USA

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrp
Šéfredaktor
Příspěvky: 7274
Registrován: 31 led 2017, 18:04
Bydliště: Černé/Rudé Kladensko

Re: USA

Příspěvek od petrp » 01 čer 2020, 15:12

„Martin Šmíd Spojených států“, tak nazval George Floyda americký novinář působící v Čechách Erik Best.
Dle deníku DailyMail měl však George Floyd v trestním rejstříku nejeden škraloup, odseděl si například pět let za vloupání se střelnou zbraní. Podle bývalého europoslance Pavla Teličky jsou současné nepokoje důkazem, že Trump neučinil Spojené státy velkými, jen rozdělenými. Ale podle Markéty Šichtařové už byly nepokoje po karanténě a zastavené ekonomice na spadnutí.

Jak jsme již informovali, rozbuškou pro nepokoje ve Spojených státech se stal 46 letý černoch George Floyd, který zemřel poté, co mu policista téměř devět minut klečel na krku. Jeho smrt a následná vlna protestů, rabování a násilností se stala živnou půdou pro média. Ovšem velice málo pozornosti bylo věnováno faktu, že George Floyd měl za sebou pestrou minulost. George Floyd měl potíže se zákonem a to hned několikrát. Do Minnesoty se Floyd přestěhoval z Texasu v roce 2014, kdy byl propuštěn z vězení. Zatčen byl již několikrát na konci devadesátých let kvůli drogám, krádežím a loupeži, nicméně tresty nebyly zřejmě příliš dlouhé. To však skončilo na sklonku minulé dekády. Floyd si od roku 2009 do roku 2014 odpykával pětiletý trest za vloupání se zbraní.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vne-625841
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist. A. Einstein
"V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě..." ???

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16266
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 01 čer 2020, 15:30

https://ac24.cz/-/obnova-jadernych-test ... direct=%2F
Obnova jaderných testů? Katastroficky hloupý nápad, píše Forbes
Odborníci v otázce jaderných zbraní varovali, že obnovení amerických jaderných zkoušek nejenže nenaplňuje národní bezpečnost země, ale také hrozí zahájením nových závodů ve zbrojení.

Jak napsal americký časopis Forbes, to zase zvyšuje riziko jaderné války, neboť to motivuje země, které nevlastní jaderné zbraně, a přispívá k jejich šíření.

Odborníci na jaderné zbraně odsoudili diskusi o možnosti obnovení testů jaderných zbraní po téměř 30letém moratoriu ze strany administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa jako „katastroficky hloupý nápad“, uvedl Forbes.

„Špatným nápadem je počkat o týden déle, než se začne testovat na koronavirus. Špatným nápadem je pořádat každodenní tiskové konference za účelem útoku na média. Toto je však katastroficky hloupý nápad,“ řekl k možné obnově zkoušek Joe Chirincone, odborník na jaderné zbraně v Nadaci Plowshares,

Podle Chirinconeho jsou testy zbytečné z hlediska národní bezpečnosti, protože moderní technické diagnostické prostředky umožňují lépe sledovat vlastnosti jaderných zbraní než kdykoli předtím. Navíc „bezpečnost, spolehlivost a účinnost“ amerického arzenálu byla opakovaně potvrzována v průběhu několika desetiletí.

Odborník se domnívá, že po testech v USA by je provedly země, jejichž jaderný arzenál zaostává za americkým: Indie, Pákistán, Čína a Severní Korea. Neboť, jak zdůraznil odborník na jaderné záležitosti na Princetonské univerzitě Bruce Blair, vytváření nových hlavic se u nich neobejde bez skutečných testů.

Přičemž by, podle Jeffreyho Lewise, ředitele Programu nešíření jaderných zbraní ve východní Asii ve Východoasijském institutu pro mezinárodní studia, by jaderné testy byly výhodnější pro Rusko a Čínu než USA.

