Zap, uvedla turecká média. (Na území Iráku!) „Neutralizováno bylo pět členů PKK. Operace budou pokračovat, dokud nebude eliminován poslední terorista,“ uvedlo turecké ministerstvo obrany.
Zdroj:

https://www.defencenet.gr/ypetha/905028 ... 0nnSLsQMuU

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host