Tento názor sdílí Gregory Kulacki, vedoucí analytik Unie znepokojených vědců, který poukazuje na omezené zásoby čínských plutonia a těžkých hlavic

„Obnovení jaderných zkušebních explozí jim umožní zkoušet lehčí a efektivnější návrhy, které rozšíří jejich omezené zásoby štěpného materiálu a usnadní instalaci několika hlavic na jejich rakety," citovala publikace Kulackého.

Podle Lewise to vše povede k zahájení nového závodu v zbrojení, který se snadno vymkne z rukou. Blair zároveň zdůraznil, že to zvyšuje riziko jaderné války, neboť v podstatě to „motivuje země, které nevlastní jaderné zbraně, a přispívá k jejich šíření“.

„Zkrátka, testy jsou v rozporu se zájmy národní bezpečnosti USA zvýšením pravděpodobnost jaderné války," citoval Forbes Bruce Blaira.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16266
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 01 čer 2020, 15:32

https://literarky.cz/reading-china/1259 ... -podezreni
Činnost biologických laboratoří financovaných USA vyvolává obavy a podezření
Rusko opakovaně vyzvalo svět, aby reagoval na rostoucí počet biologických laboratoří USA za jejich hranicemi, zejména v bývalých sovětských republikách, například v Gruzii a Kazachstánu.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharová 17. dubna zdůraznila, že v bývalých sovětských republikách byly pod záminkou boje proti bioterorismu zřízeny biologické laboratoře v rámci programu Cooperative Threat Reduction ministerstva obrany USA. „Tyto laboratoře ve třetích zemích jsou spravovány USA s cílem vytvářet a upravovat různé nebezpečné patogeny, a to i pro vojenské účely.

Největší obavy se týkají americko-gruzínského centra Richarda Lugara pro výzkum veřejného zdraví, které je považováno za oficiální součást amerického vojenského systému globální kontroly šíření infekčních chorob. Podle Ruska „ho nedávno navštívili vysoce postavení úředníci Pentagonu a navrhli, aby gruzínské úřady rozšířily škálu experimentů.“

Problémem jsou biologické laboratoře i přímo ve Spojených státech. Podle zprávy USA TODAY došlo v posledních pěti letech v biologických laboratořích v posledních letech k stovkám laboratorních chyb, narušení bezpečnosti a incidentům ohrožujícím vědce, jejich kolegy a někdy i veřejnost. Mezi nejzávažnější patří „nehody, ke kterým dochází v institucích pracujících s nejnebezpečnějšími patogeny na světě”.

Přesto neexistuje veřejně dostupný seznam těchto laboratoří a jejich výzkumné a bezpečnostní záznamy jsou z velké části neznámé většině státních zdravotnických oddělení pověřených reakcí na ohniska nákazy. To je obzvláště znepokojivé, protože například americká vojenská laboratoř ve Fort Detrick ve státě Maryland byla minulý rok dvakrát uzavřena kvůli nesprávnému zacházení s nebezpečnými patogeny.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6226
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 01 čer 2020, 15:57

Dnešní protesty proti USA

Nový ZélandNikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3297
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: USA

Příspěvek od Rado Info » 01 čer 2020, 19:31

Tisíce místních obyvatel se shromažďují v Minneapolis v Minnesotě, aby vyčistily ulice po noci nepokojů

Rado Info
Senior redaktor
Příspěvky: 3297
Registrován: 08 úno 2017, 15:48

Re: USA

Příspěvek od Rado Info » 02 čer 2020, 08:49

Oblasti zálivu San Franciska je vyhlášen zákaz vycházení

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16266
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 02 čer 2020, 11:12

Daily Mail US
@DailyMail
NBA star J.R. Smith kicks a protester on the ground after he 'smashed his car during George Floyd protests' in Los Angeles
Hviezda NBA J.R. Smith kope protestujúcu na zemi potom, čo mu rozbila auto počas "protestov George Floyd" v Los Angeles
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16266
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 02 čer 2020, 13:53

https://echo24.cz/a/SteVq/trump-v-telev ... i-protestu
Trump v televizním projevu nařídil mobilizovat civilní i vojenské zdroje k potlačení protestů
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení zahnala policie s pomocí slzného plynu demonstraci před Bílým domem. V hlavním městě USA byly nasazeni příslušníci federálních policejních agentur, informovaly dnes světové agentury.
"Skončíme nepokoje a bezpráví, které se v naší zemi rozšířily," řekl Trump v pondělí večer (místního času) v Růžové zahradě Bílého domu. "Jsem váš prezident práva a pořádku," dodal.
Již týden pokračuje napříč Spojenými státy vlna protestů proti policejní brutalitě, kterou spustila Floydova smrt při policejním zásahu ve městě Minneapolis. Z některých míst byly v uplynulých nocích hlášeny střety policie s demonstranty, rabování a zapalování aut. V neděli téměř ve 40 městech USA platil noční zákaz vycházení.

Pokud si starostové měst a guvernéři států nedokážou s nepokoji poradit, bude nasazena armáda, pohrozil dnes Trump. Nejvyšší představitel USA již dříve vyzýval představitele místní samosprávy k tvrdšímu postupu proti demonstracím a kritizoval je, že jejich dosavadní kroky jsou slabošské.
“I will fight to protect you.”
Trump declared himself “your president of law and order” during a Rose Garden address as peaceful protesters near the White House were hit with flash bangs and tear gas. More @business: https://t.co/v9W72a57lM #protests2020 pic.twitter.com/yJ62pUTsEI
— Bloomberg QuickTake (@QuickTake) June 2, 2020
"Pokud se město nebo stát bude zdráhat učinit nezbytná opatření, nasadím armádu Spojených států a problém za vás rychle vyřeším," řekl Trump.
Prezident nadto oznámil opatření na ochranu hlavního města Washingtonu, kde se protesty, zčásti násilné, v posledních dnech rovněž odehrávaly. Je to ostuda, řekl Trump a sdělil, že v metropoli budou nasazeny tisíce těžce ozbrojených vojáků a policistů. Kvůli nečekané intenzitě demonstrací v blízkosti Bílého domu se Trump v pátek podle agentury AP asi na hodinu musel ukrýt do nouzového bunkru v prezidentské rezidenci.

S cílem "zvýšit na nejvyšší míru přítomnost policejních sil" v americké metropoli dnes ministerstvo spravedlnosti nasadilo příslušníky několika federálních agentur, které pod něj spadají - mezi nimi Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), amerického protidrogového úřadu (DEA) či federálního Vězeňského úřadu (BP). "Dnes prezident nařídil ministru spravedlnosti (Williamu) Barrovi vést úsilí o prosazení práva s cílem obnovit pořádek v hlavním městě Washingtonu," sdělila k tomu mluvčí ministerstva Kerri Kupecová.

Protesty a nepokoje z minulých dnů připodobnil Trump k terorismu. "Organizátorům terorismu" připomněl, že jim hrozí "dlouholeté tresty vězení". Spojené státy podle něj potřebují bezpečnost a nikoliv anarchii, spravedlnost a nikoliv chaos. "To je naše mise a my zvítězíme," dodal.

Několik minut před Trumpovým projevem začali policisté a členové národní gardy agresivně zatlačovat stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na náměstí Lafayette Square naproti Bílému domu, uvedla agentura AP. Poté, co byli účastníci protestu z náměstí vytlačeni, se po něm Trump prošel k nedalekému episkopálnímu kostelu sv. Jana. S biblí v ruce se pak před ním nechal fotografovat.

Demokratický guvernér státu New York Andrew Cuomo tento krok odsoudil. Prezident podle něj "použil vojenskou sílu k potlačení pokojného protestu, jen aby se mohl před kostelem vyfotografovat". "Pro prezidenta je to vše jenom televizní reality show," napsal Cuomo na twitteru. "Ostuda!"

Na dramatický vývoj událostí reagoval i předpokládaný demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden. Trump "používá americkou armádu proti Američanům", napsal Biden s tím, že v případě svého zvolení představí do sto dní plán na řešení "institucionálního rasismu" v USA.

Demonstrace se v noci na dnešek nekonaly pouze ve Washingtonu, ale také New Yorku, Los Angeles, Atlantě, Philadelphii, Dallasu a dalších městech USA, a to i přes zákazy vycházení, které mnohé radnice vyhlásily ve snaze předejít násilnostem. Na známé newyorské obchodní třídě Pátá avenue se odehrál minimálně jeden případ rabování, kdy vzal dav útokem prodejnu bot a oblečení. V Buffalu najelo podle agentury AP auto do policistů a alespoň jednoho z nich srazilo.

Guvernér státu Illinois Jay Robert Pritzker řekl televizi CNN, že Trumpův plán vyslat armádu do jednotlivých států USA nemá oporu v zákonech. Podle michiganské guvernérky Gretchen Whitmerové by Trump by k něčemu takovému potřeboval souhlas guvernérů. Trump by podle CNN mohl využít zákon o vzpouře z roku 1807, který rozmístění armády na americké půdě sice umožňuje, přesné okolnosti nasazení jsou ale předmětem právních sporů.
A guvernéri mu svojím odporom k nariadeniu rázne ukončiť protesty a obnoviť poriadok poskytujú "legitímny dôvod"... :evil_smile:
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Uživatelský avatar
Svarboj
Senior redaktor
Příspěvky: 3017
Registrován: 24 úno 2017, 17:09

Re: USA

Příspěvek od Svarboj » 02 čer 2020, 16:16

Největší občanské nepokoje od atentátu na Martina L. Kinga. „Násilí není řešení,“ upozornila jeho dcera

Spojené státy americké zažívají největší občanské nepokoje od roku 1968, kdy byl spáchán atentát na Martina Luthera Kinga. Jeho dcera upozornila, že změny lze dosáhnout pouze nenásilně. Podle New York Times muselo už 21 států aktivovat Národní gardu. Přes čtyři tisíce lidí už bylo zatčeno. Současné protesty vyvolalo zabití George Floyda. Jeho pitva, kterou si objednala rodina nespokojená se soudním ohledáním, za příčinu smrti označila udušení tlakem na záda a krk.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3109 ... ewyorskeho
Quae volumus, credimus libenter. – „Co si přejeme, tomu ochotně věříme.“

Uživatelský avatar
rEf
Redaktor
Příspěvky: 120
Registrován: 25 pro 2018, 19:03

Re: USA

Příspěvek od rEf » 02 čer 2020, 20:27

(Google překladač)
Muž byl zastřelen a zabit v Louisville poté, co donucovací orgány uvedly, že musí „vystřelit“ na dav lidí.
Členové rodiny ho identifikovali jako oblíbeného šéfkuchaře a společného majitele BBQ Davida McAteeho, který kdysi krmil policajty zdarma.

https://www.buzzfeednews.com/article/ta ... d-protests

Policajti vysazují hromady cihel napříč městy. (neověřeno)


Černá rodina se pokusila upozornit policii na ochranu obchodu ve Van Nuys a byla spoutána.

dancostar
Redaktor
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2019, 10:07

Re: USA

Příspěvek od dancostar » 02 čer 2020, 23:24

Aktualna situacia v LA


homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 2583
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: USA

Příspěvek od homer » 03 čer 2020, 07:20

Multikulturní Amerika je konstrukt, jenž neexistuje, míní velvyslanec Kmoníček
Český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček si myslí, že současné nepokoje v USA mají rasové, sociální, psychologické i ekonomické kořeny. „Jakýkoliv incident mezi bílým policistou a občanem jiné barvy pleti může být záminkou k násilí,“ říká v rozhovoru po Skypu. Někteří politici chtěli problém rozdělené Ameriky vyřešit multikulturním tyglíkem. To ale podle Kmoníčka nefunguje a přirovnal zemi k rasové zebře.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_vov

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6226
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 03 čer 2020, 07:44

Během posledních 96 hodin:

https://soldier-moskva.livejournal.com/464368.html

google překlad

- policejní důstojník v Las Vegas byl výstřel do zadní části hlavy při boji s nepokojem
- neznámý střelec zahájil palbu na vymáhání práva v soudní síni v Las Vegas
- čtyři policisté byli zastřeleni v St. Louis neznámým střelcem
- policejní důstojník New York byl zasažen autem
- Tři policisté v Buffalu byli zasaženi autem před policejní stanicí
- Tři policisté v Davenportu byli přepadeni a jeden byl zastřelen neznámým střelcem
- 132 policistů bylo zraněno během nepokojů v Chicagu
- Devět policistů Pittsburghu bylo zraněno předměty vrženými protestujícími během nepokojů
- Několik policistů na ostrově Rhode bylo zraněno v nepokoje
- Neznámý střelec zahájil palbu na policejním oddělení v Oaklandu
- dva důstojníci byli zasaženi kameny v Santa Ana
- dva důstojníci byli zastřeleni ve Virginii, Richland County
- V Albany byl jeden důstojník výstřel do hlavy s cihel
- Čtyři policejní obvody okresu William County zraněná hlava z kamenů
- v Sacramentu bylo zraněno sedm důstojníků
- Někteří důstojníci byli zastřeleni a zraněni v Lynchburgu
- Několik policistů Champaign bylo zraněno
- Tři policisté byli zraněni na předměstí Chicaga
- 21 policistů bylo zraněno v Salt Lake City
- nejméně 50 agentů tajné služby (strážci Bílého domu) byli zraněn Molotovovy koktejly ve Washingtonu
- Tři Denver policisté byli hit autem
- Více než třicet New York policistů bylo zraněno během nepokojů
- Six aténských policistů bylo zraněno při protestech
- Two Capitol policistů bylo zraněno během nepokojů v Harrisburg
- Dvanáct Las policistů -Vegas zraněn během nepokojů
- Při nepokojích bylo zraněno více než dvacet policistů v Minneapolis
- Jeden důstojník Federální gardy byl zastřelen.
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6226
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 03 čer 2020, 07:50

Republikáni dnes v americkém Senátu zablokovali rezoluci, kterou chtěli demokraté odsoudit prezidenta Donalda Trumpa za použití slzného plynu a gumových projektilů proti pokojné demonstraci nedaleko Bílého domu. (Reuters)

https://www.reuters.com/article/us-minn ... SKBN2392L0
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6226
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 03 čer 2020, 09:10

V Houstonu přišlo na manifestaci kvůli Floydově smrti 60 tisíc lidí. Trump u Washingtonu zmobilizoval armádu

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/v-houstonu ... ranici_ele
Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

dancostar
Redaktor
Příspěvky: 334
Registrován: 15 dub 2019, 10:07

Re: USA

Příspěvek od dancostar » 03 čer 2020, 09:26

Zatýkanie Antify prichádza. Nepokoje chcú nasmerovať na predmestia, aby došlo ku konfrontácii s ozbrojenými Američanmi, ktorí chránia svoj život a majetok
Agitátori, ktorí stoja za nepokojmi, ktoré za posledný týždeň ochromili krajinu, sa chcú presunúť na predmestia, informoval spravodajsky zdroj zo štátnych služieb Fox News
https://www.hlavnespravy.sk/zatykanie-a ... ok/2184334Dalsie zabery ozbrojenych dobrovolnych hliadok proti rabovaniu

https://www.zerohedge.com/political/ida ... aded-there

Uživatelský avatar
martanus
Redaktor - závislák :-)
Příspěvky: 6226
Registrován: 01 úno 2017, 10:16

Re: USA

Příspěvek od martanus » 03 čer 2020, 10:12

Pohřeb George Floyda se bude konat 9. června v Houstonu

https://politikus.ru/events/128981-poho ... stone.htmlVčerejší protest proti USA v Paříži

Nikdy není pozdě udělat správnou věc.
Albert Einstein: „Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Představivost tě dostane všude.“
Konfucius: " Můžete obětovat vojsko, hospodářství či blahobyt, ale nesmíte obětovat zdravý rozum!"

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16266
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 03 čer 2020, 12:09

https://echo24.cz/a/SK7zy/v-usa-odstran ... s-pohodlny
V USA odstraňují další sochu. Voják Konfederace není dnes pohodlný
V USA byla v úterý sundána bronzová socha vojáka Konfederace nazvaná Appomattox. Odstraněna byla ve městě Alexandrie kvůli jejímu údajnému reprezentování rasismu a otroctví. Stalo se tak v návaznosti na současné masové protesty po smrti George Floyda. Informovala o tom CNN.

Starosta města Alexandrie, kde socha stála, se k odstranění na Twitteru vyjádřil, že se Alexandrie, jako všechna velká města, stále proměňuje a vyvíjí.
Alexandria, like all great cities, is constantly changing and evolving. pic.twitter.com/CZTjlOkpfT
— Justin Wilson (@justindotnet) June 2, 2020
Socha byla vztyčena ve městě v roce 1889 a to na uctění vojáků Konfederace ve Virginii. Voják byl symbolicky otočen k severu zády a je modelován podle obrazu vojáka, který zkoumal škody způsobené slavnou bitvu u Appomattoxu během americké občanské války. Jedná se pouze o jeden z mnoha památníků, které čelí opakovaným požadavkům progresivistů na odstranění.
Kto odmieta vlastné dejiny, za trest si ich zopakuje.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

homer
Sponzor fóra
Příspěvky: 2583
Registrován: 07 úno 2017, 21:47

Re: USA

Příspěvek od homer » 03 čer 2020, 12:13

V současných chvílích eskaluje násilí ze strany policie vůči občanům USA.
Policie vjíždí auty mezi lidi, používá slzný plyn a střílí pepřové pelety na novináře.
Vše začalo protestem proti další bezdůvodné vraždě černocha, George Floyda, policií.
Pro mnohé z nás je současná situace nepochopitelná, protože je USA pořád symbolem svobody, demokracie, pokroku, civilizované společnosti.

Chci vám přiblížit USA tak, jak se s ním většinou ve filmech nepotkáte.

Pár statistik na začátek, pak se podíváme na různé reálie, které se netýkají jen rasových rozdílů, zdaleka ale nepokryji všechny oblasti:
12% Američanů žije v chudobě. To je cca 38mil lidí.
61% Američanů jsou běloši, černoši tvoří 13%.
USA vede žebříček v nejvíce osob za mřížemi, 2,12mil. osob (V roce 2019. V roce 2017 to bylo 1,4mil). Čína je na druhém místě, 1,6mil. osob. USA vede i při přepočtu uvězněných na 100.000 obyvatel (655), na druhém místě je El Salvador (590).
33% uvězněných jsou černoši. V průměru, černoši dostávají o 20% delší trest za stejný zločin než běloši.
https://www.clairek.com/post/o-spojen%C ... RbMQK56Lqk

Alchymista
Redakční rada
Příspěvky: 16266
Registrován: 01 úno 2017, 08:58

Re: USA

Příspěvek od Alchymista » 03 čer 2020, 17:01

Demokraticky vyrabovaný obchod Apple
Protesters vandalize Apple store in Scottsdale •30. 5. 2020


A šťastní noví majitelia ipfonikov čoskoro dostali pozdravy od Apple
1591180910_2020-06-03-12.39.46[1].jpg
voľne píše:Prosim vraťte toto zariadenie do Apple na Walnut Street
Toto zariadenie bolo zablokované a jeho poloha je
sledovaná. Miestne autority boli upozornené.
COVID-19 nie je choroba, COVID-19 je globálny test inteligencie jedincov, spoločenstiev, národov a štátov.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti